داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مبارزه-با-مفاسد
فساد سیستمی به منزله فساد نظام نیست
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

توصیه من آن ست که مطالعه جامع و همه جانبه موردی از فساد های موجود و فاسدان آنها صورت بگیرد، تا معلوم شود که زمینه های اجتماعی و اقتصادی رشد مفاسد به طور عام و مفاسد اقتصادی به طور خاص چیست؟

امنیت اقتصادی تنها با مبارزه فساد حاصل می‌شود
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱

حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی گفت:مسئولین و مردم مصمم‌اند پرچم مبارزه با استکبار، مقاومت برای هدف و مبارزه با فساد را که رهبری معظم انقلاب برافراشته‌اند، نگاه دارند.

اعتبار ندادن به سند رسمی جرم تلقی می‌شود
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۰

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار با اعضای شورای عالی کانون‌ها و جوامع سردفتری گفت: سند رسمی در همه مراجع اعتبار دارد و اعتبار ندادن به آن جرم تلقی می‌شود و از ضروری‌ترین وظایف ما، توسعه سند رسمی و اعتبار آن در جامعه است.

چرایی چالش دولت با قوه قضائیه؟
۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵

در روزهای اخیر رویکرد قاطع دستگاه قضایی که به سراغ مدیران اجرایی در مظان اتهام فساد یا سوء‌تدبیر رفته، با استقبال مردم و البته واکنش عجیب برخی مسئولان دولتی همراه شده است.

ابهامات مالی در شرکت کشتیرانی
۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳

یک ماه پس از تغییرات در شرکت کشتیرانی ایران، ابهامات مالی زیادی درباره این شرکت مهم بی‌پاسخ مانده است

طعنه دوباره روحانی به اختیارات دولت
۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۷

رئیس‌جمهور گفت: دستگاه‌های نظارتی در کشور ما دچار خطا شده است و ان‌شاالله این به دست مسئولان ارشد دستگاه نظارتی اصلاح شود.

محاکمه مدیران، انتظار پناهیان از گام بعدی قوه قضائیه
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲

مشاور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: اگر قوه قضائیه مدیرانی را که با تصمیم نگرفتن یا بد تصمیم گرفتن کشور را می‌خوابانند مواخذه کند، دیگر دعوای سیاسی نخواهیم داشت و بی‌عرضه‌ها روی کار نمی‌آیند.

مجلس دهم ضعیف‌تر از آن است که بتواند جلوی فساد را بگیرد
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳

چند ماه دیگر مردم باید آستین‌ها را برای انتخابات مجلس یازدهم بالا بزنند. بدون تعارف مجلس دهمی‌ها اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب نتوانستند رضایت مردم را آن‌گونه که باید و شاید جلب کنند. تا آنجا که احمد توکلی می‌گوید مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس شورای اسلامی بوده و از این نظر در میان سایر مجالس بی‌سابقه است.

رئیسی: نظام پرداخت حقوق در کشور باید عادلانه شود
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳

رئیس قوه قضاییه گفت: تفاوت در نوع پرداخت‌های حقوق به افرادی که از حیث تجربه، توانمندی و تحصیلات یکسان هستند، به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

۳ عنصر مهم در کشف فساد به روش سوت زنی
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰

در کشورهای پیشرفته برای مبارزه با فساد روشی را در پیش گرفته اند که متاسفانه نه تنها در ایران وجود ندارد بلکه آگاهی لازم از نتایج آن نیز حداقلی است، این روش سوت زنی نام دارد.