اخبار بهرام قاسمی (۲۶۹)

شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

ایران حمله انتحاری به یک پایگاه نظامی در افغانستان را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران حمله انتحاری به یک پایگاه نظامی در افغانستان را محکوم و با دولت و ملت افغانستان و بازماندگان قربانیان این اقدام غیرانسانی و تروریستی ابراز همدردی کرد.

جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

سخنگوی وزارت امور خارجه عملیات تروریستی شب گذشته در پاریس را محکوم کرد

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حمله تروریستی شب گذشته در پاریس را محکوم و با مردم فرانسه ابراز همدردی کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه:پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶

سفرای جدید ایران در دمشق و مسقط به زودی به محل ماموریت می‌روند

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت که سفرای جدید جمهوری اسلامی ایران در سوریه و عمان به زودی عازم محل ماموریت می‌شوند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری:دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶

آمریکا تاوان حمایت از تروریسم را پرداخت خواهد کرد/ انگلیس در ماجرای کیک‌زرد بدعهدی کرد/ هر دولتی سر کار بیاید برجام را ادامه می‌دهد

قاسمی در خصوص جلسه کمیسیون مشترک ایران و 1+5 در اردیبهشت ماه و مسئله انگلیس و مخالفت آن با خرید کیک زرد از سوی ایران گفت: انگلیس در این خصوص بد عهدی و بد اخلاقی خود را داشته و امیدواریم نهایتا به تعهدات خود در برجام بازگردد.

یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶

ایران جنایت تروریست‌های تکفیری در فوعه و کفریا را به شدت محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران جنایت هولناک روز گذشته تروریست‌های تکفیری در فوعه و کفریا را به شدت محکوم و با دولت و ملت سوریه و بازماندگان شهدای این کشتار تلخ و وقیحانه ابراز همدردی کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه:جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶

آمریکا در جایگاهی نیست که درباره وضعیت حقوق بشر در دیگر کشورها اظهار نظر یا اقدام کند

بهرام قاسمی در واکنش به افزودن یک سازمان و یک مقام رسمی قضایی کشورمان به فهرست بی پایه تحریم‌ها به بهانه واهی نقض حقوق بشر گفت: آمریکا در جایگاهی نیست که درباره وضعیت حقوق بشر در دیگر کشورها اظهار نظر یا اقدام کند.

واکنش قاسمی به بیانیه گروه هفت در ایتالیاپنج شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶

برنامه موشکی ایران ارتباطی به برجام ندارد

سخنگوی وزارت خارجه با تاکید بر اجرای متوازن و کامل برجام، گفت: برنامه موشکی ایران ارتباطی به برجام ندارد و تهران به مسئولیتش برای ارتقاء توانمندیهای دفاعی به منظور حراست از امنیت ملی و ارتقاء صلح و ثبات منطقه ای واقف است.

بهرام قاسمی: چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶

برخوردهای دوگانه و سیاسی اتحادیه اروپا در موضوع حقوق بشر روندی شکست خورده و ناکارآمد است

قاسمی گفت: جمهوری اسلامی ایران روند تکراری و ناسالم برخوردهای دوگانه و سیاسی و سوءاستفاده ابزاری از حقوق بشر توسط اتحادیه اروپا، از جمله تمدید تحریم های یک جانبه غیرمشروع به بهانه نقض حقوق بشر، که سیاستی شکست خورده و ناکارآمد است را محکوم می کند.

قاسمی توصیه کرد:یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶

پادشاه اردن قبل از اظهارنظر درباره ایران نگاهی به آمارهای منتشر شده از تروریست‌های اردنی بیندازد

سخنگوی وزارت خارجه اتهامات پادشاه اردن درباره ایران را سخیف خواند و گفت: صواب آن است که ایشان قبل از اظهارنظر درباره ایران، به آمارهای رسمی منتشر شده از تروریست‌های اردنی که به داعش و دیگر گروههای خونریز می‌پیوندند، نگاهی بیندازد.

شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶

ایران اقدام تروریستی در سوئد را محکوم کرد

سخنگوی وزارت خارجه ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی روز گذشته در پایتخت سوئد که منجر به کشته و زخمی شدن عده‌ی از شهروندان بیگناه آن کشور شد، با دولت و ملت سوئد و نیز بازماندگان این جنایت تروریستی ابراز همدردی کرد.

جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶

قاسمی خبر تخلیه سفارت ایران در دمشق را تکذیب کرد

سخنگوی وزارت خارجه اخبار منتشر شده مبنی بر تخلیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق در پی حملات موشکی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات سوریه را تکذیب کرد.

دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶

ایران انفجارهای تروریستی سن‌پترزبورگ روسیه را به شدت محکوم کرد

سخنگوی وزارت خارجه ایران ضمن محکومیت شدید واقعه تروریستی متروی سنت پترزبورگ با ملت و دولت روسیه و بازماندگان این حادثه تاسف بار، ابراز همدردی کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه:دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶

به اهتزاز درآمدن هر پرچمی غیر از پرچم عراق در کرکوک، مغایر قانون اساسی این کشور و تنش‌آفرین است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: به اهتزاز درآمدن هر پرچمی غیر از پرچم عراق در کرکوک را اقدامی مغایر قانون اساسی این کشور و تنش آفرین می‌دانیم.

دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶

ابراز همدردی وزارت خارجه ایران با بازماندگان رانش زمین در کلمبیا و اندونزی

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن ابراز تأسف از وقوع حادثه رانش زمین در کلمبیا و اندونزی، با بازماندگان این حوادث ابراز همدردی کرد.

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به اظهارات وزیر دفاع آمریکاشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۶

درباره ریشه ها و منابع تروریسم آدرس اشتباه ندهید

قاسمی گفت: تا زمانی که برخی کشورها و در راس آنها آمریکا، مصمم اند منبع و منشاء اصلی تروریسم و افراط گرایی تکفیری - وهابی را نادیده انگارند نمی توان و نباید انتظار داشت که غده چرکین و رو به رشد تروریسم مهار و نابود شود.

شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۶

ایران انفجار تروریستی پاراچنار را محکوم کرد

سخنگوی وزارت خارجه انفجار انتحاری تروریست‌ها در میان شیعیان پاکستان در پاراچنار را محکوم کرد و گفت تا وقتی برخی کشورها به زبان زور دل خوش کرده‌اند، امیدی به از میان رفتن غده سرطانی تروریسم وجود نخواهد بود.

بهرام قاسمی عنوان کرد:پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

اتحادیه عرب دوست و دشمن را اشتباه نگیرد و به خطرات و دشمنان مشترک بپردازد

سخنگوی وزارت خارجه گفت: نمی توانیم تاسف عمیق خود را از اینکه برخی سران عربی و اسلامی به جای پرداختن جدی به مهمترین معضلات منطقه و جهان اسلام در تشخیص دوست از دشمن به عمد یا به سهو دچار خطا می شوند، ابراز ننمائیم.

در واکنش به اظهارات معاون رئیس‌جمهور آمریکا؛سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶

قاسمی: برنامه هسته ای ایران کاملاً "شفاف و صلح آمیز" است

سخنگو وزارت خارجه گفت: برنامه هسته ای ایران کاملا شفاف بوده و تمامی گزارشات آژانس بین المللی انرژی اتمی بر صلح آمیز و غیر قابل خدشه بودن فعالیت های هسته ای ایران تاکید دارد.

در پی شایعه‌سازی بحرینی‌ها صورت گرفتدوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶

پاسخ وزارت امور خارجه به ادعای بی‌اساس مقامات آل خلیفه

سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای جدید مقامات بحرینی در خصوص ارتباط یک گروه به اصطلاح تروریستی دستگیر شده با ایران را واهی و بی اساس خواند

سخنگوی وزارت خارجه ایران:دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶

مقامات ترکیه مسائل انساندوستانه را وارد کشمکش‌های سیاسی نکنند

سخنگوی وزارت خارجه ایران ضمن توصیه به مقامات ترکیه برای وارد نکردن مسائل انساندوستانه در کشمکش‌های سیاسی، از آنان خواست به حق حاکمیت کشورهای همسایه و خواست ملت‌های سوریه و عراق که دولت‌های منتخب خود را برگزیده‌اند، احترام بگذارند.

جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶

قاسمی تمدید ماموریت گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر ایران را محکومیت کرد

سخنگوی وزات خارجه تاکید کرد: از گزارشگری که با پشتوانه ضعیف و آکنده از شبهات منصوب شده با مشکل اساسی در اصالت و مشروعیت خود مواجه است نمی‌توان انتظار داشت ماموریت خود را بر اساس اصول مصرّح در شرح وظایف گزارشگران ویژه از جمله ضرورت رعایت استقلال، انصاف، بی طرفی و حرفه‌ای‌گری انجام دهد.

یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵

پیام تبریک سخنگوی وزارت امور‌خارجه به مناسبت فرا رسیدن سال نو

قاسمی در پیامی فرا رسیدن سال نو را به تمامی ایرانیان به ویژه ایرانیان مقیم خارج از کشور تبریک گفت.

شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵

ایران حمله هوایی به مسجدی در حومه حلب را به شدت محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با محکوم کردن حمله هوایی به مسجدی در حومه شهر حلب، حمله به اماکن مقدس و مذهبی با هر قصد و نیتی را به شدت محکوم، مذموم و غیرقابل توجیه خواند.

قاسمی: از آمریکا انتظاری نیست تا در کنار رژیم‌های مستبد و ناقض حقوق بشر نایستدشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵

ایران اتهامات اخیر وزارت خارجه آمریکا را رد کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اتهامات اخیر وزارت خارجه آمریکا را رد کرد و گفت: اتهام حمایت ایران از تروریسم، ناروا، بی‌جا و کاملاً سیاسی است که حتی اتهام زنندگان هم به بیهودگی و ناراستی آن آگاهی کامل داشته و دارند.

شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵

ایران تجاوز جنگنده‌های صهیونیستی به خاک سوریه را شدیدا محکوم کرد

قاسمی گفت: تجاوز صهیونیست‌ها به خاک سوریه آن هم در زمانی که ارتش و جبهه ضدتروریستی در سوریه دست برتر را علیه تروریست‌ها داشته و آنها را از شهرها و روستاها عقب می‌رانند، نشانگر اشتراک مواضع و منافع رژیم غاصب اسرائیل در تقویت تروریست‌ها است.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین