داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اقتصاد-ایران
الگوی وام‌دهی ۴ اقتصاد موفق دنیا چگونه است؟
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸

یکی از بزرگ‌ترین معضلات بخش تولید در کشور دسترسی به منابع مالی است. کارشناسان معتقدند اگر بتوان منابع مالی مورد نیاز بنگاه‌های تولیدی را تامین کرد نه‌تنها می‌تواند به بیرون آمدن از رکودی که چند سالی است اقتصاد ایران به آن گرفتار است، کمک کند بلکه می‌تواند اثرات تحریمی را به‌شدت کاهش دهد.

سیاه و سپید اقتصاد ایران به روایت مجمع جهانی اقتصاد
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱

مجمع جهانی اقتصاد متوسط رشد اقتصادی ۱۰ سال اخیر ایران را ۱.۳ درصد برآورد کرد.

جهانگیری: کارنامه اقتصادی این دولت با هیچ دوره‌ای قابل مقایسه نیست
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲

معاون اول رئیس جمهور: در هر یک از بخش های اقتصادی که دست بگذاریم کارنامه این دوره با هیچ دوره ای قابل مقایسه نیست.

مستند ۴۲۰۰، دست پایین منتقدان اقتصادی دولت
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

تا مخاطب نداند که اتاق بازرگانی، واردکنندگان انحصاری، پتروشیمی‌دارها و شبکه‌ی قدرتمند دلالی که بازیگران محوری اقتصاد امروز هستند، چگونه در این بحران‌ها نقش‌آفرینی می‌کنند و چه منافعی در این تلاطم‌های اقتصادی دارند، نمی‌تواند به قابل حل بودن این بحران‌ها باور پیدا کند. تقلیل دادن بحران به یک تصمیم دولت جفا در حق مخاطب ایرانی است.

تحریم‌های آمریکا علیه ایران نتوانسته اقتصاد ایران را از پا دربیاورد
۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷

مراودات مالی و تجاری غیردلاری ایران با سایر کشورها تاثیرپذیری اقتصاد ایران از تحریم‌ها را به حداقل رسانده و ارزش پول ملی را افزایش داده است.

با استادانم در دانشکده اقتصاد
۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱

اظهارنظر درباره سیاست‌های اقتصادی برخلاف تصور رایج در دانشکده، غباری به علم شما نمی‌نشاند.

جلیلی: پس از یک سال جلسه با اصناف صنعتی به ۱۹ مسأله برای پیگیری رسیده‌ایم
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پس از یک سال جلسات متعدد با صنف‌های مختلف صنعتی کشور و شنیدن نقطه‌نظرات و مشکلات هر صنف از زبان صاحبان آن، کارگروه صنعت دولت سایه، ۱۹ موضوع را که دغدغه مشترک میان اصناف صنعتی کشور است معرفی کرد.

خطر بزرگ برای کشور: مجلس اسناد ملکی مردم را بی اعتبار می‌کند؟
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

عضو سابق شورای راهبردی نظام مالیاتی کشور با انتقاد از تصویب ماده 5 لایحه تجارت در مجلس گفت: نمایندگان دارند کشور را به جایی می‌برند که یکدفعه حداقل ۵۰ میلیون پرونده قضایی راجع به مالکیت مطرح ‌شود و این به معنی به خطر انداختن اساس کشور است.

آمریکا در فشار بر علیه ایران شکست خورد
۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد ثبات بازار قطعا به معنای توقف یا کاهش قیمت‌ها و رفع فشار اقتصادی بر طبقات درآمدی متوسط و پائین جامعه، نیست و صرفا شکست فشار حداکثری آمریکا، در نیل به اهدافش را نشان میدهد.

به داد اقتصاد ایران برسید
۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸

اگر دربرابر اشتباهات جدید شورای عالی هماهنگی اقتصادی سکوت کنیم، چه‌بسا فردا دیگر دیر شده باشد. تیم اقتصادی بدسابقه حاکم بر دولت در آن شورا دارد تصمیم‌های بسیار خطرناکی برای اقتصاد ایران می‌گیرد.