داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار یمن
ایران و آفریقای جنوبی باید درمورد حمایت بیشتر از فلسطین و یمن همکاری کنند
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲

رئیس جمهور با اشاره به اظهارات وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، بر ضرورت همفکری و رایزنی در سطح جهان در مورد مردم مظلوم فلسطین و همچنین سایر جنگ زدگان و آوارگان از جمله مردم مظلوم یمن تاکید کرد.

تعیین شرط با مقاومت یمن است نه شکست‌خوردگان سعودی
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱

سعودی‌ها، برقراری رابطه با ایران را برای حل مشکل خود در یمن مطابق الگوی ریاض می‌خواهند. در واقع عربستان می‌خواهد برقراری مجدد رابطه با ایران را به تهران بفروشد و ما‌به‌ازای آن را وادار شدن انصارالله به پذیرش طرح ضدیمنی دولت سعودی قرار‌داده است!

تغییر معادلات با سفر مخفیانه برادر ولی‌عهد امارات به تهران؟
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹

سخنان رهبری در دیدار با نخست وزیر پاکستان در خصوص طرح ایران برای یمن بر گمانه‌زنی‌ها مبنی بر آنکه عمران خان حامی پیامی از سوی ریاض و دبی بوده می‌تواند تأکید بخش باشد. ضمن آنکه امروز در اخبار اعلام شد عمران خان برای سفر به ریاض پس از رایزنی با رهبری و روحانی در تهران آماده می‌شود.

رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۵

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: جمهوری اسلامی ایران از مدتها قبل طرحی چهار ماده‌ای برای توقف جنگ در یمن ارائه کرده است و پایان این جنگ، می‌تواند تأثیرات مثبتی در منطقه به دنبال داشته باشد.

رسانه انگلیسی مدعی «مذاکرات مخفی» سعودی‌ ها با انصارالله شد
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱

طبق ادعای روزنامه «فایننشال تایمز»، عربستان سعودی بعد از حمله ۲۳ شهریورماه به تاسیسات شرکت «آرامکو»، با انصارالله یمن مذاکراتی مخفی و محرمانه داشته است.

با اعزام نیرو‌ی بیشتر به عربستان هم کاری از پیش نخواهید برد
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن با انتشار چند پیام توئیتری سیاست‌های آمریکا در ترویج جنگ و خشونت را مورد انتقاد قرار داد.

«نصر من الله» معادلات عربستان و حامیانش را بر هم زد
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱

تحلیلگر ترک درباره تحولات اخیر یمن و عملیات «نصر من الله»گفت: معادله نیروهای یمنی که بر پایه محور مقاومت در منطقه بنا شده ، معادلات محورهای غربی را برهم زده است.

۳ نکته در مورد حادثه نفتکش سابیتی در نزدیکی عربستان
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸

اقدام سعودی‌ها برای کاستن از تنش‌ها با ایران و هم پیمانانش در منطقه، تحت فشار افکار عمومی به سود دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی نخواهد بود.

استغاثه صلح سعودی
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱

پس از بمباران پهپادی تأسیسات نفتی عربستان به‌دست نیروهای مقاومت یمن، تلاش ریاض برای نزدیکی به ایران و خاتمه‌دادن به بحران خودساخته منطقه‌ای فزونی گرفته است. در‌همین‌زمینه، نخست‌وزیر جمهوری اسلامی پاکستان امروز وارد ایران خواهد شد. بنابر اطلاع رسانه‌های پاکستانی، عمران‌خان پس از حضور در تهران، برای رایزنی با سعودی‌ها عازم ریاض خواهد شد.

خسارت مالی عربستان در جنگ یمن چقدر است؟
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸

شبکه الجزیره به نقل از یک تحلیلگر زیان‌های وارده به اقتصاد عربستان در نتیجه جنگ یمن که پنجمین سال خود را پشت سر می‌گذارد برآورد کرد.