آرشیو انتخاب دبیر

«نسیم آنلاین» بررسی کرد: چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵

چالش‌های سیاسی- اجتماعیِ پیش‌ِروی چهار مدعی جانشینی هاشمی

مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی که همواره به عنوان راس جریان کارگزاران سازندگی به جساب می آمد، در یک دهه اخیر عملا به ریش سفید و حکم سیاسی جریان اصلاحات نیز تبدیل شده بود و همین عامل هم باعث شده بود که این دو جریان در کنار یک دیگر در چند سال اخیر به نقش آفرینی سیاسی بپردازند، حالا در فقدان هاشمی ۴ نفر مدعی جدی جایگزینی او هستند.

گزارش ویژه «نسیم آنلاین» از تحریم‌های متعدد آمریکا علیه ملت ایران در یک سال پس از امضا و اجرای برجام سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵

طراحی ۸۱ تحریم جدید در پسابرجام

در مقابل هزینه‌های سنگین هسته‌ای و تخریب زیر ساختها، قرار بر این بود که بستر تحریم مجدد ایران و فشار برای محدودیت های اقتصادی بر طرف و آمریکایی ها اقدامات خصمانه خود را پس از امضا و اجرای برجام متوقف کنند در حالی که حالا پس از گذشت یک سال از اجرای برجام همچنان بر تحریم های ایران افزوده می شود.

«نسیم آنلاین» در گزارشی ویژه بررسی کرد: سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵

همه سناریوهای ترور سفیر روسیه

عملیات ترور در آنکارا آنقدر عملیات پیچیده ای هست که بگوییم قطعا باید سرنخ های آن را در سرویس های اطلاعاتی و امنیتی قوی جهان از جمله سیا و موساد جستجو کرد. کاملا واضح است که احتمال حضور تیم های ترور این سازمان ها پس از شکست های اساسی در حلب و موصل بسیار بالاست.

بررسی نامه‌ رئیس‌جمهور برای مقابله با نقض برجام در گفتگوی تفصیلی معاون سابق سازمان انرژی اتمی با «نسیم آنلاین»: سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵

دستور روحانی فقط کاغذبازی است

آب‌نیکی اظهار داشت:‌ دستورات رئیس جمهور پاسخی به نقض برجام توسط آمریکا نیست بلکه اجرای قانونی است که قبلا مصوب شده بود و باید هم تا الان اجرا می‌شده که با یک تاخیر یک ساله‌ می‌خواهیم بخشی از آن را اجرا کنیم.

گزارش ویژه «نسیم آنلاین» از مانیفست آمریکا برای دوران اجرای توافق هسته‌ای یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵

آمریکا با نقض برجام به دنبال چیست؟

دقیقا یک سال قبل، پایگاه اینترنتی فارن‌افرز گزارشی را با عنوان زمان سخت‌گیری بر ایران پس از توافق هسته‌ای منتشر کرده بود، متنی ویژه که توضیحاتی در خصوص آینده مذاکرات هسته ای و نحوه برخورد آمریکا با ایران در این دوران را روایت می کند.

در پاسخ به نظرخواهی «نسیم آنلاین» مطرح شد سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵

درخواست ۴۰۰ نفر از نخبگان کشور برای برخورد قاطع با نقض برجام

۴۰۰ نفر از نخبگان کشور با شرکت در نظرخواهی «نسیم آنلاین» از دولت و مجلس خواستند تا هرچه زودتر در واکنش به نقض برجام در آمریکا، واکنشی قاطعانه و جدی از خود نشان دهد.

واکاوی سیره سیاسی آیت‌الله خزعلی در گفتگو با همسر و نواده ایشان: دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵

آیت‌الله می‌گفت هاشمی رفسنجانی عامل انحراف فرزند من است

خودم هم هر وقت مهدی را می‌بینم نصیحتش می‌کنم.خود حاج آقا می گفت:هاشمی رفسنجانی عامل انحراف فرزند من شد!کلا ماجرا را از چشم او می دید.

گزارش «نسیم آنلاین» از حواشی حضور فرد دو تابعیتی و متهم به جاسوسی در تیم مذاکره کننده هسته‌ای یکشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵

چه کسی دری‌اصفهانی را وارد تیم مذاکره‌کننده کرد؟

دری اصفهانی در مصاحبه‌ای از نحوه حضور خود در تیم مذاکره کننده هسته ای پرده برداشته می‌گوید که در دو مقطع در تیم مذاکره کننده حضور داشته است.

حضور روس‌ها در نوژه و معادلات پیچیده این روزهای غرب آسیا چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵

موازنه قدرت برهم می‌خورد؟

کارشناسان نظامی این روزها نوژه را در مقابل "اینجرلیک" در خاک ترکیه (Incirlik Air Base) قرار می‌دهند و می‌گویند که حضور روس‌ها در همدان پاسخی به حضور ناتو، آمریکایی‌ها و سعودی‌ها در مرزهای جنوبی ترکیه است و باعث برهم خوردن توازن قوای نظامی در منطقه می‌شود.

سید عباس عراقچی به سوالات مخاطبین «نسیم آنلاین» پاسخ داد سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵

برجام، "ابزار دشمنی" آمریکا را محدود کرده، نه اصل دشمنی را

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام گفت: طی ۶ ماه گذشته قوه مقننه آمریکا، که تحت تسلط جریانات تندرو و لابی های صهیونیستی می باشد، با سماجت بی سابقه ای اقدام به طرح و تصویب تحریم های متنوع جدید علیه ایران نموده است که یا در مغایرت صریح با برجام هستند و یا به طور غیرمستقیم برجام را هدف گرفته‌اند.

گزارش «نسیم آنلاین» از تکرار ادعایی که خریدار ندارد شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵

هماهنگی با سعودی‌ها به بیت منتظری رسید/ سکوت بیت امام(ره) ادامه دارد؟

اعدام اعضای گروهک تروریستی تکفیری توحید و جهاد زمینه‌ای را برای تکرار چالش آفرینی‌های گروه نزدیک به حسینعلی منتظری جانشین معزول امام خمینی(ره) ایجاد کرد، چالشی که پس از سکوت منسوبان بیت امام خمینی(ره) عمیق‌تر شده است.

امیرپوردستان در گفتگوی اختصاصی با «نسیم آنلاین» تشریح کرد؛ سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵

۳ اقدام ویژه ارتش برای جنگ‌های نیابتی/ از سلاح‌های هوشمند تا تأسیس مدرسه تک تیراندازی

فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: در کنار طراحی و تهیه مهمات و سلاح‌های خاص جنگ‌های نیابتی، نیروی زمینی ارتش اقدام به تشکیل و تأسیس مدرسه تک تیراندازی و تربیت نیروهای واکنش سریع در جنگ‌های نوین منطقه‌ای مبادرت ورزید.

گزارش ویژه «نسیم آنلاین» چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵

مذاکرات محرمانه ایران و عربستان؛ پای مسائل "منطقه‌ای" در میان است؟

با تایید ضمنی سخنگوی دولت در خصوص ارسال نامه محرمانه حسن روحانی برای سران کشورهای عربی، تمامی گمانه‌زنی‌ها در خصوص آغاز مذاکرات منطقه‌ای میان ایران و کشورهای عربی عینیت یافت.

رفتارشناسی انتخاباتی اصلاح‌طلبان و اعتدالیون در گفتگوی «نسیم آنلاین» با شهریار زرشناس: یکشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۵

"برجام ۲" اسم رمز باج‌خواهی از نظام است

عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: بدنه جریان نئولیبرال؛ استحاله طلبی را در کشور دنبال می‌کند و به دنبال تغییر در اساس نظام است.

در پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب خطاب به ملت ایران عنوان شد: یکشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۵

سال ۹۵؛ سال "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل"

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران، سال ۱۳۹۵ را سال "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" نامگذاری کردند.

کارشناسان سیاسی در گفتگو با «نسیم آنلاین» تغییر فاز سخنان رئیس‌جمهور را بررسی کردند: شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴

روحانی ژست پیروزی گرفته است

کارشناسان سیاسی در گفتگو با «نسیم آنلاین» با تحلیل سخنان اخیر رئیس جمهور، نظر خود را در مورد تغییر فضای این سخنان مطرح کردند.

گزارش ویژه «نسیم آنلاین» از مراودات مهم اقتصادی و بین‌المللی در دوران پسابرجام؛ دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴

شبکه دلالی پسابرجام؛ اتاق هماهنگی قراردادهای محرمانه کجاست؟

مجموعه شرکت‌های متعلق به برادران هندوجا از کمپانی‌ها و دلالان بزرگ بین‌المللی هستند که روابط بسیار گسترده‌ای با پهلوی‌ها، خاندان آل‌سعود و لابی‌های صهیونیستی داشته و امروز در دوران پسابرجام مجددا مراودات خود در سطوح مختلف اقتصای و سیاسی را با دولت ایران آغاز کرده‌اند.

ناگفته‌های کدخدایی از فراز و نشیب‌های "بررسی صلاحیت‌ها" در شورای نگهبان سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴

رهبری گفتند آقایان جنتی و مومن آخرتشان را به دنیای کسی نمی‌فروشند

در جلسه نمایندگان ستادهای انتخاباتی کاندیداهای سال۸۸ با رهبری، فردی بلند شد و اعضای شورای نگهبان را به جانبداری از یک کاندیدا متهم کرد، "آقا" خطاب به این فرد گفتند: "این صحبت یعنی آیت الله جنتی یا آیت الله مؤمن آخرتشان را به دنیای یک نفر می‌فروشند...؟ خیر اینطور نیست."

نظر پنج کارشناس سیاسی و نظامی در خصوص اظهار نظر سعودی‌ها پس از فتح نبل و الزهرا دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴

ورود نیروهای پیاده سعودی به سوریه بلوف سیاسی یا طراحی نظامی؟

کارشناسان سیاسی و نظامی درباره امکان حضور زمینی عربستان در سوریه نظرات متفاوتی را مبتنی بر شواهد و قرائن مختلف بیان کردند.

دریادار فدوی در گفتگو با «نسیم آنلاین»: چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴

هیچ توانمندی در دنیا قدرت تقابل با سپاه را ندارد

فرمانده نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی درک صحیحی داشته باشند که پاسداران انقلاب اسلامی برای انجام تکلیفشان هم مجهز شده و هم پای کار هستند و آنجا که پای جان در میان باشد هیچ توانمندی در دنیا قادر به تقابل در برابر این توان سپاه را ندارد.

رهبر انقلاب در دیدار هزاران نفر از مردم قم با اشاره به انتخابات پیش رو: شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴

همه شرکت کنند حتی کسانیکه نظام را قبول ندارند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار مردم قم اظهار داشتند: همه در انتخابات شرکت کنند؛ حتی کسانیکه نظام را قبول ندارند برای حفظ و اعتبار کشور شرکت کنند؛ ممکن است کسی بنده را قبول نداشته باشد انتخابات مال رهبری نیست مال ایران اسلامی و جمهوری اسلامی است؛ این موجب تقویت نظام و تأمین ماندگاری آن و باقی ماندن کشور در حصار امنیت کامل و بالا رفتن اعتبار و ابهت ملت است.

رهبر انقلاب در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور: دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴

آمریکایی‌ها به این انتخابات چشم دوخته‌اند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار ائمه جمعه فرمودند: این خیلی عادت بد و مرض بدی است که بعضی‌ها از نزدیکی‌های انتخابات دائم در کوس نامطمئن بودن انتخابات می‌دمند.

طبق اطلاعاتی که خبرنگار «نسیم آنلاین» دریافت کرده احتمال واردات گسترده برای انتخابات اسفندماه وجود دارد یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴

انتخابات الکترونیکی با سیستم‌های چینی؟

به گزارش خبرنگار «نسیم آنلاین» با وجود توان تولید داخلی، بنای دولت بر این است که برای برگزاری انتخابات مجلس در ۶۴۰۰ شعبه اخذ رای در تهران حدود ۵۰ هزار دستگاه ویژه ثبت رای الکترونیکی از کشور چین ثبت سفارش و وارد نماید.

دبیرکل مجمع تقریب در گفتگو با «نسیم آنلاین»، "وظایف جهان اسلام در قبال شهادت شیخ نمر" را برشمرد: شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴

اتحاد برای انزوای آل سعود

آیت‌الله اراکی در واکنش به اعدام شیخ نمر با بیان اینکه جریان جنون‌آمیزی که سعودی‌ها راه انداخته‌اند قطعاً منجر به آسیب بنیادین به حاکمیت عربستان می‌شود گفت: باید تلاش شود تسلیحات کافی در اختیار آزادی‌خواهان یمن قرار گیرد.

سید یاسر جبرائیلی در گفتگو با «نسیم آنلاین» عنوان کرد: جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴

تست ایران با تحریم موشکی

کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: نگرانیم با این کوتاه آمدن های دولت برجام حالت یک توافق را از دست داده و به یک تعهد یک جانبه برای ایران تبدیل شود.

بیشتر در حال بارگذاری...