داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار دعا
همه گناهکاران یکسان مجازات می‌شوند؟
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵

آیا گناهانی که در ظاهر شبیه هم هستند، برای همه عذاب و عقوبت یکسان در نظر گرفته می‌شود؟ یا مجازات گناهان یکسان متفاوت است؟

برای دفع چشم زخم این ذکر را ۳ مرتبه بخوانید
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵

برای دفع چشم زخم توصیه‌ها و دعاهای دینی ذکر شده است. در یکی از این موارد امام صادق (ع) توصیه کرده‌اند که این ذکر را ۳ مرتبه برای دفع چشم بخوانید.

یک شرط مهم برای استجابت دعا
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵

دعا کردن آداب خاصی دارد و برای استجابت دعا باید به توصیه معصومین (ع) توجه کنیم. درباره استجابت دعا حضرت زهرا (ع) به شرط مهمی اشاره کرده‌اند که در ادامه می‌خوانید.

در دستورات دینی توصیه شده که در حق بعضی افراد دعا نکنیم؟
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵

یکی از توصیه‌های مهم که در آداب دعا کردن آمده است، مقدم شمردن دیگران بر خود است. اما آیا در آیات و روایات ما توصیه شده که در حق بعضی افراد دعا نکنیم؟

این خصلت مانع استجابت دعا می‌شود
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵

گاهی برایمان این سوال پیش می‌آید که چرا دعایمان مستجاب نمی‌شود. یکی از عوامل مهم عدم استجابت دعا کار نکردن و تنبلی است. در ادامه در این باره بخوانید.

چطور به وسوسه گناه غلبه کنیم؟
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵

چطور و با چه راهکاری می‌توان به سرعت در مقابل وسوسه گناه ایستاد تا مرتکب گناه نشویم؟ نماز، دعا و ذکر خاصی برای غلبه بر وسوسه گناه توصیه شده است؟

خواندن دعا و زیارت به شکل خوابیده اشکال دارد؟
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵

آیا خواندن دعا و زیارت به شکل خوابیده اشکال دارد؟ می‌توانیم دعا و زیارت را به صورت خوابیده بخوانیم؟ یا دعا و زیارت خواندن به صورت خوابیده اشکال دارد؟

یک راه حل ساده برای دفع بلا
۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵

امام سجاد (ع) در حدیثی به نقش و تاثیر دعا در دفع بلای نازل شده و دفع بلای نازل نشده اشاره می‌کنند.

نفرین و دعا برای مرگ والدین چه حکمی دارد؟
۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵

نفرین و دعا برای مرگ دیگران از جمله والدین چه حکمی دارد؟ آیا می‌توان در حق والدین چنین دعایی کرد؟ در ادامه پاسخ مراجع تقلید را بخوانید.

دو ذکری که گره‌های زندگی را باز می‌کند
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰

اگر در زندگی گره و مشکلات زیادی دارید و به دنبال ذکری هستید که گره‌های زندگی‌تان را باز کند، این دو ذکر گره گشا را به نقل از حاج آقا مجتبی تهرانی بخوانید.