داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وزارت-صنعت-معدن-و-تجارت
یکسال اخیر بر بازار کاغذ چگونه گذشت؟
۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵

سیاست‌های واردات‌محور متولی کاغذ چاپ و تحریر در کنار ناهماهنگی‌های ۲وزارتخانه منجر به تغییر کاربری تولیدکنندگان این نوع کاغذ شده است؛ حال آنکه در سایر انواع کاغذ صادرات هم صورت می‌گیرد.

ثبت ۱۷ هزار فقره شکایت مردمی در حوزه کالا و خدمات در خرداد
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰

رییس سازمان حمایت از ثبت ۱۷ هزار و ۸۷۹ فقره گزارش و شکایت مردمی در حوزه کالا و خدمات در خردادماه امسال خبر داد.

تولید آزمایشی پژو ۳۰۱ از هفته آینده
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۰

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از رونمایی خط تولید آزمایشی پژو ۳۰۱ محصول جدید این خودروساز با داخلی‌سازی بیش از ۶۰ درصد از هفته آینده خبر داد.

صادرات آبنبات با شکر یارانه‌ای
۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

۱۲۰ میلیون دلار آبنبات به شکل بی سابقه از کشور صادر شده است که در واقع چیزی جز صادرات شکر یارانه ای تولید شده در کشور یا وارد شده با ارز ۴۲۰۰ تومانی نیست و رانت بی سابقه ای را نصیب صادرکنندگان این محصول کرده است.

کالاهای تولید شده با کاغذ دولتی مشمول قیمت‌گذاری شد
۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۸

در جدیدترین جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد در صورت تخصیص سهمیه کاغذ با ارز ۴,۲۰۰ تومانی به متقاضیان از جمله تولیدکنندگان کتب دانشگاهی، روزنامه و… فروش محصول بعدی مشمول نرخ‌گذاری باشد.

اینفوگرافی:‌مخالفان احیا وزارت بازرگانی در مجلس
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸

با انتشار نامه مخالفت جمعی از نمایندگان مجلس با تشکیل وزارت بازرگانی، تعداد نمایندگانی که مخالفت خود را در رسانه ها اعلام کرده اند، به ۱۲۰ نفر رسید.

تعارض منافع ۱۰ نماینده در احیا وزارت بازرگانی!
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱

بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد ۱۰ نفر از امضاکنندگان طرح تشکیل وزارت بازرگانی در مجلس دارای شرکت‌های بازرگانی در حوزه واردات هستند. از این رو شائبه‌ای به وجود آمده که این نمایندگان با تسهیل واردات به واسطه تشکیل این وزارتخانه در حال تامین منافع شخصی هستند!

بررسی تجربه ۴۷ کشور پیشرفته در ادغام سیاست گذاری صنعت و تجارت
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

شبکه کانون های تفکر ایران با انتشار گزارشی اعلام کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد در اکثر کشورهای پیشرفته سیاست‌گذاری صنعت و تجارت ذیل یک دستگاه اجرایی انجام می‌شود و ایجاد یک نهاد تصمیم‌گیر مستقل در حوزه بازرگانی بدون توجه به بخش تولید، به نفع صنایع و سایر بخش‌های تولیدی نیست.

قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی؛پیشران رونق تولید
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷

در عمده کشورهای پیشرو، تجارت در خدمت تولید است. با وجود این اما مشخص نیست که چرا دولت و برخی نمایندگان مجلس اصرار دارند تا ضمن لغو قانون تمرکز، در سال «رونق تولید»، تولید کشور را در خدمت واردات قرار دهند.