اخبار توافقنامه پاریس (۱۳)

روایتی از نقض بی‌سابقه اصول ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسیشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

چگونه «موافقتنامه پاریس» بدون تصویب، اجرایی شد؟

پندار بسیاری از نخبگان این است که «موافقتنامه پاریس» هنوز در کشور ما اجرایی نشده، چرا که شورای نگهبان مصوبه آن را به مجلس عودت داده و هنوز در صحن علنی مجلس مورد بررسی مجدد قرار نگرفته است.

شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷

آیا توافقنامه پاریس همان «برجام نفتی» است؟

پیوستن ایران به معاهدات بین‌المللی ـ خصوصاً آن دسته از آنها نظیر NPT که به ابتکار قدرت‌های جهانی ایجاد شده است ـ برای ملت ایران تجربه تلخی بوده است و عمدتاً مانع پیشرفت بوده به جای اینکه برای ارتقای دانش و فناوری صنعتی کشور عامل تسریع و کمک کننده باشد و نهایتا کشور را در یک برجام هسته ای مقید کرد و از سرعت پیشرفت صنعت هسته ای ما به شدت کاست.

نسبت‌سنجی موافقتنامه پاریس و سیاست‌های وزارت نیروشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷

خاموشی‌ها و فراموشی‌ها

وزارت نیرو در جوابیه خود معترف است پروژه‌هایی را برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای اجرا کرده اما گفته است این پروژه‌ها طبق «برنامه ملی مشارکت در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای» (از این پس «برنامه ملی») و «فارغ از توافقات بین‌المللی» بوده است.

وزیر اسبق نیروشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷

دولت روحانی توسعه نیروگاه‌ها را متوقف کرده است

نامجو گفت برای پاسخگویی به نیاز مصرف کشور در برنامه پنجم توسعه اقتصادی پیش بینی شد سالانه 5 هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاهی کشور اضافه شود حال آنکه به دلیل تحریم‌ها و افت رونق اقتصادی، دولت روحانی احساس کرد که رشد مصرف برق اتفاق نخواهد افتاد و این دولت خواهد توانست با مدیریت مصرف و تقاضا، رشد مصرف برق را مهار کند!

ظهره‌وند در گفتگو با «نسیم آنلاین» از شباهت "معاهده پاریس" با سند ۲۰۳۰ و NPT می‌گویدشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶

توافق پاریس ما را مجبور می‌کند از سال 2024 خسارت ایجاد گازهای گلخانه‌ای بپردازیم

این کارشناس مسائل بین المللی گفت: توافقنامه آب و هوایی پاریس هم واجد یکسری هزینه‌ها به کشورهاست و کشورها براساس میزان سهمی که در آلودگی هوا و ایجاد گازهای گلخانه‌ای دارند بایستی سهمیه‌ای پرداخت کنند که برای کشوری مانند ایالات متحده که مقام اول را در تولید گازهای گلخانه‌ای دارد هزینه بسیار سنگینی محسوب می‌شود .

گزارش «نسیم آنلاین» از پیامدهای پذیرش یک توافق مشکوک توسط دولت یازدهمیکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵

نگاه غرب به توافقنامه پاریس برای اعمال فشار به ایران

ایران در حالی قرار است به صورت داوطلبانه مفاد الزام آور توافقنامه پاریس برای کاهش انتشار دی‌اکسید کربن را اجرایی کند که سابقه تاریخی غرب و آمریکا نشان داده است که پذیرش معاهدات بین المللی همراه با اعمال فشار سیاسی و اقتصادی به کشور ایران بوده است.

گزارش «نسیم آنلاین» از تلاش آشکار بی‌بی‌سی برای ایجاد محدودیت در صنعت نفت و گاز ایران در توافق پاریسپنج شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵

اقدام مذبوحانه رسانه دولت انگلیس برای ضربه زدن به صنعت نفت ایران

این اظهارات آشکار بی بی سی هشداری جدی برای مسئولین کشور به خصوص سازمان محیط زیست است. چراکه جهان غرب قصد دارد در پوششی با عنوان توافقنامه پاریس برای جلوگیری از انتشار گاز دی‌اکسید کربن به عنوان علت گرمای کره زمین(نظریه ای که هنوز اثبات نشده است) زمینه تحریم‌های سخت تر برای صنعت نفت و گاز ایران را فراهم کنند.

گزارش «نسیم آنلاین» از عواقب خطرناک تصویب توافقنامه پاریس در هیات دولت!چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵

عجله عجیب دولت یازدهم در پذیرش توافقنامه مشکوک/ احتمال محدود شدن توسعه پتروشیمی، راه‌آهن و پالایشگاه‌ها

در صورت تایید نهایی این توافقنامه ایران متعهد به محدودیت واحدهای صنعتی و به طور کلی تمامی بخش‌های مصرف کننده انرژی های فسیلی از جمله نفت و گاز خواهد بود و توسعه صنایع پتروشیمی، راه‌آهن، نیروگاه، پالایشگاه و حتی کشاورزی با محدودیت جدی روبرو خواهد شد.

نامه ۵ دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران به شورای نگهبان:چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵

پیوستن به توافق پاریس موجب سلطه مستقیم بیگانگان بر منابع نفت و گاز کشور خواهد شد

دفتر بسیج دانشجویی 5 دانشگاه بزرگ تهران در نامه‌ای خطاب به اعضا شورای نگهبان ضمن تاکید بر اینکه پیوستن به توافق پاریس موجب سلطه مستقیم بیگانگان خواهد شد بیان داشتند: این اقدام تکرار تجربه تلخ مسئله هسته‌ای است.

در نامه شبکه کانون‌های تفکر ایران به شورای نگهبان مطرح شدیکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵

پذیرش توافقنامه پاریس زمینه‌ساز تحریم‌های جدید خواهد شد

شبکه کانون‌های تفکر ایران با توجه به قاعده نفی سبیل و بند هشتم اصل چهل و سوم قانون اساسی تأیید موافقت‌نامه پاریس را زمینه‌ساز تحریم‌های جدید، مغایر با قانون و مانعی در مسیر پیشرفت کشور می‌داند.

چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵

توافقنامه پاریس؛ گره زدن محیط زیست کشور به برجام

در توافق آب و هوایی پاریس کشورهایی که در طول سده گذشته بیشترین خسارت زیست محیطی را به جهان وارد کرده‌اند، ژست دوستدار زیست محیطی به خود گرفته‌اند.

معصومه ابتکار:چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵

ایران در انجام تعهدات خود در قبال توافقنامه پاریس جدیت کامل دارد

رئیس سازمان محیط زیست کشور با بیان اینکه مسائل زیست‌محیطی از اولویت‌های اصلی دولت یازدهم است، گفت: جمهوری اسلامی ایران در انجام تعهدات خود در قبال توافقنامه پاریس جدیت کامل دارد.

یاسر جلالی:جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵

حداقل مطالبه از دولت، تبیین ابعاد تعهدات و نسبت آنها با منافع و امنیت ملی در توافقنامه پاریس است

اوباما از موافقت‌نامه پاریس به عنوان نقطه عطف تاریخ جهان به رهبری آمریکا یاد می‌کند؛ ظاهراً ایران برای حداقل ۱۰ سال متعهد به انجام یک سری اقدامات در حوزه‌های مختلف شده است؛ حداقل مطالبه از دولت، توضیح و تبیین ابعاد تعهدات و نسبت آنها با منافع و امنیت ملی کشور در این موافقت‌نامه و تعاملات و‌ توافقات مهم و پرتعداد دیگری است.

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین