داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اقتصاد-ایران
مجلس و انفعال در ماجرای نقدینگی!
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

مجلس آینده می تواند با برخی حرکت های عالمانه جهادی تاثیرات عمیقی بر رونق تولید و رشد اقتصادی کشور داشته باشد.

اجرای گام پنجم کاهش تعهدات برجامی تاثیری بر اقتصاد کشور ندارد
۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

آمریکا دیگر توان بیشتری برای فشار به اقتصاد ایران ندارد و با خروج از برجام نباید منتظر اتفاق جدیدی در اقتصاد ایران باشیم.

رها شدن فنر دلار از سال ۹۶ به بعد/ پراید هم تابع دلار شد
۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

تقریبا از نیمه دوم سال ۹۶ بازار ارز حالت صعودی به خود گرفته و از دلار ۳۸۰۰ تومانی تا بهار سال ۹۷ به قیمت ۵۰۰۰ تومان رسید، در آن برهه اقتصاد ایران بعد از رکود در صنایع مختلف که حاصل سیاست های اقتصادی انقباضی دولت بود به یک باره به صورت وحشتناکی چهره عوض کرد و تورم‌های سنگینی بر اقتصاد ایران تحمیل شد.

روایتی جدید از زیرپوست ماهشهر
۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰

امام جمعه شهرک طالقانی بندر ماهشهر در یک یادداشتی شفاهی به مشکلات این شهرک اشاره و درباره مستندی که اخیراً راجع به این شهرک منتشر شد توضیحاتی ارائه کرد.

بودجه ۹۹ بدون روتوش: عدد سازی با هدف تراز کردن بودجه
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸

لایجه بودجه ۹۹ که تقدیم مجلس شد، مهم‌ترین چیزی که بسیاری از کارشناسان اقتصادی دنیال آن بودند، اصلاحات ساختاری بود که لایحه بودجه خالی از آن به نظر می‌رسید. دکتر درودیان معتقد است که این اصلاحات وجود ندارد و به نظر می‌رسد دولت هنوز کارد به استخوانش نرسیده است و صرفا اعدادی را در بودجه گذاشته که آن تراز کند.

تنفس مصنوعی در ژاپن!
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲

روحانی برای نجات خود و دولت و بطور خاص برگ برنده جریان غرب گرا در انتخابات پیش رو نیاز به یک توافق موقت دارد و ترامپ هم برای پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ یک عکس یادگاری با رئیس جمهور ایران برای او کافیست

مجلس آینده؛ باید دولت را تغییر دهد یا رفتارش را!
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷

فکر می کنم در مجلس آینده فارغ از اینکه آقای روحانی استیضاح بشود یا نشود راجع روند و رفتار دولت باید تغییر جدی ایجاد شود. یعنی مجلس آینده ان شالله اگر مجلسی مردمی باشد حتما یا باید این دولت را مجبور به تغییر رفتار بکند یا تغییر بدهد.

جدول: افت شدید سرمایه گذاری خارجی درحوزه نفت و گاز در سال ۹۷
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷

در سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۷ کمترین مقدار جذب سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه نفت و گاز مربوط به سال ۱۳۹۷ با ۸۱ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی و بیشترین مقدار آن مربوط به سال ۱۳۹۱ با ۳۴۶۶ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی گزارش شده است.

مشکل قانون نیست؛ مشکل دولت اجراکننده قوانین است!
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳

از نظر قوانین ما در کشور مشکلی نداریم. مسئله اصلی دولت هست که باید این قوانین را اجرا بکند.

کاسبان «تسلیم» به دنبال «خود تحریمی»
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸

نپیوستن به FATF نه تنها موجب تحریم ایران و مشکلات اقتصادی کشور نخواهد شد، بلکه برعکس با انجام درخواست های FATF موجبات خودتحریمی و تحریم نظام بانکی توسط خودمان در داخل خواهیم شد. کاسبان تسلیم و جریان غرب گرا نیز خواسته یا ناخواسته با اصرار و فضاسازی خود در حال تکمیل راهبرد فشار حداکثری آمریکا در داخل می باشند.