داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مذاکره
ده‌ها پله پائین‌تر از «هیچ»!
۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

«پیشرفت و آینده کشور در سایه تعامل با دنیاست یا تقابل»؟! این پرسشی بود که دیروز آقای روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در دانشگاه تهران مطرح کردند و در پاسخ به این پرسش، گفتند: «41 سال است ما هنوز به جواب روشن و قاطع در کشور نرسیدیم.

جنگ تجاری آمریکا و چین از کنترل خارج شده است
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱

دور جدید مذاکرات چین و آمریکا در مورد جنگ تجاری در حالی از امروز آغاز شده که آمریکا ویزای برخی از مقامات چین را محدود کرده‌است. چینی‌ها نیز تنها در صورتی که ترامپ همه تعرفه‌های وارداتی را لغو کند، حاضر به توافقی محدود و جزئی هستند.

روایت یک مقام پاکستانی از درخواست «ترامپ» برای رایزنی با ایران
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹

وزیر امور خارجه پاکستان گفت: ترامپ در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل خواهان کمک پاکستان برای تنش‌زدایی با ایران شد و عمران‌خان نیز در همین راستا رایزنی با مقامات ایران را آغاز کرد.

کره شمالی برای ادامه مذاکرات با آمریکا شرط گذاشت
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳

کره شمالی امروز (یکشنبه) اعلام کرد »تا زمانی که واشنگتن، اقداماتی عملی در راستای عقب‌نشستن کامل و غیر قابل بازگشت از سیاست خصمانه علیه پیونگ‌یانگ صورت ندهد»، تمایلی به مذاکره با آمریکا ندارد. مذاکرات دو کشور که به تازگی در سوئد برگزار شد، مجددا به ناکامی ختم شد.

حسن روحانی: در نیویورک توطئه امریکا را در هم شکستیم
۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز و باوجود مظلومیت و فشار به این ملت، روز عزت ملت ایران است، گفت: قدرت و جایگاه ملت بزرگ ایران بعد از یکسال و نیم فشار مداوم اقتصادی، روشن‌تر و رفیع‌تر شده است.

تجربه نشان داده نرمش در برابر دشمن پاسخ عکس خواهد داد
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تجربه نشان داده است که هرچه در مقابل دشمن از خود نرمش نشان دهیم، آن‌ها پاسخ عکس می‌دهند، یعنی به حمله بیشتر روی می‌آورند.

دستاوردهای سفر روحانی به نیویورک
۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷

در روزهای اخیر رسانه‌های زنجیره‌ای و فعالین مدعی اصلاحات، ادعا کرده اند که باید فرصت دلالی اروپا به منظور میانجیگری برای مذاکره را غنیمت شمرد. حال سؤال این است که کارشکنی آمریکا در صدور روادید به هیئت ایرانی، بیانیه گستاخانه اروپا و ممانعت از ملاقات وزیر خارجه ایران از یک بیمار، نشانه تنش زدایی و آمادگی برای مذاکره است؟!

جلیلی: اروپایی‌ها می‌خواهند ما را پای برجام موشکی بنشانند
۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در بیانیه کشورهای اروپایی تأکید شده که ایران باید پای میز مذاکره بر سر فعالیت‌های منطقه‌ای و توانمندی موشکی نیز بنشیند.

ایران در جمع ۵ کشور برتر در دانش هسته‌ای
۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴

رئیس دانشکده هسته ای شهید بهشتی با بیان اینکه ایران چرخه سوخت خود را تکمیل کرده و به معنای واقعی یک کشور هسته‌ای محسوب می‌شود، گفت: ایران جزو ۵ کشور برتر جهان در حوزه دانش هسته‌ای است.

نشست وزیران ایران و۱+۴ امروز برگزار می‌شود
۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰

نشست وزیران امور خارجه ایران و کشورهای عضو ۱+۴ روز چهارشنبه در نیویورک برگزار می‌شود.