داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اقتصاد-مقاومتی
معضل اقتصاد ایران «اقتصادی» نیست، بلکه «اجتماعی» است
۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲

یک اقتصاددان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت:‌ مشکل اقتصاد کشور به نظام اداری و ساختارها باز می‌گردد و از طرفی نظام پولی و مالی با حرف زدن اصلاح نمی‌شود.

فرآیند تصویب شتابزده لایحه تجارت موجب افزایش پرونده‌های قضایی می‌شود
۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵

انجمن صنفی کارفرمایی صندوق‌ها و نهادهای سرمایه گذاری خطر پذیر کشور با ارسال نامه ای به رئیس دستگاه قضا، ضمن انتقاد از فرآیند تصویب لایحه تجارت، خواستار بررسی ابعاد حقوقی لایحه تجارت و جلوگیری از تصویب شتابزده آن، توسط قوه قضائیه شد.

گران کردن بنزین معنای اقتصاد مقاومتی نمی‌دهد
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

نماینده مردم دامغان در مجلس گفت: صادرات کشاورزی و فرآورده‌های پتروشیمی به کشورهای همسایه و برداشت از مخازن مشترک، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است نه گران کردن بنزین و آب و برق.

بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های برتر
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸

صبح امروز رهبر انقلاب از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های برتر، بازدید کردند.

پژمانفر: تشکیل وزارت بازرگانی خلاف قانون است
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۰

نماینده مردم مشهد در مجلس در نامه‌ای به اعضای هیات عالی نظارت بر اجرای سیاست‌های نظام، به بررسی مغایرت‌های آشکار تشکیل وزارت بازرگانی با اسناد بالادستی و اعلام آن به شورای نگهبان تاکید کرد.

حتی تقویم گردشگری هم نداریم
۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰

یک استاد دانشگاه گفت: ۱۲۰ مشکل را در صنعت گردشگری بررسی کرده ایم. یکی از مهمترین این مشکلات در حوزه چالش های نهادی و مدیریتی است.

روایت امام جمعه اهواز از دستور رهبر انقلاب برای حل مشکل آب خوزستان
۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

امام جمعه اهواز گفت: علی‌رغم دستور رهبر انقلاب برای حل مشکلات آب و فاضلاب اهواز که موجب نامه رئیس جمهور به رئیس سازمان برنامه و بودجه شد، دیدیم که در زمان حضور آقای نوبخت در اهواز هیچ اقدام اجرایی در این باره صورت نگرفته است.

مجری پروژه عقلانیت انقلابی در منطقه
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲

همزمان با ایامی که ایالات متحده آمریکا با همراهی اروپایی‌ها فشارهای خودرا«علیه‌ایران» به نهایت رساند و در مقابل نیز، تکیه بی‌حد و حصر دولت دوازدهم به دیپلماسی و امیدواری به میز مذاکره و رایزنی با پایتخت‌های اروپایی نتیجه نداد، سلسله‌وقایعی در داخل و کشورهای حاشیه‌ای ایران رخ داد که نه‌تنها توانست خلأ کارآمدی دیپلماسی را پر کند، که حالا جاده‌بازکن دیپلماسی و از آن مهم‌تر زمینه‌ساز توسعه اقتصادی و تحریم‌شکنی هم شده است.

اروپا با ایران هیچ همراهی اقتصادی نداشت
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

وزیر کشور گفت: علی‌رغم تهدیدهای آمریکا، اروپاییان از جهت سیاسی با ما همراه بودند ولی هیچ همراهی از نظر اقتصادی با ما نداشتند.

ایالت‌های اقتصادی در کشور باید راه‌اندازی شود
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: معتقدم باید ایالت‌های اقتصادی در ایران راه‌اندازی شود و به استان‌ها اختیار داده شود و هیچ دلیلی ندارد مسائل جزئی از استان‌ها برای مطرح شدن به سطح کلان کشوری بیاید به همین دلیل باید هرچه زودتر ایالت‌های اقتصادی در کشور ایجاد شود.