داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار خودروسازی
ماشین خودروسازی تکان خورد
۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰

تازه ترین اظهارات مسئولان در خصوص صنعت خودرو حاکی از این است که ظاهراً این روزها چرخ این صنعت مجدد به چرخش درآمده است.

تولید ۲.۵ برابری «سایپا» در آذر ۹۸ نسبت به آذر ۹۷
۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

گروه خودروسازی سایپا با تولید ۴۰ هزار و ۶۶۲ دستگاه انواع خودرو در آذرماه ۹۸ ، تولیدِ ۲۵۴ درصدی نسبت به آذرماه ۹۷ را ثبت کرد و موفق شد همچنان عنوان "خودروساز اول" کشور را برای خود حفظ کند.

گزارش تخلفات خودروسازان آماده شده است 
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷

داود محمدی رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، درباره آخرین وضعیت گزارش این کمیسیون از وضعیت خودروسازان گفت: گزارشی از آخرین وضعیت و تخلفات خودروسازان تهیه شده است. 

وقتی خودروسازان برخی قطعات و آپشن‌ها را حذف می‌کنند!
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳

پس از خبر حذف برخی قطعات و آپشن‌ها از برخی خودروهای صفر کیلومتر داخلی، فعالان صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی می‌گویند که کسری منابع مالی قطعه‌سازان و افزایش بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان، تامین برخی قطعات را با مشکل روبرو کرده است.

روایت دو اقتصاددان از ریشه های شکست خصوصی سازی
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳

سید احسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در نشست بررسی خروج از بحران خصوصی سازی با انتقاد از سیاست گذاری و عملکرد خصوصی سازی تاکنون گفت: حتی کشورهایی که خصوصی‌سازی از آن ها شروع شده در زمانی که بحران اقتصاد کلان روی می‌دهد، ترمز واگذاری‌ها را می‌کشند.

خودروی روسی به درد ایران نمی‌خورد و در تهران داغ می‌کند
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

نایب رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی ایران خودرو گفت در حال حاضر، در ایران خودرو، پلت فرم چندین خودرو از جمله خودروهای صندوق دار و شاسی بلند در حال طراحی بوده که بر اساس دستورالعمل وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایران خودرو با تعمیق ساخت، باید ارزش افزوده و افزایش اشتغال ایجاد کند.

فولکس‌واگن کارخانه جدیدی در ترکیه می‌سازد
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

غول خودروسازی اروپا، فولکس واگن قصد دارد یک واحد تولیدی جدید با سرمایه‌گذاری حدود ۱.۵۴ میلیارد دلار را در ترکیه راه اندازی کند.

متهم دادگاه: خارج بودم برایم فرش قرمز پهن می‌کردند
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵

چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده موسوم به گروه عظام برگزار شد.

پراید به داد سایپا رسید + جدول
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳

بررسی گزارش‌های شرکت خودروسازی سایپا در سامانه کدال نشان می‌دهد تولید محصولات این شرکت در ۶ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ با کاهش ۳/۳ درصدی از ۱۸۷ هزار و ۶۱۹ دستگاه به ۱۸۱ هزار و ۲۹۳ دستگاه رسیده است.

جایگزین جدید پراید معرفی شد
۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن می‌گوید: قرار است خودرو جدیدی که تلفیقی از پراید و تیبا است، جایگزین پراید و به بازار معرفی شود.