داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار کسب-و-کار
توسعه مدیریت بین المللی کسب و کار
۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

مسعود خوانساری در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه فعالیت مدرسه کسب و کار با دانشگاه امیرکبیر گفت: توانمندسازی اعضای اتاق بازرگانی به ویژه در زمینه کسب و کار و مدیریت آن از جمله وظایف اتاق بازرگانی است.

منبع درآمد شاعران بزرگ از کجا بود؟
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱

شاید بعضی‌ها تصور کنند همه شاعران و بزرگان ادبیات فارسی، کاری نداشته‌اند جز نشستن در کنج عزلت و شعر سرودن. اما آن‌ها هم مانند هر آدمی نیاز به کسب درآمد داشته اند تا نانی به دست بیاورند. یک گروه از شاعران کلاسیک فارسی مانند عنصری بلخی و فرخی سیستانی، صرفاً با شعر سرودن برای پادشاهان و درباریان و دریافت صله، روزگار می‌گذراندند اما عده دیگری از شاعران در کنار فعالیت ادبی، شغل دیگری هم داشته‌اند که منبع درآمدشان بوده است.

۱۰ پیشنهاد ایده حکمرانی برای مجلس یازدهم
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳

با اینکه معمار کبیر انقلاب مجلس را در رأس امورم ی‌دانست، اما قرائن نشان می‌دهد این نهاد طی ادوار گذشته در حد واندازه و آنطور باید عمل نکرده است. به‌ویژه در دوران جاری مجلس شورای اسلامی، شاهد یکی از ضعیف‌ترین پارلمان‌های تاریخ جمهوری اسلامی بوده‌ایم. اما شرط لازم برای ورود به مجلس آینده ارائه برنامه عملی حداقل در این ۱۰ حوزه است.

اپلیکیشن‌هایی که به دیوار می‌خورند
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

فناوری اطلاعات توانسته تحول بسیار بزرگی در زندگی امروز ما ایجاد کند و فضای کسب‌وکار اقتصادی ایران نیز از این امر مستثنی نیست. با این حال این امکانات علی‌رغم کمک به تسهیل امور برخی آسیب‌ها را نیز به همراه داشته است، یکی از این آسیب‌ها در فضای کسب‌وکارهای مرتبط با فناوری اطلاعات به نرم‌افزارهای ارائه‌دهنده خدمات آنلاین همانند آرایشگرهای زنانه برمی‌گردد که سبب گسترش برخی اعمال خلاف قانون همچون آرایشگری مردان برای زنان شده و هیچ ابزار نظارتی جدی هم برای محدود کردن آن وجود ندارد.

تنها ۲۰ درصد قانون بهبود فضای کسب و کار اجرا شده
۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹

شافعی گفت: قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار مصوب سال ۱۳۹۰، یکی از مترقی‌ترین قوانین اقتصادی کشور است که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد، کمتر از ۲۰ درصد آن محقق شده است. این سوال بزرگی است که چرا یک قانون مصوب مجلس، تا این میزان مورد بی اعتنایی قرار می‌گیرد، آن هم در حالی که تحقق آن می‌تواند گره‌های زیادی از اقتصاد کشور را باز کند.

«میدون» اموزش کسب و کار یا شبیخون به تنوع زیستی کشور
۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶

باید توجه داشت هیچ کشوری اجازه ورود گونه‌های خارجی گیاهی و جانوری را به سرزمینش نمی‌دهد، ورود گونه‌های خارجی یعنی ورود دشمن. مراقب باشیم با دست خودمان با تنوع زیستی کشورمان نجنگیم.

ثبت ۳۲۶۰۰ درخواست مجوز کسب و کار در سامانه ملی مجوزها
۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۹

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد از از ثبت ۳۲۶۰۰ درخواست مجوز کسب و کار در سامانه ملی مجوزها خبر داد.