داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مذاکره-با-آمریکا
ایران از بیم خدشه‌دار شدن غرورش با آمریکا تماس نمی‌گیرد
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰

رئیس‌جمهور آمریکا با تکرار این ادعا که تهران خواهان گفت‌وگو با واشنگتن است، گفت، اما ایران از بیم خدشه‌دار شدن غرورش با آمریکا تماس نمی‌گیرد.

اختیارات دولت روحانی، قابل قیاس با اختیارات دولت‌های قبل نیست
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

فعال سیاسی اصول‌گرا با بیان اینکه اختیارات دولت روحانی، قابل قیاس با اختیارات دولت‌های قبل نیست، گفت: دولت فعلی، علاوه بر اختیارات قانونی از اختیارات اختصاصی بهره‌مند بوده که به هیچ‌کدام از دولت‌های قبلی داده نشده بود.

«ترامپ» به دنبال عکس یادگاری با «روحانی»
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵

سخنان دیروز روحانی در دیدار با وزیر، معاونان و مدیران ارشد وزارت امور خارجه این نگرانی را ایجاد می‌کند که آیا دولت هنوز به دنبال مذاکره است و در پازل عکس یادگاری ترامپ خواهد افتاد؟

ایران هزینه های زیادی داده تا به حرف رهبری برسد
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ما هزینه‌های زیادی را پرداخت کردیم، تا مردم جهان و سیاستمداران به حرف مقام معظم رهبری برسند که آمریکا غیرقابل اعتماد است.

«بن علوی» نماینده انگلیس یا آمریکا؟
۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴

سفر دوباره به تهران از سوی وزیرخارجه کشوری که به میانجی‌گری معروف است، باری دیگر گمانه زنی‌ها را در رسانه‌ها افزایش داده است. سوالی که ذهن رسانه ها را به خود مشغول کرده است آن است که عمان به میانجی گری آمریکا در تهران است یا انگلیس؟

جاسوس سریال «گاندو» را بهتر بشناسید
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹

به بهانه پخش «سریال گاندو» برآن شدیم تا بیشتر با فعالیتها، عملکرد و سازوکار دستگیری جاسوس ۴۰ ساله آمریکایی که مستقیما با سخنگوی وقت وزارتخارجه آمریکا در ارتباط بود و به او اطلاعات می‌داد،آشنا شویم.

ترامپ؛ عاشق نخستین‌ها برای پیروزی در انتخابات
۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۱

دلیل اصلی این برخورد ترامپ را می توان نزدیکی انتخابات ۲۰۲۰ و لزوم جمع کردن پرونده های سیاست خارجی اش دانست. ترامپ مدعی است که او اشتباهات اوباما را در خصوص ایران و کره شمالی را تکرار نخواهد کرد و آنان را به روشی درست حل خواهد کرد. 

سفرنامه کره‌شمالی «رضا امیر خانی» امسال منتشر می‌شود
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

زمان مذاکره اون با ترامپ و حدود ۹ روز آنجا(کره شمالی) بودم. به عنوان مستند ساز در یک هیات سیاسی به کره شمالی رفته بودم. احتمالا کتاب بعدی من سفرنامه کره‌شمالی باشد البته اگر نگویند که بعد از یک کتاب تلخ چرا دوباره می‌خواهی کتاب تلخ دیگری بنویسی.

راه درست است هدف را گم نکنیم
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱

اینکه بولتون بگوید ما نمی‌خواهیم به ایران حمله کنیم بلکه می‌خواهیم ایران به ما حمله نکند، دستاورد راهبردی مهمی بود که ایران در زمانی کوتاه و با پذیرفتن ریسکی محدود، به دست آورد. ضربه بعدی وقتی وارد شد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش خود را منتشر کرد. آمریکا برای نخستین‌بار در آن گزارش دید که ایران 33 ماشین نسل 6 در نطنز نصب و گازدهی به 10 ماشین را شروع کرده، پس آماده یک جهش در غنی‌سازی است.

بررسی تناقض‌های روایت آمریکایی
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

پس از انفجار و آتش سوزی دو تانکر بزرگ نفتی که ژاپنی و نروژی بودند، آمریکا در دو عرصه رسانه ای و دیپلماتیک تلاش کرد با ارائه یک سناریو، ایران را به عنوان عامل این حادثه معرفی کند اما تناقض های  این روایت ،شواهد و اظهارنظرها و همچنین نشست بی نتیجه شورای امنیت این نقشه آمریکا را که در آب های دریای عمان اجرا شده ، تاکنون نقش بر آب کرده است.