اخبار دکتر مجید ابهری (۶)

دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶

دکتر ابهری: روابط جنسی غلط تابعی از سبک زندگی است/ دچار شلختگی فرهنگی شده‌ایم/ کشور فاقد بانک اطلاعات آسیب‌های اجتماعی است

دکتر ابهری تصریح کرد: شبکه‌های ماهواره‌ای، فضای مجازی، روابط جنسی مجازی باعث شده است که سلیقه‌های جنسی عوض شود؛ روابط فراخانوادگی و فرازناشویی رشد کند و خیانت ومقولاتی چون ازدواج سفیدو طلاق عاطفی وارد زندگی افراد جامعه شود.

در میزگرد «نسیم آنلاین» با موضوع سلبریتی‌ها مطرح شد:شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵

فناوری آمد و ما خواب بودیم/ مافیای هنری سلبریتی‌سازی می‌کند

نقش هم‌افزایی فضای مجازی و چهره‌ها به نقطه بالایی رسیده است، هم‌افزایی که موجب تغییر سبک زندگی بخش بزرگی از جامعه به ویژه جوانان شده است. بررسی این موضوع در میزگرد «نسیم آنلاین» بررسی شده است.

دکتر ابهری در گفتگو با «نسیم آنلاین» عنوان کرد:شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵

الگوهای جامعه در دستان هنجارفرستان هنجارشکن قرار گرفته است/ از چهره‌های سینمایی پوشش و رفتار منطقی نمی‌بینیم

در دورانی که ما نوجوان بودیم با زغال سبیل می‌گذاشتیم که شبیه پدرانمان باشیم حالا بسیار از پسران زیر ابرو برمی‌دارند و آرایش می‌کنند که شبیه مادرانشان گردند، این تغییر روش و تغییر ظاهر از کجا ناشی می‌گردد؟

دکتر ابهری در گفتگو با «نسیم آنلاین» عنوان کرد:یکشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵

حمایت از کم‌درآمدها عامل مؤثر در پیشگیری از خودکشی/ خودکشی در افراد دین باور چهار برابر کمتر از دیگران است

یک آسیب شناس اجتماعی با اشاره به نقش دستگاه و مسئولان در پیشگیری از خودکشی گفت: حمایت‌های مالی از افراد کم‌درآمد و بسته‌های حمایتی متشکل از حمایت‌های رفاهی فرهنگی، تفریحی و مالی از خانواده‌های کم‌درآمد و بالا بردن سطح نشاط و شادی در مدارس و جامعه می‌تواند عوامل پیشگیری‌کننده در کوتاه‌مدت باشد.

دکتر ابهری در گفتگو با «نسیم‌آنلاین» هشدار داد:چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

جامعه ما با سرعت به‌سوی "تنبلی اجتماعی" در حال حرکت است/ فناوری بدون بسترسازی فرهنگی به سوی ما هجوم آورده است

تنبلی به عنوان یکی از ناپسندترین رفتارهای اجتماعی در جامعه ما در حال فراگیر شدن است. دکتر ابهری در این رابطه معتقد است که در جامعه‌ای که زرنگی یک فضیلت اخلاقی به شمار آید، تنبلی اجتماعی عنصری اجباری ناشی از این احساس است.

شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

"گروه‌های‌مجازی" به ویروس‌فرهنگی تبدیل‌شده‌اند

دکتر مجید ابهری درباره آسیب‌شناسی فضای‌مجازی گفت : فضای مجازی یکی از اصلی‌ترین ابزارهای جنگ نرم و ناتوی فرهنگی است که اینجانب از آن به عنوان داعش فرهنگی یاد می‌کنم