داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار فساد-اقتصادی
فساد سیستمی به منزله فساد نظام نیست
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

توصیه من آن ست که مطالعه جامع و همه جانبه موردی از فساد های موجود و فاسدان آنها صورت بگیرد، تا معلوم شود که زمینه های اجتماعی و اقتصادی رشد مفاسد به طور عام و مفاسد اقتصادی به طور خاص چیست؟

به نام خیریه، به کام سودجویان
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸

در حقیقت تردیدی در ضرورت وجود و گسترش چنین مراکز خیریه‌ای وجود ندارد، به شرط آنکه بستر و زمینه سودجویی از سوی مراکز به اصطلاح خیریه به حداقل ممکن کاهش یابد. اگر تابوی پرسش و پاسخ از این موسسات شکسته نشود، بیم آن می‌رود که شکل‌گیری موسساتی که با اهداف سوء در قالب نهادهای خیریه‌ فعالیت می‌کنند، شتاب گیرد.

خسارت های جبران ناپذیر اعضای اتاق بازرگانی به اقتصاد کشور
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: تخلفات اعضای اتاق های بازرگانی قطعا در دستگاه های نظارتی و مجلس مورد بررسی قرار می گیرد.

مارمولک‌های فساددر جامعه، اژدها شده‌اند
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مبارزه جدی با فساد دیر پا گرفت و مارمولک‌ها، اژدها شدند گفت: قوه قضائیه همچنان بی‌طرفی خودش را در پرونده‌های فساد حفظ کند.

ابهامات مالی در شرکت کشتیرانی
۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳

یک ماه پس از تغییرات در شرکت کشتیرانی ایران، ابهامات مالی زیادی درباره این شرکت مهم بی‌پاسخ مانده است

توکلی طی نامه‌ای به لاریجانی: درباره آن دو خائن توصیه کردید
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶

احمد توکلی، رئیس سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت طی نامه‌ای خطاب به دکتر علی لاریجانی درخواست کرد تا با اصلاح فوری آیین‌نامه داخلی مجلس، متهمان به فساد و خیانت را تا محکومیت یا برائت، از ورود به خانه ملت منع کند.

تایید خبر بازداشت یکی از سرشبکه‌های واردات دارو
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۸

در ادامه رسیدگی به تخلفات مالی در سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، یکی از سرشبکه‌های مربوط به واردات دارو بازداشت شد.

۳ عنصر مهم در کشف فساد به روش سوت زنی
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰

در کشورهای پیشرفته برای مبارزه با فساد روشی را در پیش گرفته اند که متاسفانه نه تنها در ایران وجود ندارد بلکه آگاهی لازم از نتایج آن نیز حداقلی است، این روش سوت زنی نام دارد.

کارآفرینان پاک دست نباید نگران بگیروببندها باشند
۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸

متأسفانه عده ای جوّ کشور را ملتهب کرده و شایعه درست کرده اند که در این کشور هر کس کارآفرین و پولدار و درشت شود حتی از راه درست، حتماً آقایان درازش میکنند. بنابراین دستگاه قضایی ضمن برخورد شدید با فساد باید نگرانی های این گروه را هم برطرف کند.

عدالتخواهی بدون عدالت گستری، مولد ظلم است
۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲

استاد دانشگاه تهران گفت: وقتی ۷۰ درصد اقتصاد کشور دولتی باشد، خودش فی‌نفسه فسادزاست و اصولا اگر فساد نباشد جای تعجب دارد؛ اما این سیستم نیازمند یک اصلاح انقلابی است.