داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار cft
آمریکا علیه استقلال!
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷

ایران از سال ۸۸ تا ۹۵ در لیست سیاه FATF قرار داشته و تبادلات بانکی خود را نیز انجام می داده و در پرداخت وجه مربیان ورزشی و چنین مواردی مشکلی نداشته است. لذا این موارد به دلیل تحریم های ثانویه آمریکا است و در حقیقت آمریکا علیه باشگاه استقلال اقدام نموده است و ربطی به FATF ندارد

سندروم تُنگ ماهی در فهم و حل مساله FATF
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

رنه دکارت، فیلسوف فرانسوی معتقد بود نائل‌شدن به حقیقت، جز از طریق تمرکز ذهن و تعمق طولانی بر ریزترین جزئیات ممکن نیست. مراد از فروکاست‌گرایی و تقلیل‌گرایی که نخستین‌بار توسط او مطرح شد، این بود که می‌توان پدیده‌های پیچیده را به اجزای تشکیل‌دهنده آنها تقسیم کرد، هر جزء را واکاوید و فهمید و سپس با سرهم کردن فهم‌های جزئی، به فهم کل نائل شد.

پاسخی کارشناسی به توضیحات سیاسی وزارت اقتصاد
۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶

آئین نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی برای اولین بار در نظام حقوقی کشور فهرست تحریمی شورای امنیت سازمان ملل را به رسمیت شناخته است. امری که هم برخلاف اصل 153 قانون اساسی و هم در تعارض با قانون تامین مالی تروریسم مصوب سال 97 است

نقوی‌حسینی: FATF نتیجه‌ای جز تعهدات جدید برای جمهوری اسلامی ایران ندارد
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که عضویت ایران در FATF نتیجه‌ای جز تعهدات جدید برای جمهوری اسلامی ایران ندارد و سرنوشت ما را تغییر نمی‌دهد.

من بمیرم تو بمیری شیوه کشورداری نیست
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

بیش از دو سال است که منتقدان لوایح مرتبط با FATF‌، از جمله پالرمو و CFT‌، علت مخالفت خود را با دلایل مستحکم و مستند حقوقی اعلام کرده و تصویب این لوایح از سوی دولت را فاجعه‌بار دانسته‌اند ولی دولت به هیچیک از آنها پاسخ نداده است!

موافقت همه اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس با CFT‌ کذب محض است
۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: این مطلب که پس از درج شروط پیشنهادی مرکز پژوهش‌های مجلس در لایحه دولت درباره پیوستن به CFT همه مخالفان از جمله من در کمیسیون امنیت ملی به این لایحه رای مثبت داده‌ایم، کذب محض است.

نگاهی به آثار مخرب سوئیفت بر اقتصاد ایران
۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳

استفاده از سوئیفت به نحوی یک بازی دو سر باخت برای اقتصاد ایران بوده که موجب دسترسی آمریکا به اطلاعات تبادلات مالی ایران و بهره‌گیری از آن‌ها بر علیه کشور است.

برخی در شرایط تحریم می‌خواهند اطلاعات اقتصادی را در اختیار دشمن قرار دهند
۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت:‌ برخی در شرایط تحریم می‌خواهند اطلاعات تعاملات اقتصادی و روابط مالی کشور را سخاوتمندانه در اختیار دشمن قرار دهند.

فشار حداکثری برای تصویب پالرمو و CFT
۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰

یک کارشناس اقتصاد تحریم با بیان اینکه بیانیه اخیر آمریکا به معنای اشراف این کشور بر اینستکس است، گفت: تمام اقدامات به سمت ایجاد فشار حداکثری برای تصویب دو کنوانسیون پالرمو و CFT پیش می رود.

پذیرش پالرمو و CFT می‌تواند مشکلات امنیتی را برای کشورمان به دنبال داشته باشد
۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱

رئیس کمیسیون حقوقی گفت: در بحث پالرمو و CFT کشورهای عضو باید اطلاعات بانکی خود را اعلام کنند و این موضوع می‌تواند مشکلات امنیتی را برای کشور داشته باشد.