اخبار اینفوگرافیک (۵۸)

گرافیک اطلاع‌رساندوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶

سفارش و تأکید می‌کنم...

رهبر انقلاب اسلامی پس از انتخابات ریاست جمهوری در پیامی خطاب به دولت دوازدهم مرقوم کردند: به رئیس‌جمهور محترم و همه‌ی کسانی که در دولت آینده شرکت خواهند داشت سفارش و تأکید میکنم که کار و تلاش پرانگیزه و اندیشیده و جوانانه را برای برطرف کردن مشکلات کشور در پیش گیرند و لحظه‌ئی از این خط مستقیم غفلت نکنند. پایگاه KHAMENEI.IR مجموعه این نکات را در اطلاع‌نگاشت «سفارش و تأکید می‌کنم» منتشر کرد.

گرافیک اطلاع‌رسانچهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

پرتکرارترین توصیه‌های اقتصادی رهبر انقلاب در 4 سال اخیر

پایگاه KHAMENEI.IR توصیه های اقتصادی رهبر انقلاب به مسئولین کشور در ۴ سال اخیر را جمع آوری و دسته بندی کرده است. این اطلاع نگاشت شامل پرتکرارترین توصیه های اقتصادی رهبر انقلاب اسلامی به مسئولین کشور و تعداد دفعات تکرار هریک است.

گرافیک اطلاع‌رسانیکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶

آیا اردوغان تا سال 2029 رئیس‌جمهور می‌ماند؟

مردم ترکیه امروز در یک همه‌پرسی تاریخی برای تغییر قانون اساسی به پای صندوقهای رای می‌روند. درصورت رای آوردن همه‌پرسی، قدرت اجرایی کشور از نخست‌وزیر به رییس‌جمهور منتقل خواهد شد.

گرافیک اطلاع‌رسانجمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶

نگاه آماری به داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا

در این گرافیک اطلاع رسان، نگاهی آماری خواهیم داشت به داوطلبان ثبت نام شده برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا.

گرافیک اطلاع‌رسانپنج شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶

"داروگر" ۹۰ ساله هم تعطیل شد

براساس صورت‌های مالی میاندوره‌ای تلفیقی، زیان عملکرد شرکت کف(داروگر) در سال مالی 1395، به مرز 450 میلیارد تومان رسیده است.

گرافیک اطلاع‌رسانجمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶

درباره کلسترول خون چه می‌دانید؟

ایرنا این گرافیک اطلاع رسانی را درباره چربی خون منتشر کرده است.

گرافیک اطلاع‌رساندوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶

راهنمای سفرهای زیرزمینی در تهران

در این گرافیک مسیرهای خطوط مختلف متروی تهران به همراه توضیحاتی درباره این نقشه را ملاحظه خواهید کرد.

گرافیک اطلاع رسانسه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶

داوطلبان انتخابات شوراها از نگاه آمار

انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران در 29 اردیبهشت 96 برگزار خواهد شد. زمان ثبت نام در این دوره از انتخابات 30 اسفند 95 تا 6 فروردین 96 بود که نتایج حاصل از آن در این گرافیک اطلاع رسان ارائه شده است.

گرافیک اطلاع‌رساندوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶

اقدام متقابل ایران؛ تحریم 15 شرکت آمریکایی ناقض حقوق بشر

"ایرنا" این گرافیک اطلاع رسان را منتشر کرده است.

گرافیک اطلاع‌رسانشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶

خانه بیشتر ایرانیان چند متری است؟

خبرگزاری شبستان این اینفوگرافیک را منتشر کرده است.

گرافیکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶

دلایل و راه‌های پیشگیری از سرقت منازل

در این گرافیک برخی دلایل و راهکارهای نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برای پیشگیری از سرقت منزل توضیح داده شده است.

گرافیک اطلاع‌رسانپنج شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶

شعارهای روز جهانی هواشناسی

سازمان جهانی هواشناسی همه ساله 23 مارس مصادف با سوم فروردین به استثناء سال های کبیسه را بعنوان روز جهانی هواشناسی تعیین کرده است.

گرافیک اطلاع‌رسانچهارشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۶

شعارهای روز جهانی آب

روز 22 مارس مصادف با 2 فروردین 96، از سوی سازمان ملل، بعنوان روز جهانی آب نامگذاری شده است.

گرافیک اطلاع‌رسانچهارشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۶

سرقت خودرو؛ دلایل و راه‌های پیشگیری

خبرگزاری "ایرنا" به مناسبت ایام نوروز، دلایل و راه‌های پیشگیری از سرقت خودرو را در غالب این گرافیک اطلاع رسان منتشر کرد.

گرافیک اطلاع‌رسانسه شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۶

پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶

رهبر انقلاب اسلامی در پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۹۶، با اشاره به تلخی‌ها و شیرینی‌های سال گذشته، برای سال جدید دو نقطه کلیدی و اصلی را مشخص کردند، این دو نقطه عبارت است از تولید داخلی و اشتغال و عمدتاً اشتغال جوانان. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENE.IR محورها و نکات پیام نوروزی حضرت آیت ‌الله خامنه‌ای را در این اطلاع‌نگاشت مرور می‌کند.

گرافیک اطلاع‌رساندوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵

پیام‌های نوروزی رهبر انقلاب از سال 78 تا 96 در یک نگاه

رهبر انقلاب اسلامی در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران، سال 1396 را سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامگذاری کردند. نامگذاری سال ها در ایران از نوروز 1387 توسط مقام معظم رهبری به یک سنت تبدیل شده است.

گرافیک اطلاع رسانشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵

چگونه سفر ایمن داشته باشیم؟

با نزدیک شدن به پایان سال و رسیدن سال نو، سفرهای سیاحتی، تفریحی و زیارتی رو به افزایش می باشد. بنابر توصیه های پزشکی، توصیه های راهنمایی و رانندگی، احادیث و روایات لازم است در سفر نکات خاصی را رعایت کنیم که آن ها را در گرافیک اطلاع رسان «چگونه سفر ایمن داشته باشیم؟» باهم مرور خواهیم کرد.

گرافیک اطلاع رسانپنج شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵

علائم شستشو روی لیبل لباس به چه معناست؟

علائمی که توسط کارخانه تولیدکننده بر روی لیبل لباس چاپ می‌شود، به منظور شستشوی بهینه و آسیب کمتر به بافت لباس است. در این گرافیک اطلاع رسان به توضیح این علائم پرداخته شده است.

گرافیک اطلاع‌رساندوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵

7 استان روی خط قرمز سوءتغذیه

استان‌های سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، کرمان، خوزستان، بوشهر و ایلام با آمار بالای سوءتغذیه کودکان روبرو هستند.

گرافیک اطلاع‌رسانپنج شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵

مارهای ایران

در ایران بیش از ۸۰ گونه مختلف مار وجود دارد؛ با این حال بسیاری از گونه ها، کمیاب و نادر هستند. نسل مارها در خاورمیانه و ایران به چند دلیل عمده از جمله چرای بی‌رویه دام، فعالیت‌های زراعی، بهره‌برداری از معادن، خشکسالی و از همه مهم‌تر عدم اطلاع عام مردم در خصوص این موجودات مفید و کنترل‌کننده جمعیت جوندگان آفت، رو به کاهش شدید و نابودی گذاشته است.

گرافیک اطلاع‌رسانپنج شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵

مشارکت زنان در سیاست در کشورهای مختلف

از سال ۱۸۹۳ که برای اولین بار حق رای زنان در نیوزلند به رسمیت شناخته شد تا به امروز در اکثر کشورهای دنیا زنان به لحاظ قانونی به حقوقی برابر با مردان دست یافته‌اند. برابری قانونی زمینه را برای مشارکت بیشتر زنان در جامعه در طول قرن گذشته فراهم کرده است.

گرافیک اطلاع‌رسانچهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

مواد مخدر تاثیرگذار بر DNA

دئوکسی ریبونوکلئیک یا DNA در واقع آجرهای سازنده ساختمان زندگی هستند. DNA حاوی مواد ژنتیکی است که مشخص کننده ساختار بدن ما هستند و این مواد ژنتیکی هستند که منحصر به فرد بودن افراد را رقم می‎زنند. سه ماده مخربی که می‌توانند آسیب‌های جبران ناپذیری به DNA زده و با ایجاد جهش‌هایی به بروز بیماری‌های مختلف منجر شوند در این گرافیک اطلاع رسان مورد بررسی قرار می‌گیرند.

گرافیک اطلاع رسانسه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵

کارنامه سینمایی زنده‌یاد ملاقلی‌پور

سایت "اینفونگاره" به مناسبت دهمین سالگرد فوت رسول ملاقلی‌پور این گرافیک اطلاع رسان را منتشر کرد.

گرافیک اطلاع‌رسانشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵

سازش یا مقاومت

حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای: «مردم فلسطین در سه دهه گذشته دو الگوی متفاوت را تجربه کرده‌اند، الگوی مقاومت و الگوی سازش.» ۱۳۹۵/۱۲/۰۳

گرافیک اطلاع‌رسانچهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵

5 درصد ایرانی‌ها آسم دارند

بر اساس اعلام معاون آموزشی وزارت بهداشت، 5 درصد از جمعیت ایران به آسم مبتلا هستند. ابتلاء به آسم در ایران شیب صعودی دارد و میزان شیوع آن در کلان‌شهرها و شهرهای پرترافیک بالاتر است.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین