داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار خودروسازی
وقتی خودروسازان برخی قطعات و آپشن‌ها را حذف می‌کنند!
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳

پس از خبر حذف برخی قطعات و آپشن‌ها از برخی خودروهای صفر کیلومتر داخلی، فعالان صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی می‌گویند که کسری منابع مالی قطعه‌سازان و افزایش بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان، تامین برخی قطعات را با مشکل روبرو کرده است.

روایت دو اقتصاددان از ریشه های شکست خصوصی سازی
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳

سید احسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در نشست بررسی خروج از بحران خصوصی سازی با انتقاد از سیاست گذاری و عملکرد خصوصی سازی تاکنون گفت: حتی کشورهایی که خصوصی‌سازی از آن ها شروع شده در زمانی که بحران اقتصاد کلان روی می‌دهد، ترمز واگذاری‌ها را می‌کشند.

خودروی روسی به درد ایران نمی‌خورد و در تهران داغ می‌کند
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

نایب رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی ایران خودرو گفت در حال حاضر، در ایران خودرو، پلت فرم چندین خودرو از جمله خودروهای صندوق دار و شاسی بلند در حال طراحی بوده که بر اساس دستورالعمل وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایران خودرو با تعمیق ساخت، باید ارزش افزوده و افزایش اشتغال ایجاد کند.

فولکس‌واگن کارخانه جدیدی در ترکیه می‌سازد
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

غول خودروسازی اروپا، فولکس واگن قصد دارد یک واحد تولیدی جدید با سرمایه‌گذاری حدود ۱.۵۴ میلیارد دلار را در ترکیه راه اندازی کند.

متهم دادگاه: خارج بودم برایم فرش قرمز پهن می‌کردند
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵

چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده موسوم به گروه عظام برگزار شد.

پراید به داد سایپا رسید + جدول
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳

بررسی گزارش‌های شرکت خودروسازی سایپا در سامانه کدال نشان می‌دهد تولید محصولات این شرکت در ۶ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ با کاهش ۳/۳ درصدی از ۱۸۷ هزار و ۶۱۹ دستگاه به ۱۸۱ هزار و ۲۹۳ دستگاه رسیده است.

جایگزین جدید پراید معرفی شد
۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن می‌گوید: قرار است خودرو جدیدی که تلفیقی از پراید و تیبا است، جایگزین پراید و به بازار معرفی شود.

احتمال تولید خودروی مشترک توسط ایران، روسیه و ترکیه
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

خودروسازان ترکیه و روسی به ایران می‌آیند. این خبرهایی است که در این روزهای تحریم از وزارت صنعت به گوش ‏می‌رسد. رضا رحمانی، وزیر صنعت اعلام کرده بود که حتی اگر تحریم هم برداشته شود، رنو و پژو دیگر جایی در ایران ندارند ‏و حالا آنها از حضور خودروسازانی در ایران خبر می‌دهند که کمتر در ذهن ایرانی‌ها سابقه و آشنایی دارند. ‏و البته جالب است که بدانید ترکیه در این سال‌ها به یکی از بزرگترین صادرکنندگان قطعه و خودرو تبدیل شده است.‏

تولیدات ایران‌خودرو در نیمه اول امسال ۴۴ درصد کم شد
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹

بررسی گزارش فعالیت شرکت خوروسازی ایران‌خودرو نشان می‌دهد این شرکت در ۶ماهه سال ۹۷ تعداد ۲۶۷ هزار و ۵۲۱ دستگاه انواع خودرو تولید کرده بود که این میزان با کاهش ۴۴ درصدی در ۶ماهه سال جاری به ۱۴۹ هزار و ۸۵۴ دستگاه رسیده است.

ترکیه اصلا خودروسازی ندارد که بخواهد با ایران همکاری کند
۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰

مهدی دادفر با بیان اینکه خودرویی که کارخانه اصلی آن را ۴۰۰ میلیون تومان هزینه تولیدش در ایران ۸۰۰ میلیون می‌شود گفت:این مشکل آشنا نبودن با با اصول مدیریت در خودروسازیاست که مردم باید تاوان آن را بدهند.