داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار احیا-وزارت-بازرگانی
وعده رئیس جمهور درباره وزارت بازرگانی فرافکنی است
۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳

وزیر اسبق صمت با تاکید بر اینکه رئیس جمهور با دادن وعده بهبود معیشت مردم یک هفته پس از احیای وزارت بازرگانی به دنبال خرید زمان است و این اظهارات پر از ابهام و نوعی فرافکنی است، گفت: وقتی مشاوران، نشانی غلط می‌دهند رئیس جمهور در تیراندازی به جای سیبل، دره و تپه را می‌زند.

فشار بر معیشت مردم با زمین ماندن اختیارات گسترده دولت
۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷

مسئولان دولتی با ارائه تاکتیکی جدید و با هدف دور زدن مجلس، راهکار تشکیل معاونت بازرگانی را به منظور افزایش اختیارات دولت مطرح نمودند. غافل از آنکه قانون«تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی در وزارت کشاورزی» ابزار مناسب دولت، برای کنترل بازار و بهبود معیشت مردم است.

وزارت بازرگانی نماینده مصرف‌کنندگان یا واردکنندگان؟
۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷

در حالی برخی مقامات دولتی مدافع احیای وزارت بازرگانی در مصاحبه‌های خود تلویحاً پذیرفته‌اند که این وزارتخانه به‌عنوان نماینده مصرف‌کنندگان، راهبرد واردات را برای تحقق رفاه مردم پیگیری می‌کند که در کشورهای پیشرفته تحقق رفاه از طریق حمایت از تولید داخل حاصل شده است.

اینفوگرافی:‌مخالفان احیا وزارت بازرگانی در مجلس
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸

با انتشار نامه مخالفت جمعی از نمایندگان مجلس با تشکیل وزارت بازرگانی، تعداد نمایندگانی که مخالفت خود را در رسانه ها اعلام کرده اند، به ۱۲۰ نفر رسید.

تعارض منافع ۱۰ نماینده در احیا وزارت بازرگانی!
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱

بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد ۱۰ نفر از امضاکنندگان طرح تشکیل وزارت بازرگانی در مجلس دارای شرکت‌های بازرگانی در حوزه واردات هستند. از این رو شائبه‌ای به وجود آمده که این نمایندگان با تسهیل واردات به واسطه تشکیل این وزارتخانه در حال تامین منافع شخصی هستند!

بررسی تجربه ۴۷ کشور پیشرفته در ادغام سیاست گذاری صنعت و تجارت
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

شبکه کانون های تفکر ایران با انتشار گزارشی اعلام کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد در اکثر کشورهای پیشرفته سیاست‌گذاری صنعت و تجارت ذیل یک دستگاه اجرایی انجام می‌شود و ایجاد یک نهاد تصمیم‌گیر مستقل در حوزه بازرگانی بدون توجه به بخش تولید، به نفع صنایع و سایر بخش‌های تولیدی نیست.

قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی؛پیشران رونق تولید
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷

در عمده کشورهای پیشرو، تجارت در خدمت تولید است. با وجود این اما مشخص نیست که چرا دولت و برخی نمایندگان مجلس اصرار دارند تا ضمن لغو قانون تمرکز، در سال «رونق تولید»، تولید کشور را در خدمت واردات قرار دهند.