داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سازمان-امور-مالیاتی
کشت توتون و تنباکو در زمین‌های کشاورزی
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰

رییس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت با اشاره به ضرر سالانه محصولات دخانی بویژه به بخش سلامت، تاکید کرد: در صورتی که وضع مالیات بر محصولات دخانی به شکل منطقی و طبق استاندارد جهانی پیش‌ رود، سالانه ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد به دنبال خواهد داشت.

فیلم: سلبریتی‌ها، میلیاردِرهای معاف از مالیات
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸

پس از قدرتمند شدن چرخه اقتصادی سینمای ایران، تعدادی از ستاره‌های سینما به‌طور قابل توجهی رقم دستمزدشان را بالا بردند. کار به جایی رسید که برخی از این سلبریتی‌ها برای بازی در یک فیلم تا یک میلیارد تومان دستمزد طلب می‌کردند. اما علیرغم دریافتی‌های نجومی سلبریتی‌ها، این قشر از پرداخت مالیات معاف هستند.

تنها ۴۰ درصد پزشکان کارتخوان نصب کرده اند
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰

مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت سازمان امور مالیاتی گفت: با وجود اعلام همه نهاد‌های نظارتی تا امروز کمتر از ۴۰ درصد پزشکان کارتخوان نصب کرده اند.

«وکلا» برای نصب کارتخوان دو ماه فرصت دارند
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

مدیر کل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون‌سپاری سازمان امور مالیاتی گفت: همه فعالان اقتصادی از جمله وکلا فارغ از اینکه چقدر درآمد دارند، باید در موعدهای مقرر اظهارنامه مالیاتی خود را تحویل دهند. همچنین وکلا تا پایان دی ماه فرصت دارند در صندوق مکانیزه فروش ثبت‌نام کنند.

مجازات افرادی که در نصب کارتخوان کوتاهی کنند مشخص شد
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶

رستم پور گفت: فردی که در نصب کارتخوان کوتاهی کند، ۲ درصد از درآمد محاسبه شده را به صورت جریمه می‌بایست پرداخت کند.

برخورد سازمان با پزشکان فراری از مالیات محکم‌تر و شدیدتر از گذشته است
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷

مدیرکل دفتر بازرسی سازمان امور مالیاتی گفت: این سازمان نزدیک به ۳۵۰۰ نفر از پزشکانی که هنوز از کارتخوان استفاده نمی کنند را شناسایی کرده و بررسی تراکنش­های بانکی و ثروت و درآمد آنها را در دستور کار قرار داده است.

سهامداران نگران نباشند؛ مالیاتی در کار نیست
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰

در حالی که مدتی است صحبت‌هایی مبنی بر اخذ مالیات از سود سهام و سود سپرده‌های بانکی مطرح شده، رؤسای نهادهای ناظر بازار پول و سرمابه این موضوع را تکذیب کرده‌اند و یک کارشناس اقتصادی معتقد است با توجه به اینکه نرخ تورم از سود سپرده‌ها بیشتر است مردم مالیات تورمی بالایی را می‌پردازند و در چنین شرایطی مطرح کردن مالیات بر سود سپرده‌ها منطقی نیست.

مقاومت ۶۰ درصد پزشکان در اجرای قانون
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

بررسی وضعیت ثبت کارتخوان مشمولان گروه پزشکی در سامانه سازمان مالیاتی حاکی از مقاومت ۶۰ درصدی پزشکان در اجرای قانون است.

اتصال کارت خوان ۲۸ هزار پزشک به سامانه سازمان مالیاتی
۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰

مدیرکل دفتر تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت: تاکنون ۲۸ هزار پزشک در طرح سازمان مالیاتی برای شفافیت تراکنشهای بانکی مشارکت داشته‌اند.

۳۰۰ هزار ایرانی درآمد بالای ۱ میلیارد تومان در سال گذشته داشتند
۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

رئیس دستگاه مالیاتی کشور گفت: آمار دریافتی مربوط به سال گذشته از سیستم بانکی نشان می دهد ۳۰۰ هزار نفر بیش از یک میلیارد تومان درآمدِ مشمول مالیات دارند که ۵۲ درصد این میلیاردر ها به هیچ وجه پرونده مالیاتی ندارند.