داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار fatf
ظریف: تصمیم FATF کاملا سیاسی است که با آن مخالفیم+ فیلم
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲

وزیر خارجه درباره برگزاری اجلاس سران عدم تعهد در آذربایجان گفت: اجلاس وزرا از چهارشنبه آغاز خواهد شد، ولی رئیس‌جمهور برای حضور در اجلاس سران جمعه عازم این کشور می‌شود.

ایران در عمل از لیست سیاه FATF تعلیق نشده است
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲

یک تحلیلگر اقتصاد سیاسی با بیان اینکه کارکرد FATF همسو با تحریم های آمریکاست، گفت:ضریب نفوذ تحریم ها بسیار بالا و خواسته های FATF همسو با تحریم هاست از این رو دلیلی برای ادامه همکاری نیست.

 مهلت ایران برای اجرای خواسته‌های FATF مجددا تمدید شد
۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸

گروه ویژه اقدام مالی در تازه‌ترین نشست خود در پاریس مهلت ایران برای تصویب کنوانسیون پالرمو ‌و لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) را تا بهمن ماه تمدید کرد.

آیا FATF مسیر ورود زنان به ورزشگاه‌ها را طی می‌کند؟
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۱

گویا به نظر می رسد سناریو تسری راه حل فیفا به سایر عرصه ها بسیار جدی است. امروز عصر برایان هوک نماینده رئیس‌جمهور آمریکا در امور ایران در نشستی در کمیته روابط خارجی سنا گفت: ورود زنان به استادیوم‌های فوتبال را نمونه‌ای از اثربخشی فشار خارجی است. او از این مسئله نتیجه‌گیری کرد که با فشار گسترده جهانی، می‌توان ایران را به «تغییر رفتار» واداشت. 

ظریف: سفر محرمانه برادر ولیعهد امارات به ایران صحت ندارد
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱

ظریف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا سفر محرمانه برادر ولیعهد امارات به ایران صحت دارد یا خیر، تصریح کرد: درباره این ادعا تحقیق کرده ام و چنین خبری صحت ندارد.

پالرمو رد شد
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲

در تاریخ ۱۸ مهرماه ۹۸، فرصت یکساله مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی لایحه پالرمو به پایان رسیده است و متعاقباً نظر شورای نگهبان مبنی بر رد لایحه پالرمو به دلیل تعارض با بند ۲ اصل ۱۱۰ قانون اساسی قطعی شده و می‌توان گفت پیوستن به کنوانسیون پالرمو در نظام قانونگذاری جمهوری اسلامی ایران رد شده است.

ماجرای زنان و ورزشگاه؛ چگونه حکمرانی نوین بر جهان حاکم می‌شود
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱

چه در ماجرای ورود یا عدم ورود زنان به ورزشگاه، چه پذیرش یا عدم پذیرش FATF یا در داستان سند 2030 و ابعاد فرهنگی آن ، آنچه اهمیت راهبردی دارد، سیاستگذاری و تصمیم گیری توسط نهادهای داخلی و با ورود کارشناسان و فعالان آن حوزه آن هم باتوجه به زمینه های بومی کشور است. وگرنه در سایه انفعال و بی توجهی نهادهای داخلی کشور باید منتظر اعمال قدرت و نفوذ نسخه های پیچیده شده توسط غرب برای کشور باشیم.

پاتک ایران و روسیه به سوئیفت غربی
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸

ارتباطات بانکی ایران و روسیه از طریق شبکه پیام‌رسان مالی روسیه (SPFS) و سپام (سامانه پیام‌رسانی الکترونیک مالی ایران) بانک مرکزی بدون نیاز به سوئیفت برقرار شد.

فرانسه اجرایی شدن کانال مالی با ایران را به تصویب FATF مشروط کرد
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

منبعی دیپلماتیک از فرانسه اجرایی شدن مکانیسم مالی میان ایران و اتحادیه اروپا را منوط به تصویب «اف ای تی اف» در ایران عنوان کرده است.

FATF دیده بان دشمن در جنگ اقتصادی
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه امروز با آمریکا در۵ لایه حساس و راهبردی درگیر هستیم، گفت: ایران در جمع این لایه ها دست برتر را داراست.