اخبار اداره محیط زیست (۱۰)

پنج شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶

پتروشیمی ممسنی با زیان سنگین پرونده سال 95 را بست/پتروشیمی ممسنی تعهد خوددرقبال محیط زیست را بلا تکلیف گذاشت

جالب تراینکه تعهدات شرکت پتروشیمی ممسنی نسبت به سازمان حفاظت ازمحیط زیست دایر بر خرید عرصه و اعیان روستای شور،تعیین تکلیف نشده است.

در پی بازداشت دو نفر از کارکنان به اتهام فساد مالی انجام شدیکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵

زمزمه‌های استعفای مدیرکل محیط زیست استان تهران

یک منبع آگاه از دستگیری معاون فنی اداره کل محیط زیست استان تهران به دلیل فساد مالی خبر داد.

جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵

هشدار اداره محیط زیست به شهروندان؛‌ مردم "سنبل آبی" نخرند

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران گفت: سنبل آبی گونه‌ای مهاجم و غیر بومی است که اخیراً توسط برخی سودجویان در مناطقی از تهران به فروش می‌رسد و تهدید جدی برای محیط زیست کشور محسوب می‌شود و از مردم می‌خواهیم از خرید آنها خودداری کنند.

رئیس ﺍﺩﺍﺭﻩ ﻣﺤﯿﻂ ﺯﯾﺴﺖ ﺷﻬﺮ ﺗﻬﺮﺍﻥ خبر دادچهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵

آغاز مبارزه فیزیکی با ﻣﮕﺲ‌ﻫﺎی ﺳﻔﯿﺪ ﭘﺎیتخت

ﺭئﯿﺲ ﺍﺩﺍﺭﻩ محیط ﺯﯾﺴﺖ ﺷﻬﺮ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﺑﺎ ﺑﯿﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﮐﻪ ﻣﺒﺎﺭزه ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ ﺑﺎ مگس‌های سفید ﺭﺍ ﺁﻏﺎﺯ ﮐﺮﺩﻩﺍﻧﺪ، ﮔﻔﺖ: ﺍﺯ ﺳﺎﻝ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺎﻫﺶ ﻣﮕﺲ‌ﻫﺎﯼ ﺳﻔﯿﺪ ﺟﻠﺴﺎﺕ ﻣﺨﺘﻠﻔﯽ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺷﻬﺮﺩﺍﺭﯼ تهران ﻭ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ‌ﻫﺎﯼ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺮﮔزﺍﺭ ﮐﺮﺩﻩ‌ﺍﯾﻢ.

سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵

ابتکار دولت در کاهش آلودگی هوای استان البرز

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه بازدید از باغ سیب کرج گفت: پیشنهاد تعطیلی پنجشنبه‌ها در البرز به دولت ارائه شده و بررسی این طرح در دستور کار دولت قرار گرفته است.

در آستانه هفته هوای پاک:چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴

رئیس سازمان محیط زیست فردا به شبکه یک می‌آید

از روز 24 دی هفته هوای پاک در کشور شروع می‌شود و معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست همزمان با آغاز این هفته برای توضیح پیرامون مسایل مختلف زیست محیطی به برنامه سرزمین ما می‌آید.

معاون پایش و نظارت اداره حفاظت محیط زیست استان تهران در گفتگو با «نسیم آنلاین»:جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴

هوای پایتخت "سالم" شد+نمودار

رستگاری گفت: بر اساس اعلام ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا مستقر در سطح شهر تهران، میزان منواکسید کربن ۳۴، ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون ۵۶ و ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون ۱۰۰ است.

یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۲

اخبار آرشیوی

رئیس اداره محیط زیست ایرانشهر از مجهز شدن محیط‌بانان این شهرستان به شوکر، دستبند و اسلحه و افزایش جریمه شکار غیرمجاز پرندگان به منظور تشدید مقابله با شکارچیان غیرمجاز خبر داد/ "جریمه‌های شکار غیرمجاز پرندگان مختلف شهرستان حداقل دو برابر شده است"

سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲

اخبار آرشیوی

رئیس اداره محیط زیست سراوان: همه ساله با سرد شدن هوا گونه‌های زیادی از پرندگان مانند فلامینگو، پلیکان و هوابیل به دلیل شرایط مناسب آب و هوا از مناطق سردسیر جهان به این شهرستان مهاجرت می‌کنند/ کوچ پرندگان از مهرماه آغاز می‌شود و تا 15 اسفندماه ادامه دارد

سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

رئیس اداره محیط زیست زابل: محموله قاچاق پرنده‌های زینتی شامل 32 عدد طاووس و طوطی سبز که در یک دستگاه اتوبوس جاسازی شده بود توسط ماموران پلیس راه در محدوده "سفیدآبه" کشف و ضبط شد