داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار صدا-و-سیما
لطفا بگذارید از فرهنگ صحبت کنیم!
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰

«انتقادها» معمولا مثل «داروها» عمل می‌کنند! یعنی درست همان‌گونه که هر دارویی ممکن است در کنار اثرات مثبت خود، عوارضی نیز داشته باشد؛ انتقادها نیز می‌توانند در کنار اثرات مثبتی که دارند، عوارضی نیز داشته باشند.

هجمه به رسانه ملی در آستانه انتخابات طبیعی است
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲

مدیرکل روابط عمومی صداوسیما گفت: برخی با وارد کردن فشار و بسیج رسانه‌های همسوی خود قصد امتیازگیری دارند و می‌خواهند رسانه ملی دربست در اختیارشان باشد.

مخاطب نامه سوم جلیلی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱

وحید جلیلی در ادامه نامه‌نگاری‌های خود، این بار ستاد امر به معروف و نهی از منکر را خطاب قرار داده و ضمن اعلام آمادگی برای مناظره با روسای پیشین و کنونی رسانه ملی، از رئیس آن خواسته است که او را در انجام وظیفه شرعی خود یاری کنند

دعوت علی عسگری به دانشگاه تهران
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵

بسیج دانشجویی دانشگاه تهران طی نامه‌ای خطاب به دکتر علی عسگری، رئیس سازمان صداوسیما را برای پاسخگویی به دانشجویان، به دانشگاه تهران دعوت کرد.

در خدمت و خیانت «نقد» و «انتقاد»
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹

اما ورودِ جلیلی از ساحتِ «انتقاد» به ساحتِ «نقد»، واکنش‌های تند و تیزی را برانگیخت. نکته اساسی هم در چهره‌هایی است که واکنش نشان می‌دهند، آن‌ها همگی منتقدینِ دیروز، امروز و حتی فردای رسانه ملی و فضای فرهنگی‌اند.

فرصت‌سوزی‌های صداوسیما
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳

نامه‌ی دوم وحید جلیلی (خطاب به آقای غلامی) باب جدیدی از نقد را گشود که بسیار به آن محتاجیم. من معتقدم مطالبه‌ی توضیح درباره‌ی کوتاهی‌ها، فرصت‌سوزی‌ها و عمل‌نکردها کمتر از نقد عملکردها نیست، و چه‌ خوب می‌شود اگر از این زاویه همگان به پاسخ‌گویی واداشته شوند و بگویند که آیا حق فرصتی که برای پیش‌برد اهداف انقلاب اسلامی در اختیار داشته‌اند را به‌جا آورده‌اند یا نه؟

نقد وحید جلیلی بر مدیران صدا وسیما و حامیانشان
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵

با عذرخواهی از غلامی عزیز شاید چون بیش از او کار میدانی رسانه‌ای و هنری کرده‌ام ابعاد این خسارت را بسیار هولناک‌تر از آن می‌بینم که وقت فریاد زدن نگران این باشم که آهنگ صدایم گوش مدیران مؤدب رسانه ملی و پشتیبانان معنویشان را اذیت نکند.

برای آقا وحید جلیلی
۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴

مدل نگاه جلیلی همین بود، انقلابی گریِ جلیلی مرکز-پیرامون نبود، ما در انقلابی گریِ جلیلی تماشاچی نبودیم، ما کنشگر بودیم، بنابرتوانمان میدان می گرفتیم، بنابر علاقه مان می دویدیم و مرزها در این میان هیچ کاره بودند. جلیلی انقلاب را از تهران به شهرستان می بُرد، هنوز هم می بَرَد

تأملی در علل ناکارآمدی رسانه ملی به بهانه سریال سادیستی «عروس تاریکی»
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶

یکی نیست بگوید روزهایی که شما سوگلی مدیران رسانه ملی بودید ما در جام جم ممنوع الورود و ممنوع التصویر بودیم و حتی اجازه ورود به یک جلسه‌ ساده‌ دانشجویی در ساختمان دانشکده صدا و سیما را نداشتیم.

گیر کردن سوزن تلویزیون روی عالیس
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

چندی پیش یکی از روزنامه‌های سراسری گزارش مفصلی درباره هزینه های تبلیغاتی عالیس در تلویزیون کار کرد که در بخشی از آن آورده است: «کارخانه «عالیس» تنها برای پخش تبلیغاتش در شبکه‌های ۱،۲،۳،۵ و نسیم، باید ماهانه «یک‌هزار و ۸۳۶ میلیارد تومان» به صداوسیما پول بدهد؛ کمی کمتر از بودجه سالانه صداوسیما که حدود دو هزارمیلیارد تومان است.»نکته‌ای که در نوع محاسبه مغفول مانده این است که صداوسیما موظف است با هدف حمایت از تولیدات داخلی، به شرکت‌های داخلی تخفیف‌های ویژه‌ای بدهد.