آرشیو انتخاب سردبیر

رهبر معظم انقلاب سال ۹۶ را سال "اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغال" نام نهادند دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵

چون از وضع مردم مطلعم، تلخی‌ها را با همه وجود حس می‌کنم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران، سال ۱۳۹۶ را سال "اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال" نامگذاری کردند.

«نسیم آنلاین» از شکست "فرار به جلو"ی اصحاب فتنه گزارش می‌دهد سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵

چرا " آشتی ملی" به دیوار خورد؟ پایان پیاده‌روی روی مرز انقلاب

اصلاح‌طلب‌ها مطمئن هستند که بدون واسطه نمی‌توانند به حیات سیاسی خود در نظام ادامه بدهند، حال این واسطه چه کسی باشد؟! ناطق نوری، روحانی، سیدحسن خمینی یا حتی خود مقام معظم رهبری باشد، مهم این نکته است که این طیف باور دارند بدون نظر خاص رهبری نمی‌توانند فعالیت سیاسی موجهی داشته باشند.

روایت متفاوت عطریانفر از حیات و ممات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در گفتگوی تفصیلی با «نسیم آنلاین»: دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵

می‌خواستند هاشمی را در عرضِ رهبری تعریف کنند

محمدعطریانفر از اعضای حزب کارگزاران سازندگی و از نزدیکان هاشمی رفسنجانی در گفتگو با «نسیم آنلاین» به تشریح جزئیاتی از زندگی و درگذشت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام پرداخت.

«نسیم آنلاین» از شاخه داعش در صحرای سینا و فلسطین گزارش می‌دهد؛ چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵

"داعش"؛ بازوی نظامی رژیم صهیونیستی علیه فلسطین

در شرایطی که اخبار مربوط به ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین توجه اغلب رسانه‌های داخلی و خارجی را به خود جلب کرده است رسانه‌های منتسب به گروه تروریستی داعش خبر از شکل‌گیری رسمی شاخه این گروه در صحرای سینا و اعلام موجودیت این تشکیلات با عنوان داعش مصر و فلسطین می‌دهند.

رهبر انقلاب در ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین: سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵

انتفاضه‌ سوم مظلوم‌تر از دو انتفاضه‌ گذشته امّا درخشان و پُرامید در حرکت است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به پدیدار شدن نشانه‌های اُفول رژیم صهیونیستی و ضعفی که بر متحدان اصلی آن به ویژه آمریکا حاکم‌ شده، فرمودند: در این شرایط اندک اندک، فضای جهانی به سمت مقابله با اقدامات خصمانه و غیرقانونی و غیرانسانی رژیم صهیونیستی میل می‌کند.

گزارش «نسیم آنلاین» از تغییر معادلات قدرت و سیاست در منطقه چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵

فرمول جدید "تقسیم قدرت" در غرب آسیا

بسیاری از رسانه ها، کارشناسان و تحلیلگران منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای دیگر معتقد به "نقش‌آفرینی محوری" آمریکا، انگلیس و همراهانش مثل عربستان سعودی در منطقه نیستند، علل این امر در این گزارش مورد بررسی قرار گرفته است.

گزارش «نسیم آنلاین» از تداوم اعتراض‌ها علیه ترامپ از زمان تحلیف تا کنون یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵

وقتی "ایالات متفرقه" می‌لرزد/ "آمریکا را دوباره نژادپرست کن ترامپ!"

معترضین در آریزونا، نیویورک، فلوریدا، واشنگتن و ده‌ها شهر دیگر، شعار ترامپ یعنی "آمریکا را دوباره قدرتمند کن" را به "آمریکا را دوباره نژادپرست کن" تعبیر کرده‌اند و فریاد "ترامپ رئیس‌جمهور من نیست" سر می‌دهند.

گزارش ویژه «نسیم آنلاین» از تحریم‌های متعدد آمریکا علیه ملت ایران در یک سال پس از امضا و اجرای برجام سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵

طراحی ۸۱ تحریم جدید در پسابرجام

در مقابل هزینه‌های سنگین هسته‌ای و تخریب زیر ساختها، قرار بر این بود که بستر تحریم مجدد ایران و فشار برای محدودیت های اقتصادی بر طرف و آمریکایی ها اقدامات خصمانه خود را پس از امضا و اجرای برجام متوقف کنند در حالی که حالا پس از گذشت یک سال از اجرای برجام همچنان بر تحریم های ایران افزوده می شود.

گزارش «نسیم آنلاین»، از چرایی ارائه پیشنهاد عقیم‌سازی بی‌خانمان‌ها از سوی برخی دولتی‌ها دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵

حمله نژادپرستانه به گورخواب‌ها

هر نوع راه حل که برای معضلات اجتماعی ارائه شود و در درون خود پیش فرض‌هایی از جنس دسته‌بندیهای کاستی، نژادی، ژنتیکی و ارزش‌گذاری بین آنها داشته باشد، گام نهادن در ورطه نژادپرستی و فاشیسم است.

پیام فضلی‌نژاد شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵

دیوان‌سالاران و روشنفکران چه بر سر ملت می‌آورند؟ صدای مردم کجاست؟

یکی از معدود جریان‌هایی که می‌تواند در برابر آفات این دیوان‌سالاری بایستد و از آن گذر کند، جریان اجتماعیِ انقلابیون تحول‌خواه است که از قضاء در همین جامعه متلاطم متولد شده است.

شهریار زرشناس در گفتگوی تفصیلی با «نسیم آنلاین»: شنبه ۴ دی ۱۳۹۵

"فتنه"، "تحریم" و "تعامل" سه ضلع یک طراحی

زرشناس گفت: با شکست کودتای سال ۸۸ نیروهای این کودتا به خارج از کشور گرا می‌دادند که فشار تحریم را سنگین کنند تا بتوانیم روی موج این تحریم سوار شویم و مردم را وادار کنیم که این بار تاکتیک جدید ما را که تحت عنوان تعامل سازنده با دنیا مطرح می‌شود بپذیرند.

«نسیم آنلاین» در گزارشی ویژه بررسی کرد: سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵

همه سناریوهای ترور سفیر روسیه

عملیات ترور در آنکارا آنقدر عملیات پیچیده ای هست که بگوییم قطعا باید سرنخ های آن را در سرویس های اطلاعاتی و امنیتی قوی جهان از جمله سیا و موساد جستجو کرد. کاملا واضح است که احتمال حضور تیم های ترور این سازمان ها پس از شکست های اساسی در حلب و موصل بسیار بالاست.

گزارش ویژه «نسیم آنلاین» از مانیفست آمریکا برای دوران اجرای توافق هسته‌ای یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵

آمریکا با نقض برجام به دنبال چیست؟

دقیقا یک سال قبل، پایگاه اینترنتی فارن‌افرز گزارشی را با عنوان زمان سخت‌گیری بر ایران پس از توافق هسته‌ای منتشر کرده بود، متنی ویژه که توضیحاتی در خصوص آینده مذاکرات هسته ای و نحوه برخورد آمریکا با ایران در این دوران را روایت می کند.

گزارش ویژه «نسیم آنلاین»: ۲۷ ماه گذشت ... دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵

بی‌اعتنایی آشکار آخوندی به تذکر رهبری درباره مسکن مهر!

شمارش معکوس برای به پایان رسیدن عمر دولت یازدهم از هم اکنون شروع شده و به اتمام نرسیدن مسکن مهر، با گذشت ۳.۵ سال از شروع به کار دولت فعلی، این ذهنیت به اذهان متبادر شده که طرح ملی مسکن مهر همچنان نقشی مهم در منظومه طرحهای عمرانی وزارت راه و شهرسازی بازی نمیکند.

گزارش «نسیم آنلاین»: نفتی‌ترین بودجه یک دهه اخیر بسته شد؛ بودجه ۹۶ نفتی و ضد اقتصادمقاومتی است! سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵

بوی بَدِ نفت در لایحه بودجه ۹۶!

اگرچه شاید سهم نفت در بودجه کاهش پیدا کرده، اما بودجه سال آینده با توجه به وابستگی فراوانی که به فروش نفت پیدا کرده یکی از نفتی‌ترین بودجه‌های یک دهه اخیر در اقتصاد ایران است.

حاشیه‌های دیدار جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم با رهبر انقلاب دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵

ما امروز بالای سر رژیم صهیونیستی نیرو داریم این افتخار بزرگی برای جمهوری اسلامی است

همسر شهید می‌گوید: ما به فکر مظلومیت شما هستیم. برخی خواص متوجّه وظیفه‌شان نیستند و این شما را زجر می‌دهد، شما تحت فشار هستید. آقا با خنده جواب می‌دهد: "حالا خواص را خدا ان‌شاءالله هدایت کند امّا برای مظلومیت من اصلاً غصّه نخورید؛ بنده اصلاً مظلوم نیستم. فشار هم که همیشه تحت فشاریم امّا الحمدلله زورشان به ما نمی‌رسد."

گزارش «نسیم آنلاین» از اولی‌های جشنواره سی‌وپنجم فیلم فجر؛ سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵

از "شهدای غواص" تا "مادری"/ باز هم فیلم اولی‌ها می‌درخشند؟

فیلم اولی‌های سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر نشان دادند که کارگردانان فیلم اولی هم می‌توانند جوایز مهم‌ترین جشنواره سینمایی کشور را از آن خود کند.

رهبر انقلاب: یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵

سوالات مردم درباره حقوق‌های نجومی باقی ماند

ناتمام ماندن کارها، سؤال و اشکال ایجاد می‌کند و متأسفانه اکنون این وضعیت در بعضی از بخشهای مختلف کشور دیده می‌شود که از جمله این مسائل موضوع حقوقهای نجومی است و این موضوع از مسائل مهمی است که نتیجه رسیدگی به آن برای مردم روشن نشد و سؤالات در ذهن مردم باقی ماند.

گزارشی از دستاوردهای مهم بسیج سازندگی در عرصه محرومیت‌زدایی در گفتگوی تفصیلی سردار غلامی با «نسیم آنلاین» یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵

ثابت کردیم معضل اشتغال و محرومیت با همکاری مردم حل می‌شود

مسئول بسیج سازندگی با اشاره به وجود کارنامه ای موفق در خصوص عملکرد این قشر در حوزه محرومیت زدایی و آسیب های اجتماعی خاطر نشان کرد:استفاده از ظرفیت بسیج و گروه های جهادی می تواند امتداد مردمی دستگاه های دولتی برای اجرای برنامه ها و طرح هایشان با کمترین هزینه باشد.

پیام رهبر معظم انقلاب در پی حوادث دردناک شهادت زائران در عراق و تصادف قطار: شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵

"بی‌تدبیری دست‌اندرکاران" مردم را داغدار کرد

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پی حوادث تلخ و دردناک شهادت دهها نفر از زائران در عراق و همچنین جان‌باختن و آسیب‌دیدگی جمعی از مسافران و زائران حضرت امام رضا (ع)، در پیامی ضمن طلب رحمت و مغفرت الهی برای درگذشتگان و دعا برای شفای آسیب‌دیدگان، تأکید کردند: مسئولان از این حوادث دردناک به آسانی عبور نکنند و دغدغه‌ی حلّ ریشه‌ئی این مصائب و امثال آن از مسائل مردم را در صدر اولویت‌های خود قرار دهند.

رهبر انقلاب در دیدار بسیجیان: چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵

تمدید تحریم ۱۰ ساله نقض برجام است و قطعا ایران واکنش نشان خواهد داد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: دولت کنونی آمریکا در قضیه توافق هسته‌ای تخلف‌های متعددی تا الان انجام داده است؛ تازه ترینش تمدید تحریم ده ساله است، اگر این تحریم بشود قطعا نقض برجام است و بدانند قطعا جمهوری اسلامی در برابر آن واکنش نشان خواهد داد.

گزارش «نسیم آنلاین»: آقای رئیس‌جمهور؛ "مایه شرمساری" اینجاست! چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵

۱۱ مورد "مایه‌ شرمساری" برای دولت یازدهم

این مطلب تنها بخش کوچکی از مشکلات اقتصادی کشور را بیان کرده است. باید دید آقای روحانی با خواندن گزارش مذکور، آیا باز هم لغو سخنرانی علی مطهری را "مایه شرمساری" میداند!

«نسیم آنلاین» از فعالیت گسترده تراپین در ایران گزارش می‌دهد؛ چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵

وزارت ارتباطات با شرکت صهیونیستی معامله کرده است؟

با روشن شدن دست پنهان تراپین در موضوع نفوذ اتفاق تعجب برانگیزی رخ داد، این بار مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات کشور رسما وارد معرکه شد و مسئولیت حمایت از همایش "پرداخت ایران" را عهده‌دار شده است.

رهبر انقلاب در دیدار هزاران نفر از مردم اصفهان: چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵

آمریکا همان آمریکاست و نتیجه انتخابات آن برای ما فرقی نمی‌کند

رهبر انقلاب با اشاره به نتیجه انتخابات اخیر ریاست جمهوری در آمریکا خاطرنشان کردند: ما هیچ قضاوتی درباره این انتخابات نداریم زیرا امریکا، همان امریکا است و در ۳۷ سال گذشته هر یک از دو حزب که بر سر کار بودند، هیچ خیری که نرساندند، دائماً نیز شر آنها متوجه ملت ایران بوده است.

گزارش «نسیم آنلاین»: اتکای بیش از حد به برجام کار دست اقتصاد ایران داد + جدول پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵

پیروزی "ترامپ" محاسبات اقتصادی دولت را بهم زد

اقتصاد مقاومتی که همان مقاومت در برابر تکانه‌های بین المللی است می‌تواند تنها اکسیر شفابخش اقتصاد ایران باشد که دولت تدبیر و امید در ۱۱۰۰ روز گذشته از آن غافل بوده است.

بیشتر در حال بارگذاری...