داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار fatf
اینستکس یعنی همان «تقریبا هیچ»
۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اینستکس نباید به کلاه گشادتری از برجام برای ایران تبدیل شود، گفت: غربگرایان درباره راه‌اندازی این سامانه تبلیغات گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند.

مدیریت چراغ‌ خاموش صندوق بین‌المللی پول در اصلاح ساختار بودجه
۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷

پس از سفر اعضای صندوق بین المللی پول به ایران ، سازمان برنامه و بودجه گزارشی از اصلاحات ساختاری مد نظر خود منتشر کرد که برخی کارشناسان معتقدند ردپای تفکرات خطرناک نهادهای وابسته به آمریکا در آن دیده میشود.

اینستکس به مثابه یک نشانه
۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

گذار از صبر به اقدام، از اقدام به موازنه فشار و از موازنه فشار به برتری راهبردی، مسیری است که ایران کمتر از 3 ماه است وارد آن شده و در این زمان کوتاه بخش مهمی از آن را پیموده است. مهم‌ترین نشانه اینکه مسیر فعلی درست است، همین است که اکنون متوقف کردن و خارج کردن ایران از ریلی که در آن قرار گرفته، تبدیل به مهم‌ترین اولویت آمریکا شده است.

«اینستکس» بازوی تحریمی امریکا و مکمل FATF است
۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸

دکتری علی بهادری جهرمی در برنامه سلام صبح بخیر به تحلیل حقوقی اینستکس پرداخت. او معتقد است: اینستکس ساز و کار مالی برای اجرای تحریم های آمریکا علیه ایران است و ارتباطی با برجام ندارد

تخریب نهادهای کارشناسی، آخرین تیر ترکش حامیان FATF
۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷

به تازگی دکتر میرمحمد صادقی در ضمن مصاحبه‌ای تلاش کرده است جایگاه قانونی هیأت عالی نظارت مجمع را به عنوان یک نهاد کارشناسی، زیر سؤال ببرد!

آیا بیانیه جدید FATF تهدیدی برای ایران بود؟
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲

در زمانی که ایران از لیست اقدامات مقابله ای FATF تعلیق شد، شاید این تصور بود که کل موارد 9گانه تعلیق شده اما در تمام بیانیه ها این مورد اول همچنان علیه ایران اعمال می شود و هیچوقت تعلیق نشده و عملا ایران هیچوقت بطور واقعی تعلیق نشد. در واقع، با وجود اینکه بخش زیادی از برنامه اقدام FATF اجرایی شده است اما در این بیانیه نیز تعلیق اسمی داریم نه واقعی.

چرا FATF منتظر می‌ماند؟
۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸

در حالی که مهلت چهارماهه ایران برای تصویب دو لایحه ازمجموع ۴۱ لوایح این کارگروه به پایان رسیده بود و همه منتظر تصمیم‌گیری درباره بازگشت ایران به لیست سیاه بودند، کارگروه ویژه اقدام مالی  (FATF) یک‌بار دیگر تعلیق ایران از لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی را تمدید کرد تا بلاتکلیفی درباره پیوستن به دو لایحه باقی‌مانده همچنان باقی بماند.

کاسبان تسلیم؛ همنوا با آمریکا
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹

آمریکا برای دقیق‌تر شدن تحریم‌ها نیاز بسیار زیادی به اجرای استانداردهای FATF در ایران دارد و اتاق جنگ اقتصادی این کشور در وزارت خزانه داری از FATF به عنوان یک بازوی قدرتمند در این راستا استفاده می‌کند

مدافعان FATF؛ عامل افزایش فشار اقتصادی و امنیتی به کشور
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴

به نظر می رسید، با توجه به صحبت های رئیس FATF در مورد نقش سازوکارهای این گروه در جلوگیری از دور زدن تحریم ها و افزایش فشار اقتصادی به ایران و پس از قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی آمریکا، مدافعان FATF در کشور از تلاش برای تصویب این لوایح منصرف شوند، اما هنوز بسیاری از حامیان FATF، دم از پیوستن به کنوانسیون­های مرتبط با FATF می زنند.

سلاح جنگی آمریکا و اقدامات زمین مانده ایران!
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

آمریکا در جنگ اقتصادی خود علیه ایران همزمان از نقاط ضعف جمهوری اسلام ایران و نقاط قوت خود در اقتصاد جهانی برای غلبه و فشار استفاده کرده است. مهمترین نقطه ضعف نظام اقتصادی ایران وابستگی آن به فروش نفت است و از طرفی مهمترین ابزار آمریکا استفاده از اهرم دلار و تسلط اش برنظام بانکی جهانی، برای تشدید فشارهاست.