اخبار شفافیت (۹)

باقی درب‌ها را هم بازکنید!چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷

به جای شوآف رسانه‌ای؛ «شفافیت» داشته باشید

برخی‌ها از خدا خجالت نمی‌کشند. طبیعتاً از قانون هم نمی‌ترسند. این آدم‌ها گاهی در لباس مسئولین هستند و گاهی در لباس تاجر و بازرگان و فعال اقتصادی و... حتی نگران دستگاه‌های نظارتی و حسابرسی‌ها نیستند؛ اما تقریباً همه این‌ها از خلق خدا به‌شدت می‌ترسند! در مقابل افکار عمومی هم از خدا می‌ترسند هم قانون را محترم می‌شمارند و هم به منویات رهبری پایبندی نشان می‌دهند. دوای درد این جماعت فقط شفافیت است! اگر مقابل افکار عمومی قرار بگیرند دست از پا خطا نمی‌کنند.

نسیم آنلاین بررسی می‌کندچهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷

آیا تعارض منافع در شهرداری مدیریت خواهد شد؟

از مفاد طرح مدیریت تعارض منافع در شهرداری می‌توان به ممنوعیت معاملات دارای تعارض منافع، ممنوعیت استفاده از پروانه نظام مهندسی توسط کارکنان شهرداری، ممنوعیت استخدام و انتصاب بستگان مدیران ارشد، منع دریافت هدیه، انتشار عمومی مشخصات و سوابق مدیران ارشد و شفافیت در سفرهای خارجی این مدیران اشاره کرد.

۵ نکته درباره اعلام لیست دریافت کنندگان ارز دولتیچهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷

هرج و مرج در تجارت خارجی

 انتشار فهرست واردکنندگان کالا با ارز 4200تومانی نکته جدید دیگری را نیز برای همه روشن کرد و آن هرج و مرج در تجارت خارجی است. اینکه شرکت خودروسازی چای وارد می‌کند و شرکت دانش‌بنیان به توزیع کالای قاچاق مشغول است واقعیتی تلخ است که باید به چهره مسوولان وزارت صنعت، معدن تجارت و اتاق بازرگانی عرق شرم بنشاند. امید است نهضت شروع شده در ادامه به اصلاح این ناهنجاری‌ها نیز منجر شود.

در دولت روحانی‌ بیرانوند باشیم!چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷

«شفافیت» گام اول است ولی خانه آخر نیست

امروز بیش از آنکه دلار 8 هزارتومانی و سکه 3 میلیون تومانی مردم را اذیت کند، تلاش نکردن مسئولین مردم را آزار می‌دهد. رئیس‌جمهوری که در توچال می‌خندد و در همایش قوه قضائیه از دستاوردهای دولت می‌گوید بیش از آن دلار 8 هزارتومانی روی اعصاب مردم است! دشمنی ترامپ و طمع دزدها و کینه ضدانقلاب چیز عجیبی نیست، عجیب دولتی است که در زمین فوتبال قدم می‌زند و نمی‌خواهد اندازه توان خودش و اندازه اسم کشورش و اندازه انتظار مردم تلاش کند!

فیلمدوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

موشن گرافیک "شفافیت انتخابات"

خانه طراحان انقلاب اسلامی این موشن گرافیک را با موضوع لزوم شفافیت در حوزه‌های مختلف مرتبط با انتخابات و کاندیداها منتشر کرد.

«نسیم آنلاین» به بهانه مطالبه رئیس جمهور منتشر کرد + جدولشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵

48 "چالش شفافیت" در دولت یازدهم

«نسیم آنلاین» به بهانه بیان مطالبه چالش شفافیت از سوی رئیس جمهور تصمیم گرفته تا از روحانی در خصوص 48 مورد غیر شفاف در دورن دولت که به مسائل اقتصادی مربوط می‌شود، سوال کند.

معاون اول قوه قضائیه: نباید به اسم شفافیت فریبکاری کرد چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵

روحانی بیش از 20 میلیارد پول ستاد انتخابات را از کجا آورده؟!/ فشار مضاعف علیه قوه قضائیه را تا انتخابات ادامه می‌دهند

اژه‌ای گفت: برای ستاد انتخاباتی ریاست جمهوری یک نفر چقدر پول لازم است؟ قطعاً بالاتر از 20 میلیارد؛ خوب، شما بگویید؛ این پول از کجا آمده است؟

خلاء بانک‌های اطلاعاتی با کدام معاهده خارجی پر می‌شود؟جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵

«سرک کشیدن به حساب‌های مردم» ضدشفافیت است یا نقد FATF؟

شاید بتوان این سؤال را مطرح کرد که گزاره «با سرک کشیدن به حساب‌های مردم مخالفیم» علیه شفافیت است یا مخالفت با FAFT که اطلاعات همه مبادلات مالی ایران را در اختیار دشمنان ملت قرار می‌دهد؟

گزارش «نسیم آنلاین»: نقدی بر اظهارات آخوندی درباره نفوذ مرکانتیلیسم بر اقتصاد ایران؛چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵

آیا عباس آخوندی مرکانتیلیست است؟

آخوندی در حالی از نفوذ فضای مرکانتیلیستی به اقتصاد کشور گله کرده که رشد او در دهه‌های گذشته مربوط به همین فضای رانتی و غیر شفاف بوده است.

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین