داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار شورای-نگهبان
دفاعیه سخنگوی شورای نگهبان درباره رد صلاحیت‌ها
۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

« مشارکت در انتخابات امری ضروری و بدیهی است و دغدغه همه مسئولان از جمله اعضای شورای نگهبان است. دایره انتخاب مردم نیز هرچه متنوع‌تر باشد مفید است اما آیا وجود افراد «فاقد شرایط قانونی» در میان داوطلبان نمایندگی مجلس، کمکی به پرشورتر شدن تنور انتخابات می‌کند؟ افرادی که شرایط قانونی نمایندگی را نداشته باشند آیا قادر به وضع قوانین عادلانه و نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی خواهند بود؟»

ملاقات ۸۰ تن از نمایندگان ردصلاحیت‌شده با اعضای شورای نگهبان
۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱

سخنگوی شورای نگهبان از دیدار ۸۰ تن از نمایندگان ردصلاحیت‌شده با اعضای این شورا خبر داد.

کدام نمایندگان ردصلاحیت شده «بودجه ۹۹» را بررسی می‌کنند؟
۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴

در این بین برخی نمایندگان مجلس دهم یا در انتخابات آتی مجلس ثبت نام نکرده‌اند یا رد صلاحیت شده و یا تایید صلاحیت شده‌اند. نکته آنجاست که نام برخی روسای کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی هم در بین رد صلاحیت شده‌ها دیده می‌شود.

کدام داوطلبان از میان اقلیت‌های دینی صلاحیتشان تأیید شد؟
۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹

پس از بررسی صلاحیت داوطلبان اقلیت‌های دینی، برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس، هشت نفر برای کسب پنج کرسی در مجلس رقابت خواهند کرد.

واکنش کدخدایی به ادعای رد صلاحیت به دلیل حمایت از برجام
۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲

سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به ادعای رئیس دفتر رئیس جمهور مبنی بر اینکه برخی افراد به دلیل حمایت از دولت یا برجام رد صلاحیت شده‌اند، خاطرنشان کرد که اگر این ادعا درست بود، آن‌ها دور قبل رد صلاحیت می‌شدند.

پایان کار لوایح مرتبط با FATF
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵

با توجه به عدم اظهار نظر مجمع درباره لوایح CFT و پالرمو، مصوبات مجلس درباره این لوایح، دیگر اعتباری ندارد و چنانچه دولت همچنان به دنبال تصویب لوایح مذکور است، باید دوباره به مجلس لایحه بدهد و فرآیند قانونی تصویب آن مجددا طی شود. لذا رسما لوایح CFT و پالرمو امروز در نظام قانون گذاری کشور رد شده اند و از چرخه قانونی کشور کنارگذاشته شدند.

روحانی چرا این روزها عصبانی است؟
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸

آیا با توجه به مشکلات مردم، سخنان و گام‌های روحانی در جهت آرامش و تنش‌زدایی از جامعه است؟ یا توازن در استراتژی رفتار او وجود ندارد؟

دهقان:‌ خط قرمز شورای نگهبان فتنه ۸۸، مسایل اخلاقی و مالی است
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴

دهقان گفت: این خط قرمز شورای نگهبان است و شخصاً نیز معتقدم اگر کسی نسبت به مسائل اخلاقی و مالی گرفتار شده باشد، نباید به او رحم کرد و از اشتباهش صرف‌نظر کرد. نباید اجازه دهیم افراد فاسد در کشور حاکم شوند. روشن است کسانی که می‌خواهند در صدر کشور حاکم شوند، باید هنجارهای آن کشور را قبول داشته باشند.

آیت‌الله جنتی: رئیس‌جمهور نباید باعث نگرانی افکار عمومی شود
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰

دبیر شورای نگهبان گفت: آقای رئیس‌جمهور نباید اظهاراتی داشته باشد که خدای نکرده افکار عمومی را نگران کند یا موجب یاس مردم و مورد سوء استفاده دشمنان قرار گیرد.

نبود نظارت در دوران نمایندگی از جمله آسیب‌های مجلس است
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۸

سخنگوی شورای نگهبان فقدان نظارت بر نمایندگان در طول دوره نمایندگی را یکی از آسیب‌های مجلس برشمرد.