آرشیو یادداشت

یادداشت موگرینی در سالگرد برجام: دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵

تفاهم با ایران در جریان است و ما باید آن را حفظ کنیم

نمایند ارشد اتحادیه اروپا در امور امنیت و سیاست خارجی تاکید کرد: اتحادیه اروپا با قدرت تمام به توافقنامه چند جانبه با ایران پایبند است.

تکرار سناریوی حمله به ناوهای آمریکایی و مداخله نظامی؛ سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵

کوبا، ویتنام و اکنون یمن!

جهان در حال همدردی با مردم جنگ‌زده و قحطی‌زده یمن بود که واشنگتن مدعی شد ناو آمریکایی در دریای سرخ از سوی یمن هدف حمله موشکی قرار گرفته و انگشت اتهام را به سمت "حوثی"‌ها گرفت؛ داستانی که درست پیش از مداخله نظامی آمریکا در کوبا و ویتنام رخ داده بود.

پیش‌بینی "نشنال اینترست" از آینده بحران سوریه؛ چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵

واشنگتن سوریه را بی‌درگیری ترک خواهد کرد

نشنال اینترست در گزارشی با بررسی پیامدهای راه‌حل‌های پیش‌روی آمریکا در خصوص سوریه نوشت: بهترین سیاست برای واشنگتن این است که بدون چوب زدن به لانه زنبور و ایجاد مشکلات عدیده از سوریه خارج شود.

آینده‌پژوهی اندیشکده "بیکام" از تحولات فلسطین پس از عباس؛ سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵

پایانی برای سازش با اسرائیل/ جوانان فلسطینی "تحول" می‌خواهند

اندیشکده بیکام نوشت: چالش رئیس بعدی تشکیلات خودگردان، مدیریت انتظارات و سرمایه‌گذاری در جامعه بین‌المللی در ادامه همکاری امنیتی و مذاکره با اسرائیل بر اساس خواسته‌های فلسطینیان به‌ویژه جوانان برای تغییر روند سابق است.

داعش به روایت خودش؛ شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵

مجرمان اروپایی جذب داعش می‌شوند/ البغدادی معارضان سوری را فریب داد

یکی از اعضای بلندپایه گروه داعش افشا کرد: البغدادی در گفتگو با سران معارض سوی مدعی شده بود به رهبر القاعده متعهد است؛ شماری از اعضای بلژیکی و هلندی داعش، بیکاران و بیخانمان‌هایی بودند که هیچ شناختی از اسلام و قرآن نداشتند و برای ماجراجویی به سوریه آمده‌اند.

نگاهی به حادثه مرگبار اول آگوست ۱۹۶۶؛ دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵

کشتار گروهی؛ درسی که داعش از آمریکا آموخت!

دقیقا ۵۰ سال پیش در چنین روزی به گفته مورخان آمریکایی، ایالات متحده پیش از آن که گروه‌های تروریستی به اسم داعش و القاعده به وجود بیایند، نخستین تیراندازی گروهی مرگبار را در دانشگاه تگزاس تجربه کرد.

هافینگتون پست: پنج شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵

مسلمان اروپایی برای رسانه‌های غربی تروریستند و شورشیان خاورمیانه، مبارز!

هافینگتون پست نوشت: در رسانه های غربی، اگر مسلمانان به ما حمله کنند، تروریست هستند، اگر غیر مسلمانان به ما حمله کنند، "تیرانداز" محسوب می‌شوند و اگر مسلمانان به مسلمانان دیگر حمله کنند، آنها "پیکارجو" خواهند بود!

تحلیل اندیشکده رند از سیاست و رویکرد رژیم صیهونیستی در سوریه؛ جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵

منفعت اسرائیل در استمرار تنش‌های سوریه است

اندیشکده آمریکایی رند نوشت: بی شک، پیروزی جناج ایران – سوریه – حزب الله که توسط روسیه پشتیبانی می‌شود نتیجه مثبتی برای اسرائیل ندارد و جنگجویان و معارضان نیز مشکلات زیادی برای اسرائیل ایجاد می‌کنند.

«نسیم آنلاین» از رویکرد واشنگتن در پسابرجام گزارش می‌دهد: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵

لیست ۲۱گانه اقدامات آمریکا علیه برجام

پشت میز مذاکره و مقابل دوربین ها همه لبخند می زنند، چه جان کری باشد، چه محمد جواد ظریف، اما همه می دانیم که دو صد گفته و لبخند، چون نیم کردار نیست.

سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵

آزادی بیان دانمارکی: فقط توهین به مسلمانان آزاد است

کشتار مردم بی دفاع چه در سوریه چه در یمن و چه در پاریس محکوم است، اما سیاست یک بام و دو هوای سیاستمداران دانمارکی برای توجیه "آزادی بیان" و تعریف خطوط قرمز برای این موضوع جای تأمل و سؤال دارد.

پادزهر بیانیه ضدایرانی شورای همکاری اسلامی در دست رئیس جمهور؛ شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵

آقای روحانی! در قلب محور مقاومت "بتن" نریزید

آقای روحانی! قلب رآکتور آب سنگین اراک که یادگار خون به زمین ریخته شهدای هسته‌ای بود، در دولت شما با بتن پر شد، خدا نکند که بتن ریختن در سنگرهای محور مقاومت در منطقه غرب آسیا هم به نام شما و به نام "برجام ۲" ثبت شود.

کنایه نشریه آمریکایی به ماجرای مهمانداران ایرفرانس؛ سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵

کشف حجاب اجباری در فرانسه خوب است و حجاب اجباری در ایران بد؟

اسلیت نوشت: اگر مسئولان فرانسوی و فعالان حقوق زن از این که زنان فرانسوی غیر مسلمان ناچارند روسری به سر کنند تا این حد آزرده شده‌اند، تصور کنند زنان مسلمان چه احساسی دارند وقتی فرانسه مجبورشان می‌کند بالاجبار کشف حجاب کنند.

مهدی شکیبایی: چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴

اراده سیاسی ضعیف پشت آتش‌بس سوریه

پذیرش آتش بس، تاکیدی است بر درستی ایده "راهکار سیاسی تنها راه حل بحران سوریه" که از سوی جمهوری اسلامی ایران در اولین سال بحران سوریه در ۲۰۱۲ مطرح شد

نشریه آمریکایی "دیپلمات" بررسی کرد: یکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴

هندوستان؛ حیات خلوت عربستان برای گسترش وهابیت

نشریه آمریکایی "دیپلمات" نوشت: سال‌هاست سعودی‌ها بدون مخالفت دولتمردان هندوستان، با سرمایه گذاری بر مسلمانان این کشور، برایشان مسجد، نهاد آموزشی و سازمان‌های خیریه احداث کرده‌اند و با کمک مبلغین خود، به دنبال جذب پیروان وهابی هستند.

«نسیم آنلاین» گزارش می‌دهد: جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴

داعش در لیبی، ایستاده در دروازه‌های اروپا

شرایط نابسامان سیاسی و امنیتی در لیبی، راه را برای نفوذ داعش در کشوری باز کرد که بی‌واسطه به اروپا راه دارد.

گزارش «نسیم آنلاین» از تاثیر قطع روابط تهران – ریاض بر معادلات خاورمیانه؛ سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴

سناریوی اتهام، دومینوی بحران

حوادث اخیر تهران هرچند ناخوشایند، اما دست‌آویز خوبی برای آل سعود بود تا ایران را متهم به حمایت از تروریسم و بحران آفرینی در خاورمیانه کند.

شنبه ۵ دی ۱۳۹۴

داعش از خاکستر "طالبان" بر می‌خیزد

«نسیم» گزارش می‌دهد: از هم پاشیدگی طالبان، شرایط را برای گسترش داعش در افغانستان فراهم کرده است / اگر داعش به افغانستان برود، بحرانی شبیه به سوریه ایجاد می‌شود و گروه‌های مسلح مختلف با یکدیگر و دولت مرکزی می‌جنگند

دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴

اسلام‌هراسی چگونه "دین" مسلمانان جوان آمریکایی را هدف می‌‌گیرد؟

نیویورک تایمز: نسل جوان مسلمان آمریکایی، قربانی تعصباتی می‌شوند که صحنه‌گردان آن، شبکه‌های اجتماعی هستند/ برخی برای پذیرفته شدن در میان هم‌سالان خود ناچارند دین و فرهنگ خود را پنهان کنند

سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴

چگونه غرب برای داعش "بهشت" ساخت؟

داعش آرام آرام در لیبی ریشه می‌دواند، کشوری که پس از قذافی، فاقد دولت مرکزی، ارتش و نیروهای امنیتی است، و حالا در نبرد قدرت میان گروه‌های مسلح، داعش است که به زودی یکه‌تاز میدان می‌شود

بیشتر در حال بارگذاری...