آرشیو انتخاب دبیر

تشریح کامل کودتای ۲۸ مرداد در گفتگوی تفصیلی خسرو معتضد با «نسیم آنلاین»؛ بخش اول چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶

هدف از ادعای مضحک ارتباط کاشانی با CIA تخریب ملت ایران است/ همه به مصدق گفتند بستن مجلس اشتباه است

این استاد تاریخ اظهار داشت: این که بگویند آیت‌الله کاشانی مامور CIA بود همه مهملاتی است که می‌‌‌خواهند به وسیله آن بگویند شما آدم نیستید و همه شما ملت ایران از بالا تا پائین نوکر هستید.

سفیر سابق ایران در ایتالیا در گفتگوی تفصیلی با «نسیم آنلاین»: شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶

با تکرار مدیریت خسته و بریده از آرمان‌ها باید منتظر بسته‌های تحریمی جدیدتری هم باشیم

ظهره‌وند با بیان اینکه آمریکایی‌ها مدعی هستند تحریم‌های جدید به مراتب شدیدتر از تحریم‌های قبلی است اظهار داشت: اگر در بسته تحریمی جدید هم قرار باشد به همان سیاق و شیوه مدیریتی و رویکردی قبل عمل کنیم من به شما اطمینان می‌دهم که بسته سوم و چهارمی را هم بر روی میز خواهند آورد.

اسماعیلی، عضو هیات علمی دانشگاه تهران در گفتگوی تفصیلی با «نسیم آنلاین»: شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶

استراتژی اصولگرایان با جمنا ریپ زد/ جهانگیری توقعش را از روحانی کم کند/ بیش از ۲۵۰ هزار واحد صنفی تعطیل شده

اسماعیلی گفت: تیم همراه آقای روحانی هم یک تیم خسته، پیر و مقداری بی‌انگیزه است که با عذرخواهی اشرافی‌گرا و اشرافی‌زده هم هست.

پیام فضلی‌نژاد در «نسیم آنلاین» نوشت: جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

روحانی پس از رسوایی پایان‌نامه‌سازی باید استعفا کند

"پایان نامه‌سازی" و "سایه‌نویسی" مرضی است مهلک در میان سیاستمداران که در ۴ سال گذشته هم خانم "معصومه ابتکار" معاون محیط زیست دولت‌های خاتمی و روحانی به آن مبتلا بوده و اکنون نیز رسوایى به سطح ریاست جمهوری رسیده است!

یک اقتصاددان پاسخ داد؛ جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

چرا ۲.۵ برابر شدن درآمد کشور طی ۴ سال ممکن است؟

یزدان‌‌پناه‌ نوشت: تحلیل ساختارِ هرم زنجیرۀ ارزش در ایران نشان می‌دهد که راهبرد جهش اقتصادی در برخی از حوزه‌های مهم که هم سهم جدی در سبد مصرفی خانوار دارند و هم در رشد اقتصادی، آن‌چنان دور از دسترس نیست. با یک تورم متوسط ۱۵ درصدی، درآمد ملی بعد از هر ۴ سال می‌تواند به‌طور متوسط بیش از دو برابر شود.

در گفتگوی «نسیم آنلاین» با ۱۶ نفر از مدیران مسئول و دبیران رسانه‌های شاخص کشور در خصوص عدم پخش زنده مناظره‌ها مطرح شد شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

مناظره ضبطی تحدید انتخابات است

مدیران مسئول و دبیران ۱۶ رسانه شاخص کشور نظرات خود را در خصوص تصمیم کمیته بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری برای پخش ضبطی مناظره نامردهای ریاست جمهوری در گفتگو با «نسیم آنلاین» مطرح کردند.

صادق کوشکی در گفتگو با «نسیم آنلاین»: سیاست خارجی دولت یازدهم متوهمانه است پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

نگران امتیازهایی هستیم که دولت به آل‌سعود داده است/ دولت واقعیات منطقه را نمی‌شناسد

استاد دانشگاه تهران گفت: ارزیابی آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها این است که سعودی‌ها شانسی برای پیروزی ندارند اما رفتار خود کم‌بینانه و رفتار بسیار ضعیف، بودن فکر و بدون شناخت واقعیات دستگاه سیاست خارجی دولت تدبیر و امید؛ اجازه پیشروی‌های جدی را به سعودی‌ها داده و باید نگران این باشیم که دولت به اصلاح تدبیر و امید چه امتیازاتی را به سعودی‌ها داده و چه عقب‌نشینی‌هایی را نسبت به آن‌ها داشته است.

محمدرضا تاجیک می‌گوید: اصلاح‌طلبان وارد بازی‌یی شده‌اند که ضررش بیشتر از سود آن است چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶

اذعان اصلاح‌طلبان به "تحقیر" اصلاحات در دولت روحانی

اصلاح‌طلبانی که در روزهای ابتدایی روی کار آمدن دولت یازدهم از این دولت با عنوان «رحم اجاره‌ای» برای خودشان تعبیر کرده بودند، اما در عمل شاهد این بودند که این وضعیت برعکس شد و این دولت روحانی بود که از آن‌ها به عنوان «رحم اجاره‌ای» جهت اهداف موردنظرش استفاده کرد.

حاجی دلیگانی در گفتگو با «نسیم آنلاین»: شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶

بازی با آمار، رشد اقتصادی نمی‌آورد/ دولت هم خطا کار است، هم کم کار

نماینده مردم اصفهان با اشاره به آمار ارائه شده از سوی دولت و وضعیت نامطلوب اقتصادی در کشور گفت: اگر نرخ رشد واقعی باشد باید آثارش را در تعداد اشتغال به کار کارگران، مهندسین، تکنسین‌ها و کسبه‌هایمان مشاهده کرد، نه ضرب و تقسیم کردن اعداد، که مطمئنا این بازی کردن با اعداد و آمار رشد اقتصادی نمی‌آورد.

«نسیم آنلاین» بررسی کرد: چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵

چالش‌های سیاسی- اجتماعیِ پیش‌ِروی چهار مدعی جانشینی هاشمی

مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی که همواره به عنوان راس جریان کارگزاران سازندگی به جساب می آمد، در یک دهه اخیر عملا به ریش سفید و حکم سیاسی جریان اصلاحات نیز تبدیل شده بود و همین عامل هم باعث شده بود که این دو جریان در کنار یک دیگر در چند سال اخیر به نقش آفرینی سیاسی بپردازند، حالا در فقدان هاشمی ۴ نفر مدعی جدی جایگزینی او هستند.

گزارش ویژه «نسیم آنلاین» از تحریم‌های متعدد آمریکا علیه ملت ایران در یک سال پس از امضا و اجرای برجام سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵

طراحی ۸۱ تحریم جدید در پسابرجام

در مقابل هزینه‌های سنگین هسته‌ای و تخریب زیر ساختها، قرار بر این بود که بستر تحریم مجدد ایران و فشار برای محدودیت های اقتصادی بر طرف و آمریکایی ها اقدامات خصمانه خود را پس از امضا و اجرای برجام متوقف کنند در حالی که حالا پس از گذشت یک سال از اجرای برجام همچنان بر تحریم های ایران افزوده می شود.

«نسیم آنلاین» در گزارشی ویژه بررسی کرد: سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵

همه سناریوهای ترور سفیر روسیه

عملیات ترور در آنکارا آنقدر عملیات پیچیده ای هست که بگوییم قطعا باید سرنخ های آن را در سرویس های اطلاعاتی و امنیتی قوی جهان از جمله سیا و موساد جستجو کرد. کاملا واضح است که احتمال حضور تیم های ترور این سازمان ها پس از شکست های اساسی در حلب و موصل بسیار بالاست.

بررسی نامه‌ رئیس‌جمهور برای مقابله با نقض برجام در گفتگوی تفصیلی معاون سابق سازمان انرژی اتمی با «نسیم آنلاین»: سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵

دستور روحانی فقط کاغذبازی است

آب‌نیکی اظهار داشت:‌ دستورات رئیس جمهور پاسخی به نقض برجام توسط آمریکا نیست بلکه اجرای قانونی است که قبلا مصوب شده بود و باید هم تا الان اجرا می‌شده که با یک تاخیر یک ساله‌ می‌خواهیم بخشی از آن را اجرا کنیم.

گزارش ویژه «نسیم آنلاین» از مانیفست آمریکا برای دوران اجرای توافق هسته‌ای یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵

آمریکا با نقض برجام به دنبال چیست؟

دقیقا یک سال قبل، پایگاه اینترنتی فارن‌افرز گزارشی را با عنوان زمان سخت‌گیری بر ایران پس از توافق هسته‌ای منتشر کرده بود، متنی ویژه که توضیحاتی در خصوص آینده مذاکرات هسته ای و نحوه برخورد آمریکا با ایران در این دوران را روایت می کند.

در پاسخ به نظرخواهی «نسیم آنلاین» مطرح شد سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵

درخواست ۴۰۰ نفر از نخبگان کشور برای برخورد قاطع با نقض برجام

۴۰۰ نفر از نخبگان کشور با شرکت در نظرخواهی «نسیم آنلاین» از دولت و مجلس خواستند تا هرچه زودتر در واکنش به نقض برجام در آمریکا، واکنشی قاطعانه و جدی از خود نشان دهد.

واکاوی سیره سیاسی آیت‌الله خزعلی در گفتگو با همسر و نواده ایشان: دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵

آیت‌الله می‌گفت هاشمی رفسنجانی عامل انحراف فرزند من است

خودم هم هر وقت مهدی را می‌بینم نصیحتش می‌کنم.خود حاج آقا می گفت:هاشمی رفسنجانی عامل انحراف فرزند من شد!کلا ماجرا را از چشم او می دید.

گزارش «نسیم آنلاین» از حواشی حضور فرد دو تابعیتی و متهم به جاسوسی در تیم مذاکره کننده هسته‌ای یکشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵

چه کسی دری‌اصفهانی را وارد تیم مذاکره‌کننده کرد؟

دری اصفهانی در مصاحبه‌ای از نحوه حضور خود در تیم مذاکره کننده هسته ای پرده برداشته می‌گوید که در دو مقطع در تیم مذاکره کننده حضور داشته است.

حضور روس‌ها در نوژه و معادلات پیچیده این روزهای غرب آسیا چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵

موازنه قدرت برهم می‌خورد؟

کارشناسان نظامی این روزها نوژه را در مقابل "اینجرلیک" در خاک ترکیه (Incirlik Air Base) قرار می‌دهند و می‌گویند که حضور روس‌ها در همدان پاسخی به حضور ناتو، آمریکایی‌ها و سعودی‌ها در مرزهای جنوبی ترکیه است و باعث برهم خوردن توازن قوای نظامی در منطقه می‌شود.

سید عباس عراقچی به سوالات مخاطبین «نسیم آنلاین» پاسخ داد سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵

برجام، "ابزار دشمنی" آمریکا را محدود کرده، نه اصل دشمنی را

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام گفت: طی ۶ ماه گذشته قوه مقننه آمریکا، که تحت تسلط جریانات تندرو و لابی های صهیونیستی می باشد، با سماجت بی سابقه ای اقدام به طرح و تصویب تحریم های متنوع جدید علیه ایران نموده است که یا در مغایرت صریح با برجام هستند و یا به طور غیرمستقیم برجام را هدف گرفته‌اند.

گزارش «نسیم آنلاین» از تکرار ادعایی که خریدار ندارد شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵

هماهنگی با سعودی‌ها به بیت منتظری رسید/ سکوت بیت امام(ره) ادامه دارد؟

اعدام اعضای گروهک تروریستی تکفیری توحید و جهاد زمینه‌ای را برای تکرار چالش آفرینی‌های گروه نزدیک به حسینعلی منتظری جانشین معزول امام خمینی(ره) ایجاد کرد، چالشی که پس از سکوت منسوبان بیت امام خمینی(ره) عمیق‌تر شده است.

امیرپوردستان در گفتگوی اختصاصی با «نسیم آنلاین» تشریح کرد؛ سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵

۳ اقدام ویژه ارتش برای جنگ‌های نیابتی/ از سلاح‌های هوشمند تا تأسیس مدرسه تک تیراندازی

فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: در کنار طراحی و تهیه مهمات و سلاح‌های خاص جنگ‌های نیابتی، نیروی زمینی ارتش اقدام به تشکیل و تأسیس مدرسه تک تیراندازی و تربیت نیروهای واکنش سریع در جنگ‌های نوین منطقه‌ای مبادرت ورزید.

گزارش ویژه «نسیم آنلاین» چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵

مذاکرات محرمانه ایران و عربستان؛ پای مسائل "منطقه‌ای" در میان است؟

با تایید ضمنی سخنگوی دولت در خصوص ارسال نامه محرمانه حسن روحانی برای سران کشورهای عربی، تمامی گمانه‌زنی‌ها در خصوص آغاز مذاکرات منطقه‌ای میان ایران و کشورهای عربی عینیت یافت.

رفتارشناسی انتخاباتی اصلاح‌طلبان و اعتدالیون در گفتگوی «نسیم آنلاین» با شهریار زرشناس: یکشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۵

"برجام ۲" اسم رمز باج‌خواهی از نظام است

عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: بدنه جریان نئولیبرال؛ استحاله طلبی را در کشور دنبال می‌کند و به دنبال تغییر در اساس نظام است.

در پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب خطاب به ملت ایران عنوان شد: یکشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۵

سال ۹۵؛ سال "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل"

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران، سال ۱۳۹۵ را سال "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" نامگذاری کردند.

کارشناسان سیاسی در گفتگو با «نسیم آنلاین» تغییر فاز سخنان رئیس‌جمهور را بررسی کردند: شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴

روحانی ژست پیروزی گرفته است

کارشناسان سیاسی در گفتگو با «نسیم آنلاین» با تحلیل سخنان اخیر رئیس جمهور، نظر خود را در مورد تغییر فضای این سخنان مطرح کردند.

بیشتر در حال بارگذاری...