داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار قیمت-بنزین
توضیحات شرکت پخش درباره شایعات سهمیه بندی و قیمت بنزین
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نسبت به شایعات سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین واکنش نشان داد.

افزایش قیمت حامل‌های انرژی را به همه‌پرسی بگذارید
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷

نسیم آنلاین: چندی است دوباره زمزمه افزایش قیمت حامل‌های انرژی یا همان سوخت آغاز شده است. نگارنده اخیرا در یادداشت «حدیث مکرر گرانی» و در میزگردها و مصاحبه‌هائی نوشته و گفته‌ام که ماجرا و سوابق آن چیست و در اینجا قصد تکرار آن را ندارم. شواهد نشان می‌دهد که دولت مصمم به این اقدام است  گرچه به دلیلی که اشاره خواهد شد ممکن است در سال جاری موفق به این اقدام نشود. 

آیا واقعا «بنزین» در ایران ارزان است؟ +جدول
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰

مرکز پژوهش‌های مجلس در جدیدترین گزارش خود عنوان کرده است که با اینکه قیمت سوخت در ایران در مقیاس جهانی پایین‌ترین قیمت دلاری را دارد، اما برای اقشار ضعیف و متوسط جامعه برحسب نسبتی از درآمدها، چندان ارزان نیست و برای افزایش قیمت سوخت باید ملاحظات خاصی در نظر گرفته شود.

زنگنه: وظیفه ما حمایت از صادرات نیست
۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴

وزیر نفت با بیان اینکه سهمیه بندی بنزین فعلا وجود ندارد گفت: علاقه و اصرار وزارت نفت در جهت استفاده مردم از کارت‌های سوخت شخصی خودشان است.

افزایش قیمت بنزین تا پایان سال منتفی است
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: برای افزایش قیمت بنزین و دیگر حامل‌های انرژی باید زیرساخت‌ها و شرایط جامعه را در نظر گرفت که در فضای فعلی کشور، افزایش قیمت بنزین محال است.

واکنش پخش و پالایش: به جای بنزین سوپر،‌بنزین یورو بزنید
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران: بنزین باکیفیت یورو، که بهتر از نوع سوپر است، تولید و توزیع می‌شود.

در کشورهای اروپایی ۳۵ تا ۴۸ درصد قیمت بنزین، مالیات است
۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

مطالعات کارشناسی و استخراج برخی آمارها از کمیسیون اروپا در برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا نشان می‌دهد در ۱۴ کشور مورد بررسی، بین ۳۵ تا ۴۸ درصد قیمت بنزین را مالیات انرژی تشکیل می‌دهد.