اخبار مجلس (۱۴۳۰۲)

۲ نکته درباره لزوم شفافیت آرا نمایندگانیکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷

چرا «شفافیت» برای مجلس حیاتی است؟

در این میان که طرح شفافیت در مجلس مطرح شده است سوالی به این مضمون در ذهن برخی شکل بگیرد که چرا در بحث شفافیت با توجه به این که همه نهادها به آن نیاز دارند اما مجلس بیشتر مورد توجه قرار می گیرد؟ در واقع چرا برای مجلس شورای اسلامی شفاف بودن بیش از نهادهای دیگر حیاتی است؟

شورای نگهبان با لوایح FATF چه می‌کند؟چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷

مجلس موظف به رفع ایرادات «مجمع» درباره پالرموست

مجلس مکلف است ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص کنوانسیون پالرمو را برطرف کند. اگر مجلس اصلاحات را انجام دهد، برای شورای نگهبان مجدداً ارسال می‌شود تا بررسی شود و پس از آن شورای نگهبان اعلام نظر می‌کند.

دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷

مجلس بی‌تفاوت!

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هفته گذشته پیش از رفتن به تعطیلات تابستانی، رکوردی تاریخی زدند. آن‌ها در آخرین جلسه تابستانی خود با فوریت طرح شفافیت آرای نمایندگان که با 161‌امضاء مورد تأیید قرار گرفته بود مخالفت کردند، همچنین طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی از دستور کار بهارستان خارج شد.

نگاهی به نطق های نمایندگان تهران در مجلسچهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

پوپولیست ها در مجلس چه می‌گویند؟

در روزی که به اصطلاح نمایندگان ملت به تعطیلات تابستانی می‌روند و یحتمل به سبک روز های کاری مجلس، بی خیال مشکلات ملت می‌شوند، سوال این است که آیا با این نمایندگانی که بیشتر نماینده احزاب شان هستند تا مردم، می‌توان از این  روزهای سخت انقلاب سربلند خارح شد یا خیر؟

چرا طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی از دستور مجلس خارج شد؟چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

توقف مبارزه با مفاسد اقتصادی در ایستگاه مجلس

بر اساس این طرح قرار بود سازمان مبارزه با جرائم اقتصادی تشکیل شود که شامل دادسرا و دادگاههای کیفری اقتصادی و مرکز پیشگیری، کشف و پیگیری جرایم اقتصادی باشد که زیر نظر رئیس قوه قضائیه تشکیل می شود.

چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

طرح تشدید مبارزه با مفاسد از دستور کار مجلس خارج شد

گزارش کمیسیون قضایی در مورد طرح یک فوریتی تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی در دستگاه قضایی و سازمان تعزیرات حکومتی در دستور کار علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. در این طرح تشکیل سازمان مستقل با اختیارات کامل برای مبارزه و رسیدگی به جرایم اقتصادی پیش‌بینی شده است.

اما و اگرهای شفافیت آرا نمایندگان در گفتگو با حاجی‌دلیگانیچهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

ترسوها با مجلس شفاف مخالفند

هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی ملزم شده طی مدت ۲ ماه پس از تصویب این قانون توسط مجلس شورای اسلامی و تایید آن توسط شورای نگهبان، از طریق ایجاد و راه‌اندازی سامانه‌ای جامع نسبت به علنی کردن و شفاف‌‌سازی فعالیت‌ها، حضور و غیبت، ماموریت خارجی و داخلی، مرخصی استحقاقی و استعلاجی و بدون حقوق، مشارکت یا عدم مشارکت در رای‌گیری و نوع رای نمایندگان اعم از موافق، مخالف یا ممتنع در صحن علنی مجلس با کمیسیون‌ها اقدام کند.

تدوین طرح شفافیت فعالیت نمایندگان با ۱۹۰ امضادوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷

مجلس در مسیر شفافیت

مجتبی ذوالنوری از تدوین طرح ۲ فوریتی شفافیت فعالیت نمایندگان مجلس با ۱۹۰ امضا خبر داد و اعلام کرد که این طرح تقدیم هیات رئیسه مجلس شده است.

فیلم که امروز کریمی‌قدوسی در مجلس پخش کردیکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷

مستند جنجالی از اعترافات جاسوس هسته‌ای بازداشت شده

مستند تورنتو 521 از اسناد، مدارک و اعترافات عبدالرسول دری اصفهانی به عنوان عضو تیم مذاکره کننده هسته ای (برجام) تهیه و به تشریح مراحل جاسوسی وی برای سرویس های اطلاعاتی دولت های متخاصم می پردازد. قسمت هایی از این مستند امروز توسط کریمی قدوسی در مجلس پخش شد که حاشیه هایی به همراه داشت.

پیرامون پاسخ های رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامیچهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷

فرافکنی به جای پاسخگویی

روحانی با این که از پاسخگویی واقعی فرار کرد و خود را مسئول وضعیت کشور ندانست، اما نمایندگان بالاخره به چهار پاسخ او رای منفی داده‌اند. حتی آن پاسخ روحانی درباره تحریم‌های بانکی هم ناپلئونی رای آورد.

حمید رضا ترقی در گفتگو با نسیم آنلاین مطرح کرد؛سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷

روحانی حرف جدیدی نداشت

امیدوارم که آقای روحانی در عملکرد و کابینه خود تغییری ایجاد کند تا نارضایتی مردم و مجلس هم افزایش پیدا نکند چرا که در آن صورت دولت با مشکلات بیشتری مواجه خواهد بود.

گزارش نسیم آنلاین از پاسخ های امروز رئیس جمهورسه شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷

نه نمایندگان قانع شدند، نه مردم

جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) نمایندگان مجلس شورای اسلامی از دقایقی قبل به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس با دستور سوال از رئیس جمهور آغاز شد

دهقان در گفتگو با نسیم آنلایندوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷

روحانی پاسخی برای سوالات اقتصادی مجلس ندارد

می خواهند فضایی درست کنند تا کسی سوال نکند که چرا در عرض چند ماه ارزش پول ملی ما یک چهارم شد؟ ما دنبال این هستیم که حقایق روشن شود. من نمی دانم آقایان چرا نگران هستند مگر ما می‌خواهیم چه چیزی بگوییم؟ ما می خواهیم سوال کنیم چرا رئیسی بر بانک مرکزی حاکم کردند که این بلاها را سر ملت آورد؟

ماده ۲۹ قانون برنامه ششم اجرا نمی‌شودسه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

شفاف‌ سازی حقوق و مزایای دریافتی؛ چشم به راه اقدام انقلابی مجلس

با گذشت بیش از ۴ ماه از پایان مهلت قانونی دولت برای اجرای ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه و در سایه سکوت مجلس، هنوز عزم جدی برای اجرای قانون شفاف سازی حقوق و مزایا وجود ندارد.

از فشار به مادر نماینده مجلس تا پافشاری شبانه استاندارپنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷

راهکارهای دولتی‌ها برای رد سوال از روحانی در مجلس

حجت‌الاسلام ذوالنور در این کلیپ از فشارهای متعدد به نمایندگان مجلس برای رد طرح سوال از رئیس جمهور در مجلس بیانات عجیبی را مطرح می‌کند.

حاشیه‌های جلسه استیضاح وزیر کارچهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷

با تلاش شما و دولت، رفاه اجتماعی تا زیرگلوی مردم آمده است!

کنایه‌های نماینده مردم کرمانشاه در موافقت با استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: با تلاش شما و دولت، رفاه اجتماعی تا زیرگلوی مردم آمده است!

چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷

استیضاح وزیر کار متوقف شد / خبرنگاران را از صحن بیرون کردند

لاریجانی: استیضاح کنندگان امضاها را پس بگیرند، استیضاح از دستور کار خاج می‌شود.

صحن علنی امروز مجلس با حاشیه‌هایی همراه بودیکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷

تذکر پزشکیان به محمود صادقی برای سخنان جنجالی‌اش در مجلس

محمود صادقی، نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در صحن علنی امروز مجلس درباره حساب‌های قوه قضائیه صحبت کرد که این امر باعث شد تا برای دقایقی در مجلس حاشیه‌هایی ایجاد شود. اظهارات محمود صادقی باعث تذکر مسعود پزشکیان، نایب رئیس اول مجلس شد و در ادامه مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد به سوالات صادقی پاسخ داد.

چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷

انتقاد نماینده مردم کرمانشاه در مجلس از پول جمع کردن سلبریتی ها برای زلزله زدگان

عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در جلسه امروز مجلس از سلبریتی ها برای کمک به زلزله زدگان انتقاد کرد.

با شعار جوان‌گرایی رأی گرفت ولی...یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

انتقاد تند نماینده اصلاح‌طلب مجلس از روحانی

سیدفرید موسوی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس ضمن انتقاد تند نسبت به دولت روحانی گفت: "با شعار جوان‌گرایی رأی گرفت، با قانون منع بکارگیری بازنشستگان مخالفت می‌کند"

تذکر به وزیر آموزش و پرورشیکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

اتفاق عجیب در مراسم تجلیل علمی در شهرستان قائم شهر

سیدعلی ادیانی، نماینده مردم قائم‌شهر در جلسه صبح امروز مجلس نسبت به بروز اتفاقات عجیب در مراسم تجلیل علمی به وزیر آموزش و پرورش تذکر داد.

از زبان یکی از اعضای دستگیر شده داعشیکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷

اعتراف عامل حمله تروریستی به مجلس

یکی از اعضای داعش که در حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی و مرقد امام خمینی(ره) پس از دستگیری، از ناگفته‌های این گروهک تروریستی می‌گوید.

در گفتگو با نسیم عنوان شدچهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷

ترمیم کابینه شرط توقف طرح عدم کفایت رئیس‌جمهور

اگر تغیراتی در تیم اقتصادی دولت که موجب بهبود وضع موجود بشود ایجاد شود، طرح عدم کفایت رئیس جمهور متوقف خواهد شد، در غیر این صورت، نمایندگان با تمام توان این طرح را دنبال خواهند کرد، وی همچین اظهار داشت که چهره هایی از جریان اصلاحات و حامی دولت نیز موافق طرح عدم کفایت آقای روحانی می‌باشند.

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

۱۲ توصیه مهم رهبر انقلاب به مجلس

مجلس نباید نماد تردید و خودکم‌بینی، یأس و ناامیدی، و بی‌اعتنایی و بی‌مبالاتی به مسائل کشور باشد و نباید با دید مأیوسانه به ظرفیت‌ها و توانایی‌های ملی نگاه کند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با نمایندگان مجلسچهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

معاهدات مشکل‌دار را تصویب نکنید!

شما عصاره‌ی فضائل این ملتید. پس بدانید که چه‌کار باید بکنید. ️مجلس نباید نماد «تردید»، «خودکم‌بینی»، «یأس»، «ناامیدی» و «عدم توجه به مسائل کشور» باشد. مجلس نباید نگاهش به توانایی‌ها و ظرفیت‌های ملی مأیوسانه باشد.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین