داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وزارت-ارتباطات
بدهکارانی که طلبکار شدند؛ فرار به جلوی مقامات دولت بی تدبیر
۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰

اولین بدهکاران و کسانی که امروز باید پاسخگوی عملکرد خود باشند، جناب جهرمی و تیم همراهش در وزارت ارتباطات است نه اینکه خود را در مقام مدعی و طلبکار قرار بدهند

اپراتورهای VPN قانونی ایجاد خواهد شد؟
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰

ماجرای ایجاد VPN قانونی چند هفته‌ای است که آغاز شده و مخالفان و موافقان زیادی دارد. موضوعی که قرار است این هفته در مجلس در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نیز بررسی شود.فیلترینگ برخی از شبکه‌های اجتماعی در کشورباعث شده فیلترشکن‌ها بازار گرمی برای خود رقم بزنند، موضوعی که وزارت ارتباطات در ماه‌های اخیر چندین بار به آن واکنش نشان داده و مشخصاً محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات به آن حمله کرد. آذری جهرمی در ماه‌های اخیر بارها گفته باید با این تجارت بزرگ در کشور برخورد شود.

پشت پرده شوآف وزارت ارتباطات درباره ارزش افزوده ها
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴

رسانه حامی دولت و رپورتاژر آذری جهرمی، متصدی ارزش افزوده از آب درآمد.

 سامانه #۸۰۰* همه سرویس‌های ارزش افزوده را نشان نمی‌دهد
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳

محمد طادی کارشناس حوزه فناوری، درباره مشکلات طرح رجیستری و سامانه #۸۰۰* توضیح می دهد.

ایجاد روزانه ۵ صفحه جعلی بانکی
۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲

معاون وزیر ارتباطات گفت: روزانه بیش از ۵ صفحه جعلی بانکی (فیشینگ) توسط کلاهبرداران ایجاد می شود و کاربران دارای سواد دیجیتالی کم، بیشتر در معرض خطر هستند.

راه‌اندازی کد دستوری اپراتوری برای موقعیت یابی زائران
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از برقراری کد دستوری USSD اپراتورهای همراه برای آگاهی از وضعیت و موقعیت زائران با یکدیگر و ارسال موقعیت به دوستان خود در مسیر اربعین خبر داد.

نرخ مکالمات و اینترنت ویژه اربعین اعلام شد
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳

وزارت ارتباطات نرخ مکالمه و اینترنت ویژه زائران اربعین ۹۸ را اعلام کرد.

گاو شیرده ارزش‌افزوده برای دولت
۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵

ماجرای ارزش‌افزوده این روزها به مراحل جالب خود نزدیک می‌شود و تقریبا هم بین فعالان اقتصادی مطرح شده و هم مباحث سیاسی به‌دنبال داشته است. هر گروه و جناحی دنبال تثبیت خود است؛ اما آنچه در این میان جالب است، مواضع وزیر ارتباطات است که از یک‌سو خود را مدافع حق مردم می‌خواند و به‌عنوان پایان دائمی برای ماجرای ارزش‌افزوده است و هم اینکه خود از درآمد سرشار این ارزش‌افزوده‌های جنجالی بهره‌مند است.

رایتل آینه شفاف ناکارآمدی
۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷

اینکه رایتل در عملکرد خود موفق بوده یا نه نیازمند بررسی شاخص‌های زیادی است اما بررسی‌ها از دو شاخص اصلی یعنی زیان انباشته و سهم شرکت از تعداد مشترکان این اپراتور، نشان می‌دهد طی سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷ زیان انباشته رایتل با افزایش بیش از ۱۶ برابری از ۱۰۵ میلیارد تومان در سال ۹۲ به ۱۷۳۱ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسیده است.

افشاگری خانم مدیرعامل از مصائب انتصابش به عنوان سکان‌دار جدید رایتل
۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰

مدیرعامل فعلی اپراتور رایتل گفت: برغم اعلام رای دیوان عدالت اداری مبنی بر لغو مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، قصد ادامه همکاری با رایتل را ندارم.