داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار قانون-اساسی
زاخارووا: قانون اساسی آمریکا با واقعیت این کشور یکی نیست
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵

سخنگوی وزارت خارجه روسیه ضمن انتشار پیامی در حساب کاربری فیسبوک خود از ماهیت قانون اساسی آمریکا انتقاد کرد.

پوتین از تغییر برخی بندهای قانون اساسی این کشور حمایت کرد
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

رئیس جمهور روسیه با بیان اینکه به دنبال تغییر قانون اساسی برای مجوز دور سوم ریاست جمهوری نیست از تغییر برخی بندهای قانون اساسی این کشور حمایت کرد.

دولت و مجلس به دنبال گسترش مناطق آزاد و ویژه به جای اصلاح ساختار بودجه
۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸

آنچه از مجلس در شرایط کنونی انتظار می‌رفت، اصلاح ساختار بودجه سال ۹۹ و بررسی کانال‌های گسترش منابع درآمدی دولت بود. گسترش بسیار زیاد مناطق آزاد و ویژه در بحبوحه دغدغه‌های افزایش شدید قیمت بنزین و کاهش منابع درآمدی دولت به جهت کاهش فروش نفت شائبه تصمیم‌گیری انتخاباتی را افزایش می‌دهد و از بی‌تدبیری در برآورد اثر معافیت‌های گسترده مالیاتی در منابع درآمدی دولت و مفسده‌های احتمالی در سوءاستفاده از مشوق‌های مقرراتی حکایت دارد.

استقبال سخنگوی شورای نگهبان از «همه‌پرسی»
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۵

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به برخی ضرورت‌ها برای بازنگری در قانون اساسی، تأکید کرد که ظرفیت‌های قانون اساسی باید به کار گرفته شد؛ مانند اصل ۵۹ که به قانونگذاری از طریق همه‌پرسی (رفراندوم) اشاره می‌کند.

مردم عراق به فراخوان حمله به مراکز دولتی پاسخ مثبت ندادند
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

معترضان در میدان « التحریر » بغداد، امروز (سه شنبه) به فراخوان از سوی عناصر اغتشاشگر و خرابکار مبنی بر یورش به منطقه « الخضراء » (سبز بغداد) در بر دارنده مقرهای دولتی و شماری از سفارتخانه ها، پاسخ منفی دادند.

کدخدایی: برخی افراد بی محابا در انتخابات ثبت نام کردند
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: فارغ از حضور چهره‌های فرهیخته و مفید برای کشور، افرادی بدون آگاهی از وظایف نمایندگی، قانون اساسی و نیازهای کشور بی‌محابا ثبت‌نام کردند.

شورای نگهبان: ولایت فقیه در رأس ساختار‌های نظام اسلامی به‌عنوان هدایتگر امت است
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹

ولایت فقیه و امامت امت در رأس ساختار‌های نظام اسلامی به‌عنوان هدایتگر امت، ضامن عدم انحراف حرکت جامعه از خط سیر اصیل اسلامی و ضامن تحقق حقوق و آزادی‌های مشروع مردم به‌عنوان مهم‌ترین ساختار حراست و پاسداری از مبانی نظام اسلامی و همچنین نقش تعیین نقش تصمیم‌گیری و اداره امور کشور به اتکاء آراء عمومی و تضمین حقوق و آزادی‌های مردم در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به‌عنوان نقاط درخشان قانون اساسی جمهوری اسلامی است.

درباره حکم حکومتی
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶

تقریبا بلافاصله پس از اینکه مجلس ششم با اکثریت جریان اصلاحات آغاز به کار کرد، نمایندگان این مجلس که یکی از شعارهای انتخاباتی‌شان «اصلاح قانون مطبوعات» بود، با صد امضا طرحی دو فوریتی با همین عنوان تقدیم هیأت‌رئیسه کردند. در این طرح، به نام اصلاح، موادی نظیر «ممنوعیت انتشار مطلب علیه قانون اساسی»، «پایبندی و التزام به قانون اساسی»، «مسؤولیت نویسنده در جرم مطبوعاتی»، «ممنوعیت فعالیت مطبوعاتی هواداران و اعضای گروه‌های ضدانقلاب» و... از قانون مطبوعات حذف شده بود.

از استعفای نخست‌وزیر تا انحلال پارلمان عراق
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸

عراق با ادامه اعتراضات خیابانی هر روز وضعیت پیچیده‌تری پیدا می‌کند؛ به‌خصوص پس از آنکه نخست‌وزیر با موضع اخیر مرجعیت دینی در نجف، اعلام کرد استعفا خواهد داد.

دو گام تا از حد نصاب افتادن دولت
۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷

در حالی که قرار بود محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی امروز، سه‌شنبه در صحن مجلس استیضاح شود، روز گذشته خبر پذیرفتن استعفای او توسط رییس‌جمهوری رسانه‌ای شد؛ موضوعی که دولت را بنا بر قاعده قانون اساسی، در آستانه افتادن از حد نصاب قرار داده است.