داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار ماه-محرم
هدایای مناسب محرم و اربعین
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴

از جمله معمول‌ترین مراسم در ایام محرم و اربعین، پیاده‌پیمایی هیئت‌های عزاداری، تهیه و توزیع نذری و مراسم روضه‌خوانی و تعزیه هستند. به جا آوردن این آداب نیاز به برخی امکانات و تمهیداتی هرچند ساده و اولیه خواهد داشت. تهیه این لوازم برای برگزاری با شکوه یک مراسم گاهی به تنهایی قابل انجام نخواهد بود و چه بسا یاری رساندن در این امر چیزی کمتر از بنیان آن نداشته باشد.

مناسک عاشورایی و تناقض در تصویرسازی‌ها از خلقیات ایرانیان
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵

مشارکت و همکاری محلی، تلاش و فعالیت خستگی ناپذیر شبانه روزی در برپا کردن خیمه های عزا و پذیرایی داوطلبانه از عزاداران، نظم و ترتیبی که دسته ها و هیات های عزاداری در حسینیه ها و تکایا و یا خیابان ها نشان می دهند و ... همگی در جهت تضعیف این تصویرسازی های استعماری هستند.

محاکمه بزرگان جهان اسلام در خطبه منا حضرت سیدالشهدا(ع)
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

به تعبیر استاد رحیم‌پور ازغدی این خطبه مهم نوعی محاکمه و استیضاح بزرگان جهان اسلام، اصحاب، علما و قراء قرآن و مفسران اسلام بوده و یک سند شرعی و عقیدتی است.

۷ توصیه برای کاهش مصرف ظروف پلاستیکی در محرم
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲

جایگزینی لیوان‌های شیشه‌ای به جای لیوان‌های پلاستیکی، همراه داشتن لیوان، قاشق و چنگال شخصی و جایگزینی ظرف‌های چند بار مصرف با ظروف یکبار مصرف توصیه‌هایی ساده و قابل اجرا برای برگزاری مراسم محرم محیط زیستی است.

عشقی که مرز نمی‌شناسد
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

از زرتشتی‌ها و ارامنه ایران بگیرید که به احترام هموطنان خود در محرم سیاه می‌پوشند تا مسیحیان آمریکایی و غیرمسلمانان ده‌ها کشور اروپایی که در راهپیمایی روز عاشورا شرکت می‌کنند،

آیا مقتل‌خوانی مکشوف، بی احترامی به اهل بیت است؟
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۰

گاهی برخی مداحان آنقدر اتفاقات مربوط به قیام عاشورا و نحوه شهادت یاران امام حسین (ع) و به خصوص شخص حضرت و خانواده ایشان را پس از اسارت به طور واضح می گویند که کارشان به بی حرمتی می کشد.

جای «خانواده» در هیأت‌ها خالی است
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

در هیأت‌های بزرگ مشخص کردن محدوده‌ای برای حضور خانوادگی از ضروریات است. این کار خدمت بزرگی در ایجاد همیاری خانوادگی در سرگرم کردن و نگهداری کودکان دارد.

ذبح دام در معابر عمومی تخلف محسوب می‌شود
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳

رئیس اداره کنترل بیماری‌های مشترک وزارت بهداشت گفت: با نزدیک شدن به عاشورا و تاسوعا و افزایش ذبح دام، به هم وطنان تذکر داده می‌شود که اولا دام را از مراکز مجاز خریداری شود ثانیا حتما دام خود را در کشتارگاه‌ها و مراکز بهداشتی ذبح کنند.

رجز خوانی جانباز حزب‌الله در هنگام اهتزار پرچم گنبد حضرت عباس
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶

رجز خوانی جانباز حزب‌الله در هنگام اهتزار پرچم گنبد حضرت عباس در مجتمع سیدالشهدا(ع) بیروت

عرضه ۷۵۰ تن چای در ایام محرم و صفر
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از عرضه ۷۵۰ تن چای وارداتی با ارز دولتی در ایام محرم و صفر خبر داد.