• صفحه اصلی
  • 22:33 -
    • ۱۳۹۳ جمعه ۲۹ فروردين
    • Friday, April 18, 2014
    • اِجُّمعَة ۱۷ جمادى الآخرة ۱۴۳۵
سال "اقتصاد و فرهنگ؛ با عزم ملي و مديريت جهادي
هدفمندي يارانه ها
نسيم در استان ها
گروه خبری : اجتماعي > کار و رفاه اجتماعي (۱۰۰۰)
ذخیره
به گزارش «نسیم»، دکتر سید تقی نوربخش در حاشیه گردهمایی تبیین سیاست‌های کلان سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری با بیان اینکه تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان بیمه‌گر ملزم به اجرای بندهای این سیاست ابلاغی است. از سوی دیگر سازمان تامین اجتماعی در تولید دارو، مباحث مربوط به امنیت غذایی و صنعت نیز نقش موثری دارد و به همین خاطر دبیرخانه و ستاد اجرایی پیگیری سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری این سازمان تشکیل شده است و به طور جدی بر حسن اجرای آن نظارت خواهد کرد.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش «نسیم»، محمدعلی همتی راه‌اندازی سیستم HIS در بیمارستان‌های تأمین‌اجتماعی را از دیگر برنامه‌های سازمان برشمرد و گفت: تا 15 ماه آینده این سیستم در سراسر کشور به اجرا درمی‌آید.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش «نسیم» سیدعلی مرعشی با اشاره به برگزاری دومین همایش بین المللی پزشکی حج و زیارت در آینده ابراز امیدواری کرد که هیاتی از چین نیز در این همایش حضور داشته باشد.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش خبرنگار «نسیم»، محمدرضا واعظ مهدوی اضافه کرد: نباید افراد به دلیل فقر و مناطق جغرافیایی از سطح خدمات نامناسب برخوردار باشند. پوشش بیمه همگانی از آرمان‌های انقلاب بود که از همان روزها در مقاطع مختلف به خوبی پیش رفت و از دستاوردهای بزرگ بعد از انقلاب می‌توان به شکل‌گیری شبکه‌های بهداشت، شبکه‌سازی در شهرستان‌ها و بیمه همگانی اشاره کرد.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش خبرنگار «نسیم»، انوشیروان محسنی بندپی افزود: دغدغه‌های چندساله منجر شد که مقام معظم رهبری در بندهای 14‌گانه مسائلی به صورت شفاف و جامع عنوان کردند و دولت هم اعلام آمادگی برای تحقق فرمایشات ایشان را اعلام کرد.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش خبرنگار «نسیم»، علی ربیعی افزود: با شناسایی محرومان و نیازمندان جامعه، مشکل غذایی آنها برطرف می‌شود.
- امروز تمام اسناد مالی مربوط به مطالبات بیمارستان‌ها مورد رسیدگی قرار گرفته و پرداخت شده است سازمان بیمه سلامت دیگر سازمان بدهکاری نیست و می‌تواند به تعهدات دیگرش عمل کند.
- یمه همگانی و اجباری یک خواست و مطالبه ملی بود و این دولت کار بزرگی را برای اجرای آن انجام داد.
- امسال اعتبارات سازمان بیمه سلامت 65 درصد رشد پیدا کرده است که این می‌تواند در ارائه خدمات موثر باشد و باید از فرصت‌های بوجود آمده استفاده لازم را ببریم.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش خبرنگار «نسیم»، علی ربیعی ادامه داد: احداث واحدهای مسکونی ویژه کارگران با گرایش محرومان، در سطح ملی در نظر گرفته شده است.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
انوشیروان محسنی بندپی تاکید کرد: در سیاست‌های کلی سلامت که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است، بر پوشش کامل بیمه‌ای تاکید شده و باید خدمات بیمه پایه توسط وزارت بهداشت تعریف شود، سازو کار اجرای این سیاست‌ها نیز از طریق قانون صورت می‌گیرد و باید چگونگی اجرای بندهای سیاست‌های ابلاغ شده در توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گیرد.
در خصوص تولیت نیز وقتی مدیریت مالی مستقل است، واگذاری تولیت بیمه‌ها برداشت نمی‌شود، تمامی این موارد باید در جلسات مختلف کارشناسی مورد بحث قرار گیرد و به همین منظور جلساتی با حضور نمایندگان وزارت بهداشت، تعاون، مجلس و بیمه برگزار می‌شود.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
یحیی سخنگویی در گفتگو با «نسیم»، افزود: کد و شدت معلولیت برای تمامی افراد تحت پوشش مشخص شده است به طوری که تا کنون تعداد کدها به 20 هزار رسیده است.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش «نسیم»، دیدار با حجت‌الاسلام شهرستانی،آیت الله سعیدی،آیت‌الله امینی،آیت‌الله العظمی نوری همدانی، آیت‌الله حسینی بوشهری و آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی و همچنین دیدار با مسئولان استان قم، از برنامه‌های مسئولان کمیته امداد در استان قم خواهد بود.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش خبرنگار «نسیم»، علی ربیعی در حاشیه جلسه شورای ساماندهی کودکان کار و خیابان افزود: تاکنون فعالیت‌هایی که از سوی دستگاه‌های مختلف در زمینه ساماندهی کودکان کار و خیابان انجام می‌شد، بنا به ضرورت خودشان بود و اینگونه نبود که بر اساس آئین‌نامه ساماندهی این کودکان در سال 84 اقدام شود.
آئین نامه ساماندهی کودکان مربوط به سال 84 و بر اساس شرایط آن زمان تدوین شده است و بر همین اساس ضرورت دارد که در زمان فعلی و مطابق با شرایط کنونی جامعه این آئین نامه مورد بازنگری و اصلاح قرار گیرد و در آن وظایف هر دستگاه مشخص و هماهنگی‌های میان سازمان‌های مختلف در نظر گرفته شود.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش خبرنگار «نسیم»، احمد میدری به نخستین مصوبه این شورا اعلام کرد و گفت:‌ پیشنهاد دبیرخانه این است که جلسات در سطح استانی برگزار و سپس وظایف با توافق وزارت خانه به دستگاه‌های مرتبط تفویض اختیار شود.
ت
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش خبرنگار «نسیم»، محمدتقی حسینی با بیان اینکه موضوع کودکان کار وخیابان دارای ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است، اظهار کرد: این موضوع مورد توجه محافل بین‌المللی نیز قرار دارد و امروز بسیاری از کشورهای در حال گذار گرفتار این مساله هستند.
وی ادامه داد:‌ در حال حاضر در بسیاری از کشورهای دارای اقتصاد متوسط، جمعیت‌های فقیر شکل گرفته که کودکان کار نیز از جمله آنها هستند.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
فرشید سیاری در گفتگو با «نسیم»، با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر آموزش و پرورش رایزنی‌های خود را برای تمدید بیمه طلایی فرهنگیان با بیمه ایران انجام داده است. زمانی که تاییدیه بیمه مرکزی دریافت شود، نرخ تعرفه‌های جدید بیمه را اعلام خواهیم کرد. فعلاً قرارداد بیمه طلایی فرهنگیان تا پایان اردیبهشت ماه (به مدت یک ماه) تمدید شده است.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
مسعود ثقفی در گفتگو با «نسیم»، با اعلام این خبر افزود: منتظریم که به محض دستور از سوی وزارتخانه، همکاران فرهنگی خود را از شرایط بیمه طلایی سال جاری مطلع کنیم.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش «نسیم»، سیدتقی نوربخش در خصوص سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی مشمول همه 14 بند این سیاست‌هاست و یک ستاد اجرایی برای تبیین و عملیاتی کردن آن با حضور کارشناسان در سازمان ایجاد شده است.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش «نسیم»، حسین انواری در دیدار محمود گلزاری افزود: کمیته امداد با اجرای طرح مراکز نیکوکاری محله با محوریت مساجد در یک هزار مسجد در سطح کشور، اقدامات موثری در جهت بهبود، ثبات، تحکیم و صیانت از خانواده‌ها انجام داده و آمادگی دارد با اجرای این طرح در سطح کشور بسیاری از معضلات و مشکلات خانواده های نیازمند را برطرف کند.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش خبرنگار «نسیم»، همایون هاشمی با حضور در برنامه تلوزیونی "به خانه برمی‌گردیم" افزود: هزار مرکز خدماتی تحت نظارت سازمان بهزیستی در سطح کشور قرار دارد که در این مراکز بیماران روانی مزمن، مجهول‌الهویه و افراد بی‌سرپست نگهداری می‌شوند.
- بالغ بر سه میلیون و 600 هزار نفر تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند که از خدمات مستمر این سازمان در بخش‌های مختلف بهره‌مند هستند.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
محمدحسین زدا در گفتگو با «نسیم»، افزود: اجرایی شدن افزایش مرخصی زایمان منوط به تامین اعتبار است و در این صورت به سرعت در تمامی شعب تامین اجتماعی اجرایی خواهد شد.
آمادگی لازم برای اجرای طرح افزایش مرخصی زایمان وجود دارد و تنها نگرانی ما امنیت شغلی زنان است که ممکن است با این طرح به خطر بیفتد.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
یحیی سخنگویی در گفتگو با «نسیم»، افزود: در طرح تخصیص، ماهیانه برای نگهداری معلولان 100 تا 150 هزار تومان به خانواده‌های این افراد پرداخت می‌شود که آنها نسبت به نگهداری معلولان در خانواده اقدام کنند.
قصد داریم که در این صورت تعداد پشت نوبتی‌های مراکز توانبخشی در بعضی از استان‌های کشور به صفر برسد.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
‫علی اکبر بختیاری در گفتگو با «نسیم» افزود: طبق اعلام رئیس هیأت تخصصی پرونده شکایت کارگران در خصوص دستمزدها، بررسی‌های اولیه انجام شده است و در حال حاضر شاکیان درخواست کارشناس کرده‌اند و باید پس از معرفی کارشناس و اعلام نظر وی، پرونده مراحل قانونی خود را طی کند. در خصوص گفته‌هایی مبنی بر درصد افزایش حقوق‌ها هم باید گفت که هیأت تخصصی مرجع تعیین درصد نیست و شورای دستمزدها این وظیفه را بر عهده دارد.‬
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش خبرنگار «نسیم»، احمد تویسرکانی ظهر امروز در همایش مدیران کل ستادی این نهاد در مشهد افزود: ارائه نقشه مالکیت صحیح به افراد و ارائه نقشه برای زمین‌های فاقد سند می‌تواند تا حد زیادی از مشکلات کنونی بکاهد. در حال حاضر ساخت 29 مرکز اسناد را در کشور در دست اقدام داریم و مجوز احداث 160 مرکز دیگر نیز دریافت شده است.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش خبرنگار «نسیم»، سورنا ستاری با بیان اینکه دولت از ابتدای تاسیس پارک فناوری پردیس تاکنون تنها 40 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است، افزود: در سال گذشته نیز شرکت‌های مستقر در این پارک یک‌هزار میلیارد تومان درآمد داشته‌اند. بخش خصوصی نیز از ابتدای تاسیس پارک فناوری پردیس تاکنون چهار هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده است.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش خبرنگار «نسیم»، علی ربیعی با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان نقطه کانونی تحول در کشور به شمار می‌روند، افزود: ضعف در بازاریابی و ورود محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان به بازارهای جهانی، مهم‌ترین مشکل فعلی این شرکت‌ها به شمار می‌رود و باید در این زمینه برنامه‌ریزی صورت گیرد.

امروز به خاطر انقلاب و نظام، ما در دولت حق نداریم که موفق نشویم؛ موفقیت در کارها برای ما یک اصل است.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش «نسیم»، براساس سازمان تأمین‌اجتماعی، در این مدت 9 هزار و 960 بیمه‌شده نیروهای مسلح، یکهزار و 157 بیمه‌شده کمیته امداد، 12 هزار و 935 نفر با بیمه‌های متفرقه و 19 هزار و 585 نفر نیز به صورت آزاد در مراکز ملکی تأمین‌اجتماعی بستری شده‌اند؛ همچنین 375 هزار و 218 جراحی در این مراکز انجام شده که از این تعداد 59 هزار و 490 مورد جراحی بزرگ، 115 هزار و 624 مورد جراحی متوسط و 200 هزار و 104 مورد نیز جراحی کوچک بوده است.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش خبرنگار «نسیم»، عبدالرضا رحمانی فضلی در دومین اجلاس مدیران کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان این مطلب اظهار داشت: عدم توازن و تعادل موجود در کشور ناشی از برنامه‌های غلطی است که دچار آن شده‌ایم. طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، برنامه‌ها باید درون‌زا و عادلانه باشد؛ در حالی که امروز بیش از 70 تا 75 درصد منابع استان‌ها وابسته به "نفت" است.

- با تلاش‌های بسیار 147 هزار میلیارد تومان درآمد داشته‌ایم که 22 هزار میلیارد تومان به حوزه عمرانی اختصاص یافته و 120 هزار میلیارد تومان نیز خرج هزینه‌های جاری شده است؛ با این رقم نمی‌توان به 11.5 میلیون بیکار پاسخ داد.

- یک میلیون و 300 هزار معتاد در کشور داریم که چهار تا پنج میلیون نفر را درگیر می‌کنند؛ 54 درصد طلاق‌ها مربوط به اعتیاد است، 85 درصد زندانیان نیز معتاد یا سارق هستند که عمده سارقان هم معتادند. با تلاش‌های بسیار، معتادان را سه ماهه ترک می‌دهیم که در شرایط مناسب 20 درصد آن‌ها پاک می‌مانند.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش خبرنگار «نسیم»، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه اجلاس مدیران کمیته امداد درباره احتمال برگزاری آزمون استخدامی استانداری ها گفت: ظرفیت دولت برای پاسخگویی به این مسائل، باید ابتدا تامین منابع شود و در صورتی که دولت مجوز دهد انجام خواهیم داد.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش خبرنگار «نسیم»، حسین انواری در اجلاس مدیران کمیته امداد افزود: جریان فرهنگی را در خانواده‌ها باید توسعه دهیم و سرمایه‌گذاری ما باید در تحکیم بنیان‌های خانواده باشد که تمامی این موارد از جمله تقویت باورهای دینی و توسعه خودباوری در جامعه، در دستور کار کمیته امداد قرار دارد.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش خبرنگار «نسیم»، علی ربیعی در حاشیه اجلاس مدیران کمیته امداد افزود: ارزش دفترچه‌های بیمه‌شدگان شهری به 22 هزار تومان می‌رسد.
- در بیمارستان‌ها سعی در افزایش حمایت‌ها داریم و پرداختی از جیب مردم حداقل 10 درصد کاهش می‌یابد. برخی خدمات مانند زایمان‌های طبیعی کاملا رایگان می‌شود.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش خبرنگار «نسیم»، علی ربیعی این مطلب را بیان کرد.
x
نام : اي-ميل :
ذخیره
به گزارش خبرنگار «نسیم»، علی ربیعی افزود: باید به جای کلمه "انصراف از یارانه" از لفظ اهدا استفاده کنیم چرا که این عمل به هیچ وجه انصراف نیست بلکه سرمایه‌گذاری در بخش‌های اشتغال بهداشت و محیط زیست است.
- به عنوان موافق برای پیوستن کمیته امداد به شورای عالی اشتغال در مجلس رای خواهم داد.
- مهمترین اثر فعالیت‌های کمیته امداد اجتماعی است.
- نباید اجازه دهیم گفتمان توجه به محرومان بیش از این فراموش شود.
- محرومیت و فقر امری ذاتی نیست بلکه به دلیل برخی شرایط اجتماعی، برخی افراد دچار فقر شده‌اند.
x
نام : اي-ميل :

کليه مطالب اين سايت متعلق به مجتمع رسانه اي اطلس بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است. براي مشاهده بهتر وبسايت از مرورگر فايرفاکس استفاده نماييد