داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار افغانستان
حمله انتحاری به پایگاه هوایی امریکا در بگرام افغانستان
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳

ارتش آمریکا ادعا کرد که پایگاه اصلی هوایی این کشور در بگرام در شمال کابل پایتخت افغانستان بامداد روز چهارشنبه مورد حمله انتحاری قرار گرفته‌است.

طالبان: دولتمردان آمریکا درباره جنگ افغانستان به مردم خود بارها دروغ گفته‌اند
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶

طالبان در بیانیه‌ای با اشاره به سخنان مقامات آمریکایی درباره پایان دادن به جنگ افغانستان تاکید کرد که در طول 18 سال گذشته مقامات این کشور همواره به مردم خود دروغ گفته و اطمینان کاذب درباره پیروزی در این جنگ طولانی را داده‌اند.

ایالات متحده مذاکرات با طالبان را از سرگرفته است
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳

یک منابع آگاه اعلام کرد، دولت آمریکا امروز (شنبه) مذاکرات با طالبان را در دوحه قطر از سرگرفت. تمرکز این مذاکرات بر کاهش خشونت‌هایی است که می‌تواند به آتش‌بس و مذاکرات بین افغانستان منجر شود.

طالبان آماده مذاکره با خلیل زاد است
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶

«سهیل شاهین» گفت که طالبان آماده بازگشت خلیل زاد به قطر و آغاز مذاکرات است.

آمریکا خود را در افغانستان صاحب خانه می‌داند
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

«باراک اوباما» رئیس جمهور پیشین آمریکا در سال ۲۰۱۰ نیز به گونه‌ای به این کشور سفر کرده بود که همتای افغان وی «حامد کرزی» فقط یک ساعت قبل از ورودش در جریان قرار گرفت اما کرزی از ملاقات با وی در پایگاه بگرام سر باز زد.

گره کور تکمیل راه‌آهن ایران-افغانستان کجاست؟
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹

درحالی که معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اعلام کرده که تعهدات ایران درباره خط ریلی خواف-هرات تا پایان امسال به پایان می‌رسد، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که ناامنی، یکی از بزرگترین موانع سر راه تکمیل این پروژه بوده است.

چرا آمریکایی‌ها دنبال «بی‌دولتی» در خاورمیانه هستند؟
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸

منطقه پیرامونی ایران بیش از هر زمان دیگری گرفتار آشوب و سردرگمی سیاسی است. عراق، لبنان و افغانستان مثال‌های عمده و اصلی آشفتگی سیاسی در محیط پیرامونی ایران هستند. «بی‌دولتی» انگار سبک جدیدی است که در منطقه در حال باب شدن است؛ در عراق، «عادل عبدالمهدی» استعفا کرده است، در لبنان «سعد حریری» بیش از یک ماه است پست نخست‌وزیری را ترک کرده و با وجود تلاش‌های بسیار گروه‌های سیاسی حاضر نشده برگردد و در افغانستان که عملا دو دولت بر سر کارند.

پاکستان از ادامه مذاکرات با طالبان استقبال می‌کند
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴

وزیر خارجه پاکستان در توییتر از مذاکرات با طالبان استقبال کرد.

آمریکا در حال اخراج از منطقه است
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

شامگاه پنجشنبه دونالد ترامپ در سکوت کامل خبری و در سفری که از قبل اعلام نشده ‌بود برای اولین‌بار در دوره ریاست‌جمهوری‌اش وارد افغانستان شد و با حضور در پایگاه نظامیان آمریکایی در بگرام برای چندمین بار از کاهش نیرو‌های آمریکایی در افغانستان صحبت و از تصمیم خود برای خروج نیرو‌های آمریکایی از منطقه دفاع کرد.

عکس: اولین سفر ترامپ به افغانستان با چراغ خاموش
۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸

رئیس‌جمهور آمریکا در سفری از‌ پیش‌اعلام‌نشده برای سرکشی به نیروهای آمریکایی به مناسبت روز شکرگزاری، وارد افغانستان شده است.