اخبار FATF (۱۲۹)

شورای نگهبان با لوایح FATF چه می‌کند؟چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷

مجلس موظف به رفع ایرادات «مجمع» درباره پالرموست

مجلس مکلف است ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص کنوانسیون پالرمو را برطرف کند. اگر مجلس اصلاحات را انجام دهد، برای شورای نگهبان مجدداً ارسال می‌شود تا بررسی شود و پس از آن شورای نگهبان اعلام نظر می‌کند.

پژوهشگر مرکز رشد دانشگاه امام صادق عنوان کرددوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷

امکان توقیف اموال ۸۰ درصد ملت ایران با پذیرش FATF/ فروش اطلاعات به دشمن با ثمن نا معلوم

یک استاد دانشگاه با هشدار به اینکه FATF یعنی اطلاعات فروشی به دشمن به عوض نامعلوم گفت: امکان توقیف اموال ۸۰ درصد ملت ایران با پذیرش FATF وجود دارد.

چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷

نظر تحلیلگر آمریکایی درباره پیوستن ایران به FATF

دین هندرسون نویسنده و تحلیلگر آمریکایی معتقد است که اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا یک بازی دوگانه را درباره الزام ایران برای پیوستن به FATF طرح ریزی کرده‌اند.

حسن عباسیدوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷

پذیرش FATF یعنی تحویل سردار سلیمانی به آمریکا

هیچ کنوانسیون بین المللی در سازمان ملل و سایر نهادها یک جزیره مستقل نیست. FATF ساز و کار مناسبات مالی هر کشوری را به کنترل خودش در می‌آورد تا متوجه شود به سمت گروه‌های تروریستی می‌رود یا نه. کنوانسیونی مانند پالرمو هم جز مکمل‌های اینهاست.

معاون وزیر اقتصاد: جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶

روابط بانکی هنوز به حد نرمال نرسیده است/ اطلاعیه FATF در مورد ایران به ناحق صادر شد

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به مکانیزم‌های کاهش نرخ سود بانکی، دلایل عدم همکاری بانکهای بزرگ دنیا با ایران را تشریح کرد و گفت: نمی توانیم تعامل با FATF را متوقف کنیم.

علی‌رغم همکاری‌های ایران با این نهاد بین‌المللیسه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶

FATF نسبت به معاملات تجاری با ایران هشدار داد: همکاری با ایران و کره‌شمالی به قدری مخاطره آمیز است که می‌توان برای اقدام علیه آنها مجوز صادر کرد!

اخیراً FATF لیست ۹ کشوری که اقدامات لازم برای مقابله با تأمین مالی تروریسم و پولشویی انجام نداده‌اند را منتشر کرد که نام ایران نیز در این لیست قرار دارد. FATF نسبت به هر گونه معامله تجاری با این کشورها هشدار داده است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی:چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶

مسئولان خود را در مورد قراردادهای نفتی، برجام و FATF پاسخگو نمی‌دانند/ دانشجویان با مردم در رابطه با این قراردادها حرف بزنند

رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: حال که مسئولین پاسخ علمی و دقیقی به نقدهای وارده بر قراردادهای نفتی، برجام و FATF نمی‌دهند و اساسا خود را پاسخگو نمی‌دانند اولین اقدام دانشجویان سخن گفتن با مردم است.

با اشاره به تمدید تعلیق محدودیت‌های FATF عنوان شدشنبه ۳ تیر ۱۳۹۶

بعیدی‌نژاد: اروپایی‌ها و کشورهای بزرگ جهان امکان توسعه روابط بانکی و مالی با ایران را تضمین کردند

سفیر کشورمان در لندن با اشاره به ادامه تعلیق اعمال محدودیت‌ها توسط FATF بر نظام بانکی و مالی ایران عنوان کرد:‌ اروپایی‌ها و کشورهای بزرگ جهان با این تصمیم خود، امکان توسعه روابط بانکی و مالی خود با ایران را تضمین کردند.

رئیسی در جمع اساتید دانشگاه‌ها:پنج شنبه ۱ تیر ۱۳۹۶

نباید با برچسب "بی‌سواد" مانع اظهار عقیده افراد شد/ اساتید در مورد اسناد FATF و 2030 روشنگری کنند

تولیت آستان قدس رضوی گفت: اگر یک استاد دانشگاه یا حوزه، بر اساس عقیده و نظر کارشناسی، نقدی بر موضوعی داشته باشد نباید با برچسب "بی‌سواد" مانع اظهار عقیده او شد.

وزارت اقتصاد:یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶

برخی ادعاهای جدید در مورد FATF خلاف واقع و غیر مسئولانه است/ نام هیچ سردار و مسئول ایرانی در لیست‌ وجود ندارد

وزارت امور اقتصادی و دارایی با صدور اطلاعیه‌ای، سخنان یکی از نمایندگان سابق مجلس مبنی بر پذیرش تروریست بودن برخی مقامات نظام از سوی دولت در چارچوب توافق نامه FATF را کاملا نادرست و ناشی از بی اطلاعی گوینده و غیر مسئولانه خواند.

بهرام قاسمی:پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶

FATF یک سازوکار مالی بین‌المللی است که هیچ ارتباطی با استرداد اتباع بین کشورها ندارد

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که FATF یک سازوکار مالی بین المللی است که هیچ ارتباطی با استرداد اتباع بین کشورها ندارد و در گروه ویژه اقدام مالی در مورد نظام های مالی و بانکی صحبت می شود نه افراد.

در جمع خبرنگاران؛پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

عراقچی: درباره تسری FATF به حوزه مقاومت نگرانی وجود دارد

معاون امورحقوقی و بین‌الملل وزیر امور خارجه با بیان اینکه بعضی در داخل کشور نگرانی تسری FATF به حوزه مقاومت هستند گفت: این نگرانی وجود دارد و باید تدابیر لازم در مقابل آن اندیشیده شود.

سردار جلالی:یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵

اینکه دشمنان حمله زمینی علیه ما را منتفی می‌دانند به خاطر دفاع مستحکم نظامی است نه لبخند سیاسی

رئیس سازمان پدافند غیر عامل با بیان اینکه بخشی از توان نظامی ما برای غافلگیری دشمنان باید مخفی بماند، گفت: اینکه دشمنان ما حمله زمینی علیه ما را منتفی می دانند به خاطر لبخند سیاسی نیست بلکه به خاطر دفاع مستحکم نظامی در حوزه زمینی است.

مسئول بسیج دانشجویی کشور: جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵

پروژه‌های FATF و ICP از جمله راه‌های نفوذ دشمن در لایه‌های اقتصادی و سیاسی ایران است

داود گودرزی اجرای پروژه‌های FATF و ICP را از جمله راه‌های نفوذ دشمن در لایه‌های اقتصادی و سیاسی ایران عنوان کرد و گفت: امروز هژمونی قدرت آمریکا در حال نابودی است و این کشور مستکبر با هر ابزاری که شده به مقابله با قدرت ایران برخاسته ،تا خود را در جهان احیا کند.

پورابراهیمی:دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵

بخشی از برنامه اقدام ایران برای تعهد با FATF در تضاد با منافع ملی است

رئیس کارگروه ویژه بررسی FATF گفت: از نظر ما بخشی از "برنامه اقدام" ایران برای تعهد با کارگروه ویژه اقدام مالی واقعاً با منافع ملی در تضاد است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی:یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵

مجلس به بحث FATF ورود جدی‌تری داشته باشد/ در برجام قرار بود تحریم‌ها برطرف شود، قرار نبود خودمان را تحریم کنیم

داوود گودرزی از مجلس شورای اسلامی خواست تا ورود جدی‌تر به ماجرای FATF داشته باشد.

پافشاری بر یک اقدام خلاف؛یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵

دلیل اصرارهای بیش از حد وزیر روحانی برای اجرای FATF چیست؟

طیب نیا در حالی در مصاحبه خود با المانیتور خبر از اجرای FATF از سوی ایران داد که در جلسه شش مهر در مجلس، با مخالفت جدی نمایندگان مواجه شد

گزارش «نسیم آنلاین» از دام FATF برای جمهوری اسلامی: تعریف تروریست با فشار FATF اصلاح می‌شود!دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵

نقشه FATF برای سپاه قدس و مدافعان حرم!

FATF از وزیر اقتصاد می‌خواهد که یک تعهد کتبی بدهد و طیب نیا هم متاسفانه این تعهد کتبی را می‌دهد. آنها وزیر اقتصاد را به رسمیت نمی‌شناسند و طیب‌نیا مجبور می‌شود در تعهد خود بنویسد که از طرف دولت جمهوری اسلامی ایران تعهد سیاسی می دهم.

اطلاعیه وزارت اقتصاد در پاسخ به خبر «نسیم آنلاین»:دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵

وزیر اقتصاد هیچ تعهدی در خصوص تعیین مصادیق تروریسم به FATF نداده است

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی با صدور اطلاعیه ای، ادعای پایگاه خبری نسیم آنلاین مبنی بر قول مساعد وزیر اقتصاد به FATF برای شناسایی حزب الله لبنان و مردم فلسطین به عنوان مصادیق تروریست را تکذیب کرد.

حیدر مصلحی:یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵

عمل به FATF ذلت کشور را در پی دارد/ هاشمی رفسنجانی را به دلیل فقدان اطلاعات، فریب می‌دهند

وزیر سابق اطلاعات درباره اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی در تضعیف توان دفاعی کشور گفت: به نظرم آقای هاشمی را به دلیل فقدان اطلاعات، فریب می‌دهند.

مطهری:شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵

قرارداد FATF مشکلی در کشور ایجاد نمی‌کند/ حجاب باید اختیاری باشد

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه نمی‌توان عفاف و حجاب را بالاجبار به مردم تحمیل کرد، گفت: حجاب باید اختیاری باشد.

مقام ارشد دولت اوباما:شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵

آمریکا توانایی تحریم دوباره تمام بانک‎های ایران را خواهد داشت

یک مقام ارشد دولت اوباما درباره ادعای رفع تحریم بانکهای سپه و اینترنشنال سپه ایران گفت: این بانکها را می‌توان به راحتی از سیستم مالی آمریکا خارج کرد و دولت آمریکا این توانایی را دارد که اگر نیاز باشد به سرعت این تحریم‌ها را برگرداند.

رئیس جمهور در ‌جلسه سرمایه‌گذاری و توسعه استان قزوین:چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵

FATF یک معامله سودآور است نه نجس

رئیس‌جمهور گفت: در زمینه پولشویی باید قانون را اجرا کنیم و به این امر افتخار کنیم و برای دریافت تسهیلات بیشتر با قرارداد FATF وارد جمعی بشویم که برای ما سودآور بشود ولی ناگهان این قرارداد از سوی برخی افراد نجس دانسته می‌شود.

در گفتگو با «نسیم آنلاین»، مطرح شد؛چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵

کوشکی: از FATF فقط محدودیت‌ها و موانعش برای ما می‌ماند

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه ایران عضویت هرکدام از پیمان‌های بین‌المللی را که پذیرفته فقط موانع، محدودیت‌ها و نظارت‌های آنها برایش باقیمانده است گفت: دولت باید به این سوال جواب دهد که چه تضمینی وجود دارد که پس از پذیرش FATF نظام سلطه بگذارند ما از مزایای آن بهره‌مند شویم و دوباره فقط دچار موانع، محدودیت‌ها و نظارتهای آنها نشویم.

کواکبیان طی اخطار قانون اساسی در صحن علنی مجلس:سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵

اتخاذ تدبیر درباره FATF حق شورای عالی امنیت ملی است

نماینده مردم تهران در مجلس با تأکید بر اینکه ایران گروه‌های مقاومت را تروریست نمی‌داند، گفت: درباره FATF حق شورای عالی امنیت ملی است که با توجه به مصالح کشور تدابیر اتخاذ کند.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین