اخبار بهرام قاسمی (۳۰۶)

پنج شنبه ۱ تیر ۱۳۹۶

ایران عملیات تروریستی در استان هلمند افغانستان را محکوم کرد

سخنگوی وزارت خارجه ایران عملیات تروریستی استان هلمند افغانستان را محکوم و با ملت دوست، خانواده قربانیان و دولت آن کشور ابراز همدردی کرد.

در واکنش به خشونت‌ورزی اخیر در شهر لندن عنوان شدسه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶

قاسمی: خشونت و افراطی‌گری در هرجا و با هر نیتی محکوم است

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: خشونت و افراطی‌گری در هر جا و با هر نیت، هدف و ابزاری که اِعمال شود و قربانیان آن هر گروهی از مردم بیگناه که باشند، محکوم و مردود است.

سخنگوی وزارت خارجه: سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶

ایران اِعمال محدودیت‌های جدید آمریکا علیه کشور کوبا را مردود می‌داند

قاسمی گفت: جمهوری اسلامی ایران اِعمال محدودیت‌های جدید علیه کشور کوبا را مردود می داند و عمیقا بر این باور است که تجربه جهانی، ناکارآمدی تحریم بعنوان ابزاری برای اعمال فشار بر ملت‌های مستقل به منظور تزلزل و شکاف در اراده این ملت‌ها را ثابت کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه:دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

در دفاع از امنیت‌مان تعارف نداریم/ حمله موشکی به مقر داعش با اطلاع دولت سوریه بود

قاسمی اعلام کرد: اقدام روز گذشته جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با گروه‌ تروریستی، تکفیری و وهابی داعش با اطلاع دولت سوریه انجام شده و در پی این عملیات ضربات مهلکی به پیکره این گروه‌ها و مقر مرکزی آنها در دیرالزور وارد شده است.

دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

همدردی قاسمی با دولت و خانواده های قربانیان آتش‌سوزی در مناطق جنگلی لیسبون

سخنگوی وزارت خارجه ایران با ابراز تاسف از وقوع حادثه آتش سوزی در مناطق جنگلی لیسبون، ضمن تسلیت به خانواده های قربانیان این حادثه با مردم آن کشور ابراز همدردی کرد.

سخنگوی وزارت خارجه:جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶

تصویب تحریم‌های جدید در سنای آمریکا غیرقابل پیش‌بینی نبود/هیات نظارت اقدامات متقابل را با قاطعیت اتخاذ می‌کند

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تصویب قانون جدید مربوط به تحریم‌های غیرهسته‌‌ای علیه ایران در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا غیرقابل پیش‌بینی نبود و در ادامه خصومت‌های ذاتی آمریکا با ایران به شمار می‌رود.

قاسمی در واکنش به اظهارات تیلرسون:پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶

تنها راه پیش روی آمریکا، کوتاه کردن زبان بی‌تاثیر تهدید و عدم مداخله در امور داخلی ایران و دیگر کشورها است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تنها راه پیش رو برای آنان، فهم و درک درست از واقعیات ایران و منطقه و کوتاه کردن زبان بی تاثیر تهدید و عدم مداخله در امور داخلی ایران و دیگر کشورهای منطقه و نگاه و برخورد واقع بینانه، منطقی، خردگرایانه و غیرهیجانی به تحولات ایران و منطقه است.

پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶

ابراز همدردی ایران با خانواده قربانیان آتش‌سوزی در ساختمان گرنفل در لندن

سخنگوی وزارت خارجه ایران با ابراز تاسف از حادثه آتش‌سوزی در ساختمان "گرنفل" در لندن، با خانواده قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری: دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶

اجلاس ریاض نابهنگام و دارای چیدمان غلطی بود/ همسایگان را به مذاکره و خویشتنداری دعوت می‌کنیم/ تیلرسون در کنار فعالیت‌های نفتی، کمی تاریخ را مطالعه کند

قاسمی در خصوص تحریف نام خلیج فارس گفت: احتمالا تیلرسون آگاهی ندارد و در شکل بدبینانه از تاریخ آگاهی ندارد توصیه می‌کنم در کنار فعالیت‌های نفتی خود تاریخ را مطالعه کنند و اسناد وزارت خارجه آمریکا و کتابخانه کنگره و اسناد و آرشیو وزارتخانه‌های کشورهای دنیا نگاهی بیاندازند و کار سختی نیست این مرور تاریخی.

سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرددوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶

راه اندازی نسخه‌های جدید انگلیسی و عربی پورتال وزارت امور خارجه

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه از راه اندازی نسخه های جدید انگلیسی و عربی پورتال این وزارتخانه خبر داد.

قاسمی در واکنش به تصمیم یکجانبه اقلیم کردستان عراق برای برگزاری رفراندوم استقلال:شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶

اختلافات اربیل با بغداد باید در چارچوب گفتگو و منطبق با قانون اساسی عراق حل و فصل شود

سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به تصمیم یکجانبه اقلیم کردستان عراق مبنی بر برگزاری رفراندوم استقلال گفت: موضع اصولی و روشن ایران، حمایت از تمامیت ارضی و یکپارچه عراق است؛ اختلافات اربیل با بغداد نیز می‌بایست در چارچوب گفتگو و تفاهم ملی و منطبق با قانون اساسی عراق حل و فصل شود.

قاسمی:چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶

‎عضویت دائم ایران در سازمان شانگهای در دستورکار اجلاس آستانه قرار ندارد/ حضور هیاتی عالیرتبه در نشست سران

سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به حضور هیاتی عالیرتبه از ایران در نشست سران سازمان شانگهای در آستانه گفت که ‎عضویت دائم جمهوری اسلامی ایران در این سازمان در دستورکار اجلاس آخر هفته قرار ندارد.

واکنش وزارت خارجه ایران به تحولات اخیر در روابط همسایگان جنوبی در خلیج فارس:دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶

افزایش تنش در روابط میان دولت‌های همجوار به سود منطقه نیست/ حفظ حاکمیت ملی و عدم مداخله در امور داخلی کشورها باید توسط همه طرف‌ها محترم شمرده شود

سخنگوی وزارت خارجه گفت: افزایش تنش در روابط میان دولت‌های همجوار در شرائطی که منطقه و جهان همچنان از تبعات گسترده بحران تروریسم رنج می‌برد، به سود هیچ یک از دولت‌ها و ملت‌های منطقه نبوده و مصالح همگان را تهدید می‌کند.

یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶

ایران حملات شب گذشته در لندن را محکوم و با خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی کرد

سخنگوی وزارت خارجه ایران ضمن محکوم کردن حملات دیشب در لندن، یگانه راه خلاص شدن جهان از تروریسم را پیوستن صادقانه، مسئولانه و بدون استانداردهای دوگانه همه کشورها برای موجی جهانی علیه خشونت و افراطی‌گری عنوان کرد.

بهرام قاسمی:پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶

FATF یک سازوکار مالی بین‌المللی است که هیچ ارتباطی با استرداد اتباع بین کشورها ندارد

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که FATF یک سازوکار مالی بین المللی است که هیچ ارتباطی با استرداد اتباع بین کشورها ندارد و در گروه ویژه اقدام مالی در مورد نظام های مالی و بانکی صحبت می شود نه افراد.

چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶

ایران حمله انتحاری کابل را به شدت محکوم و با دولت و ملت افغانستان ابراز همدردی کرد

سخنگوی وزارت خارجه ایران حمله انتحاری امروز در کابل را به شدت محکوم و با دولت و ملت افغانستان ابراز همدردی کرد و گفت:‌ حملات تروریستی در هر کجا و از جانب هر گروه و تحت هر بهانه‌ای، اقدامی سبعانه، مذوم و مردود است.

سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶

ایران انفجارهای تروریستی دیشب و امروز در عراق را محکوم کرد

سخنگوی وزارت خارجه انفجارهای تروریستی دیشب و امروز در عراق را که به کشته و مجروح شدن شمار زیادی از مردم بویژه زنان، کودکان و نیروهای پلیس این کشور انجامید محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری:دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶

مواضع ترامپ، نابجا، غلط و بی‌ربط هستند/ در سیاست موشکی ایران هیچ تغییری به وجود نخواهد آمد/ بحرین خویشتندار باشد

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: سفر ترامپ به کشور مامن، ملجا، مولد و مروج خشونت و تروریست ادعای او را در مبارزه با تروریسم باطل می‌کند و او باید به این تناقض پاسخ دهد.

سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶

ایران حمله نیروهای امنیتی بحرین به معترضان و ورود به حریم منزل شیخ عیسی قاسم را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران حمله نیروهای امنیتی بحرین به معترضان در منطقه الدراز و ورود به حریم منزل آیت الله شیخ عیسی قاسم را شدیدا محکوم کرد.

قاسمس ضمن محکومیت حمله تروریستی در منچستر انگلیس عنوان کرد:سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶

ریشه و منشاء فکری اقدامات خشونت‌بار و غیرانسانی در "منچستر" و "میرجاوه" یکی است

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران حمله تروریستی دیشب در منچستر انگلیس را به شدت محکوم کرد و ریشه و منشاء فکری این اقدامات خشونت‌بار و غیرانسانی در این شهر و منطقه مرزی میرجاوه ایران را یکی دانست.

بهرام قاسمی:دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶

دولت آمریکا از مداخله‌گری، ایران‌هراسی و فروش سلاح خطرناک به حامیان اصلی تروریسم دست بردارد

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به ادعاهای تکراری و مداخله جویانه رئیس‌جمهور آمریکا در عربستان از دولت آمریکا خواست از سیاست جنگ افروزی، مداخله گری، ایران‌هراسی و فروش سلاح خطرناک و بی فایده به حامیان اصلی تروریسم دست بردارد.

یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

ایران حکم صادر شده علیه شیخ عیسی قاسم را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه صدور حکم علیه آیت‌الله شیخ عیسی قاسم را محکوم و از تشدید رویکردهای امنیتی در این کشور شدیداً ابراز نگرانی کرد.

شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

ایران حمله جنگنده‌های آمریکا به کاروان نیروهای سوری را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان حمله جنگنده‌های آمریکایی به کاروان نیروهای سوری را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری:دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

سفر ظریف به اصفهان انتخاباتی نبود/ آماده گفتگو با عربستان هستیم

سخنگوی وزارت خارجه ایران تصریح کرد که سفر روز گذشته ظریف به اصفهان هیچ کار حزبی و انتخاباتی نبوده و با هزینه شخصی و سفری شخصی و به احترام رئیس‌جمهور و حضور روحانی در اصفهان انجام شده است.

شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

ایران حمله تروریستی به کاروان مسئولان دولتی در بلوچستان پاکستان را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران حمله تروریستی به کاروان مسئولان دولتی در ایالت بلوچستان پاکستان که به کشته و مجروح شدن ده‌ها تن انجامید را محکوم و با دولت، ملت و بازماندگان این جنایت ابراز همدردی کرد.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین