اخبار بهرام قاسمی (۲۵۱)

در پی شایعه‌سازی بحرینی‌ها صورت گرفتدوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶

پاسخ وزارت امور خارجه به ادعای بی‌اساس مقامات آل خلیفه

سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای جدید مقامات بحرینی در خصوص ارتباط یک گروه به اصطلاح تروریستی دستگیر شده با ایران را واهی و بی اساس خواند

سخنگوی وزارت خارجه ایران:دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶

مقامات ترکیه مسائل انساندوستانه را وارد کشمکش‌های سیاسی نکنند

سخنگوی وزارت خارجه ایران ضمن توصیه به مقامات ترکیه برای وارد نکردن مسائل انساندوستانه در کشمکش‌های سیاسی، از آنان خواست به حق حاکمیت کشورهای همسایه و خواست ملت‌های سوریه و عراق که دولت‌های منتخب خود را برگزیده‌اند، احترام بگذارند.

جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶

قاسمی تمدید ماموریت گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر ایران را محکومیت کرد

سخنگوی وزات خارجه تاکید کرد: از گزارشگری که با پشتوانه ضعیف و آکنده از شبهات منصوب شده با مشکل اساسی در اصالت و مشروعیت خود مواجه است نمی‌توان انتظار داشت ماموریت خود را بر اساس اصول مصرّح در شرح وظایف گزارشگران ویژه از جمله ضرورت رعایت استقلال، انصاف، بی طرفی و حرفه‌ای‌گری انجام دهد.

یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵

پیام تبریک سخنگوی وزارت امور‌خارجه به مناسبت فرا رسیدن سال نو

قاسمی در پیامی فرا رسیدن سال نو را به تمامی ایرانیان به ویژه ایرانیان مقیم خارج از کشور تبریک گفت.

شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵

ایران حمله هوایی به مسجدی در حومه حلب را به شدت محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با محکوم کردن حمله هوایی به مسجدی در حومه شهر حلب، حمله به اماکن مقدس و مذهبی با هر قصد و نیتی را به شدت محکوم، مذموم و غیرقابل توجیه خواند.

قاسمی: از آمریکا انتظاری نیست تا در کنار رژیم‌های مستبد و ناقض حقوق بشر نایستدشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵

ایران اتهامات اخیر وزارت خارجه آمریکا را رد کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اتهامات اخیر وزارت خارجه آمریکا را رد کرد و گفت: اتهام حمایت ایران از تروریسم، ناروا، بی‌جا و کاملاً سیاسی است که حتی اتهام زنندگان هم به بیهودگی و ناراستی آن آگاهی کامل داشته و دارند.

شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵

ایران تجاوز جنگنده‌های صهیونیستی به خاک سوریه را شدیدا محکوم کرد

قاسمی گفت: تجاوز صهیونیست‌ها به خاک سوریه آن هم در زمانی که ارتش و جبهه ضدتروریستی در سوریه دست برتر را علیه تروریست‌ها داشته و آنها را از شهرها و روستاها عقب می‌رانند، نشانگر اشتراک مواضع و منافع رژیم غاصب اسرائیل در تقویت تروریست‌ها است.

در واکنش به اظهارات جانشین ولیعهد عربستان در دیدار با وزیر دفاع آمریکا مطرح شد؛جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵

سخنگوی وزارت خارجه: اظهارات محمد بن سلمان "‌بی‌ربط گویی‌" ناشی از استیصال است

قاسمی اظهار داشت: دیپلماسی مبتنی بر دروغ بن سلمان تا آنجا پیش رفته است که خود یکی از اداره کننده‌گان اصلی جنگ سعودی علیه مردم بی‌گناه یمن و مظهر ترور در سوریه، بحرین و سایر کشورهای منطقه و جهان است، در یک "بی‌ربط گویی‌" ناشی از استیصال، دیگر کشورهای منطقه را به حمایت از تروریسم متهم می‌کند.

پنج شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵

ایران حملات انتحاری در دمشق را شدیدا محکوم کرد

سخنگوی وزارت خارجه ایران حملات انتحاری روز چهارشنبه تروریست‌ها در دمشق را به شدت محکوم کرد.

واکنش وزارت خارجه به اظهارات فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا: شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵

سیاست‌های غلط آمریکا عامل اصلی وضعیت ناپایدار منطقه است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سیاست‌های نسنجیده و غلط آمریکا عامل اصلی وضعیت ناپایدار و پرتنش و بی ثبات منطقه خاورمیانه طی دهه‌های گذشته و سالیان اخیر بوده است.

شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵

ایران حملات تروریستی امروز دمشق را شدیدا محکوم کرد

سخنگوی وزارت خارجه ایران حملات انتحاری و تروریستی امروز دمشق را شدیدا محکوم کرد و گفت: تروریست‌ها و حامیان آنها مذبوحانه با خلق چنین فجایعی قصد بر هم زدن فرآیند صلح، گفتگو و استمرار آتش بس و تحقق ثبات در سوریه را دارند.

اعلام موضع سخنگوی وزارت خارجهشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵

ایران حملات هوایی عربستان به بازاری در یمن را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه حملات جنگنده‌های سعودی به بازاری در منطقه الحدیده یمن که منجر به شهادت و زخمی شدن شماری از شهروندان بیگناه یمنی شد را به‌شدت محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه:پنج شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵

گزارش حقوق‌بشری جدید علیه ایران سیاسی، غیرمنصفانه و محکوم است

قاسمی اظهار داشت: متاسفانه گزارشگر چشم خود را بر موارد متعدد پیشرفت‌های حقوق بشری در ایران بسته است و در گزارش خود همچنان با بکارگیری عباراتی مبهم و با اظهار نگرانی‌های بلاوجه بر اساس اطلاعات غیرموثق، سعی کرده تصویر مخدوشی از وضعیت حقوق بشری در ایران ترسیم نماید.

چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

قاسمی حمله تروریستی به بیمارستانی در کابل را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن تقبیح و محکومیت حمله غیرانسانی و تروریستی به بیمارستانی در کابل با دولت، ملت و خانواده قربانیان این جنایت هولناک ابراز همدردی کرد.

سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵

قاسمی درگذشت احمد عزیزی را تسلیت گفت

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه درگذشت احمد عزیزی را به خانواده وی و تمامی اهالی فرهنگ و ادب و هنر کشور تسلیت گفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری:دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

اروپایی‌ها حامی برجام و خواهان افزایش همکاری با ایران هستند/ مصاحبه ظریف چیزی بوده و حواشی آن، چیز دیگر

قاسمی اروپایی ها را حامی و بخشی از برجام دانست و گفت: کشورهای اروپایی علاقه‌مند به افزایش همکاری با ایران هستند و رفت وآمدهای اخیر هیات‌های اروپایی نیز نشانگر این موضوع است.

سخنگوی وزارت خارجه ادعاهای جدید مقامات بحرینی علیه ایران را بی‌اساس خوانددوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

قاسمی: حاکمان بحرین از حل و فصل مسائل داخلی خود عاجزند/ فرافکنی کمکی به حل بحرانها نخواهد کرد

سخنگوی وزارت خارجه ضمن رد اظهارات مقامات بحرینی در قبال ایران، گفت: فرافکنی روش مشترک همه نظامهای سرکوب‌گر است که با مردم خود دچار مشکل می شوند.

قاسمی در واکنش به گزارش سالیانه حقوق بشری وزارت خارجه آمریکا:شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵

دولت آمریکا در جایگاهی نیست که وضعیت حقوق بشر در دیگر کشورها را ارزیابی کند

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به گزارش سالیانه حقوق بشری وزارت خارجه آمریکا گفت: دولت آمریکا در جایگاهی نیست که بخواهد وضعیت و شرایط حقوق بشر در دیگر کشورها را ارزیابی کند.

قاسمی:جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵

نفوذ ایران در منطقه معنوی، فرهنگی و ذاتی است/ نفوذ منطقه‌ای ایران برای کشورهای منطقه تهدید نیست

سخنگوی وزارت خارجه گفت: نفوذ منطقه‌ای ایران تهدیدی برای هیچ یک از کشورهای منطقه نبوده و نیست و هدف اساسی ایران در منطقه حسن همجواری با همسایگان، افزایش ثبات و امنیت در منطقه، توسعه اقتصادی برای همگان، مبارزه با تروریسم، ایجاد صلحی فراگیر، محو جنگ‌طلبی و آثار مخرب آن است.

پنج شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵

قاسمی اتهامات ضد ایرانی بیانیه پایانی سفر پادشاه سعودی به مالزی را شدیدا نکوهش کرد

سخنگوی وزارت امورخارجه اظهار داشت: بی‌شک اقدام و رفتار غیرقابل قبول دولت مالزی در ورود به اینگونه موضوعات کذب، هدفمند و تولید و پردازش شده در محافل صهیونیستی که وحدت جهان اسلام را نشانه رفته است، هیچ کمکی به روند رو به رشد روابط فی مابین نخواهد کرد.

بهرام قاسمی خبر داد:پنج شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵

سفیر دانمارک به وزارت امورخارجه احضار شد

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: بعد از ظهر دیروز شش تن از عناصر معاند در اقدامی مشکوک سفارت کشورمان در کپنهاگ را مورد تعرض قرار دادند که بلافاصله مدیر کل شمال و شرق اروپای وزارت امورخارجه سفیر دانمارک در تهران را به وزارت امورخارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران علیه این اقدام ابلاغ شد.

چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵

واکنش وزارت خارجه ایران به "اظهارات بی‌اساس" وزیر خارجه امارات

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اتهامات وارده علیه جمهوری اسلامی ایران توسط وزیر مشاور در امور خارجی امارات که در سی و چهارمین جلسه شورای حقوق بشر مطرح شد را بی‌اساس خواند.

پیام تبریک قاسمی به اصغر فرهادی:دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵

جهان امروز از دیوار کشیدن‌ها و سیم‌های خاردار عبور کرده است

سخنگوی وزارت خارجه ایران به دست‌اندرکاران فیلم «فروشنده» برای کسب جایزه اسکار تبریک گفت و افزود: آنچه در مراسم بروز یافت نشان داد که جهان امروز از ایجاد محدودیت و دیوار کشیدن‌ها و سیم‌های خاردار عبور کرده است.

در دیدار فرزند امام موسی صدر عنوان شددوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵

تاکید سخنگوی وزارت خارجه ایران بر پیگیری پرونده امام موسی صدر

فاسمی در دیدار فرزند امام موسی صدر با بیان اینکه پرونده امام صدر برای ما بسیار مهم و جدی است و همیشه در اولویت برنامه‌های کاری ما بوده، گفت: امیدوارم با اقدامات ایران و لبنان شرایط آزادی ایشان فراهم شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه:یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵

طرفین درگیر در قره‌باغ را به خویشتن‌داری و گفتگو دعوت می‌کنیم

قاسمی با استناد به اخبار منتشره که از وقوع دور جدیدی از درگیری های نظامی میان آذربایجان و ارمنستان حکایت دارد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران دو همسایه شمالی خود را به خویشتن‌داری و گفتگو دعوت می‌کند.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین