اخبار توسعه اقتصادی (۵)

دکتر حجت‌الله عبدالملکی:یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷

توده‌های مردم به نفع اقلیت نیم درصدی تحت فشار قرار دارند

توده‌های مردم به نفع یک اقلیت یک یا نیم درصدی تحت فشار قرار می‌گیرند. اصل این است که نیم درصد جمعیت می‌شوند موتور محرک اقتصاد اما در اصل اینها زالوهایی بزرگ هستند که به جان کشور می‌افتند و مانند هیولا ریشه اقتصاد کشور را می‌مکند و از بین می‌برند. در بحث بحران‌های بانکی، تمام مسائل محصول رفتار جمعی است که کمتر از 10 هزار نفر هستند.

شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷

آیا توافقنامه پاریس همان «برجام نفتی» است؟

پیوستن ایران به معاهدات بین‌المللی ـ خصوصاً آن دسته از آنها نظیر NPT که به ابتکار قدرت‌های جهانی ایجاد شده است ـ برای ملت ایران تجربه تلخی بوده است و عمدتاً مانع پیشرفت بوده به جای اینکه برای ارتقای دانش و فناوری صنعتی کشور عامل تسریع و کمک کننده باشد و نهایتا کشور را در یک برجام هسته ای مقید کرد و از سرعت پیشرفت صنعت هسته ای ما به شدت کاست.

پور ابراهیمى در نشست استانداران:شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶

افزایش اختیارات استانداران از راهکارهای توسعه اقتصادی است

رئیس کمیسیون اقتصادى مجلس گفت: یکى از راهکارهاى توسعه اقتصادى افزایش ظرفیت استان‌ها و اختیارات استانداران است.

در دیدار با ایثارگران ۸ سال دفاع مقدس استان قم مطرح شد؛جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵

لاریجانی: دشمنان به دنبال ایجاد بحران‌های فرقه‌ای در منطقه/ مسأله اقتصاد مقاومتی در کشور هضم نشده

رئیس مجلس گفت: در شرایط کنونی برخی کشورها که از گذشته با جمهوری اسلامی دشمنی داشتند، علاوه بر دشمنی به دنبال ایجاد بحران های فرقه ای در منطقه هستند اما قطعا آنها به اهداف شوم خود دست پیدا نمی کنند.

چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

وزارت ‌امور خارجه در بیانیه‌ای، از مذاکرات صلح بین دولت فیلیپین و مسلمانان آن کشور در حصول توافق درباره موافقت‌نامه صلح استقبال کرد/ "تداوم مذاکرات سازنده، توافقنامه نهایی با هدف تأمین خواسته‌ها و منویات طرفین در زمینه استقرار صلح توسعه اقتصادی ضروری است"