آرشیو آخرین مطالب راه و شهرسازی

چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶

سالانه ۵۰ هزار شناور ازکشورهای مختلف دنیا از تنگه هرمز عبور می‌کنند

محمد سعید نژاد گفت: بندر شهید رجایی به‌عنوان دروازه واردات و صادرات و تنظیم‌کننده نبض اقتصاد کشور، طی سالهای اخیر حرکتی را برای جهانی‌ شدن آغاز کرده است.

سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶

تامین تجهیزات ناوبری فرودگاهی نیازمند ۲۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری است

رحمت اله مه آبادی افزود: برای خرید تجهیزات ناوبری و خدمات فرودگاهی، بودجه عمومی و درآمدهای شرکت جوابگو نیست و تامین منابع مالی مورد نیازمند سرمایه گذاری ها از طریق فاینانس خارجی است.

«نود اقتصادی» بررسی کرد؛دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶

بازنشستگی ۳ مدیرِ هما در بدو ورود خانم میانسال!

از مدیر کل دفتر مدیریت، معاون مالی و همچنین معاون مهندسی و تعمیرات این شرکت به عنوان نفراتی یاد شده که گفته می شود، سابقه خدمت آنها در آستانه ۳۰ سالگی قرارداشته وبایدبه زودی بازنشسته شوند.

اظهارات عجیب قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مراسم تودیع و معرفه مدیرعامل ایران ایر:یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶

فخریه کاشان: فرهاد پرورش اصفهانی بازی درآورد و از ایرباس تخفیف گرفت!/ یک ایرباس ۳۲۰ رایگان از فرانسوی‌ها گرفتیم

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی که امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل هما سخن می‌گفت با اشاره به قرارداد خرید هواپیما، گفت: آقای پرورش با چانه‌زنی یک فروند ایرباس ۳۲۰ را در قراردادها رایگان گرفت.

شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶

ساخت مسکن روستایی برای خانوارهای دو معلول کلید خورد

حمیدرضا سهرابی گفت که در مجموع تاکنون بیش از ۹۰۰ واحد مسکن روستایی خانوارهای دو معلول در روستاها به بهره برداری رسیده و افزود که این واحدها از ۱۸۰ میلیون ریال کمک های بلاعوض برخوردار هستند و ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات دیگر به این واحدها اختصاص می یابد.

شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶

تشکر دختر مدیرنجومی بگیر دولت روحانی از آخوندی!/ دختر صفدرحسینی: به خاطر انتخاب خانم شرفبافی تشکر میکنم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخاب یک بانو به سرپرستی ایران‌ایر بر مبنای شایسته‌سالاری‌، از وزیر راه و شهرسازی تشکر کرد

لواسان نشینی سه وزیر روحانی شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶

نعمت‌زاده، آخوندی و دانش آشتیانی در لواسان زندگی می‌کنند!/ ویلای گران قیمت وزیر راه و شهرسازی در شمالی‌ترین نقطه تهران

طبق بررسی‌ها وزیر آموزش ‌و پرورش (فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی)، راه و شهرسازی (عباس آخوندی) و وزیر صنعت، معدن و تجارت (محمدرضا نعمت‌زاده) سه وزیر دولت روحانی هستند که در منطقه لواسانات شهر تهران ساکن‌اند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی:جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶

مسکن مهر تا پایان امسال به اتمام می‌رسد/ برای تامین خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که برای تامین خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، گفت: به جز پروژه‌های فاقد متقاضی و آنهایی که در دادگاه‌ها هستند،سایر واحدهای طرح مهر تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

پنج شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶

نیمی از صندلی اتوبوس های کشور خالی است

به گفته وی، اکنون بهره وری در شرکت‌های اتوبوسرانی و جابه‌جایی مسافر پایین است و با وجود سرمایه‌گذاری زیاد، بهره وری مورد انتظار حاصل نمی‌شود.

گزارش «نسیم آنلاین»: ایران‌ایر قربانی مصلحت‌ سیاسی شد؟چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶

روزهای دشوار خانم میانسال در ریاست هما/ او چه داشت که از میانِ ده‌ها کاپیتان نامدارِ مرد انتخاب شد؟!

بانوی تازه برکشیده بر کرسی ریاست ایران ایر، تا دو روز قبل، ریاست مرکز آموزش و بهسازی منابع انسانی ایران ایر را در اختیار داشت. عنوانی معمولی و نه چندان دهن پرکن و عضویت در هیات مدیره این شرکت از یکسال قبل.

گزارش «نسیم آنلاین» از زیان ۱۲ هزار میلیاردتومانی زمین‌گیرشدن هواپیماهای ایرانی بعد از برجامشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶

۱۲۴ فروند هواپیمای ایرانی لنگِ قطعات یدکی!

در حال حاضر ۱۲۴ فروند هواپیمای غیرفعال درناوگان هوایی کشور وجود داردکه اگر قیمت پایه هریک از این هواپیماها فقط ۳۰ میلیون دلار در نظر گرفته شود با یک محاسبه سرانگشتی، بهای هواپیماهی زمینگیر در آشیانه به محدوده سه میلیارد و ۷۲۰ میلیون دلار خواهد رسید.

رکود در بازار مسکن عمیق‌تر شدجمعه ۱۶ تیر ۱۳۹۶

تیرآهن ۱۵ درصد گران شد/ گرانی ۵۰ هزار تومانی در هر شاخه آهن

اگر بازار مسکن با۱۲۰ شغل مستقیم را راهی برای خروج از رکود بدانیم، بدون تردید گرانی مصالح ساختمانی می‌تواند، گره کوری بر روی گره‌های اقتصاد ایران بزند.

آخوندی:پنج شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶

وضعیت زندگی شهروندی در کشور مناسب نیست/ ۱۹ میلیون نفر در کشور حاشیه‌نشین و بد مسکن هستند

وزیر راه و شهرسازی گفت: وضعیت زندگی شهروندی در کشور نامناسب است و این تنها به سیستان و بلوچستان اختصاص ندارد.

پنج شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶

وزارت راه:سهم دولت در تمامی پروژه های آزاد راهی پرداخت شد

در تمامی پروژه های آزاد راهی سهم دولت پرداخت شده و موضوع مطروحه دبیر کمیته شرکت های سرمایه گذاری در حوزه پیمانکاری می باشد ! که باید از طریق مبادی ذیربط پیگیری شود.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم در گفتگو با «نسیم آنلاین»: دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶

منطقه آزاد قشم ۱۰ فروند هواپیما از "بمباردیر" کانادا خریداری می‌کند/ دولت کانادا ۱۰۰ میلیون دلار تسهیلات به منطقه آزاد قشم می‌دهد

به گفته حمیدرضا مومنی، پس از نهایی شدن قرارداد خرید هواپیما از این شرکت کاندایی،پنج فروند از این نوع هواپیما بلافاصله تحویل منطقه آزاد قشم خواهد شد و مابقی هم به مرور تحویل داده می‌شود.

مدیرعامل سابق سازمان بنادر و دریانوردی در گفتگو با «نسیم آنلاین»: دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶

ایران به راحتی سهم خود در "بانکرینگ" را در اختیار رقبا قرار داد

سید عطاءاله صدر، خواستار آن شد تا مسئولان کنونی این صنعت، مزیت فعالیت‌های دریایی و کشتیرانی را برای مردم بازگو کنند چرا که در اینصورت مردم برای سرمایه گذاری دربنادر و دریانوردی کشور هجوم خواهند آورد.

گزارش «نسیم آنلاین» از ۱۵۰۰ روز سوءمدیریت وزیر راه و شهرسازی؛ دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶

آخوندی سالی ۳.۵ درصد به مستاجران کشور اضافه کرد!

هم اکنون، هر ایرانی سالانه ۳۵ درصد از درآمد خود را صرف هزینه مسکن میکند، بنابراین با توجه به زمان ۱۵ ساله دسترسی هر خانوار ایرانی در خرید مسکن باید باور داشت که بخش مهمی از جمعیت ساکن در خانه‌های استجاری، با ادامه این روند در طولانی مدت هم صاحبخانه نمی‌شوند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس: جمعه ۹ تیر ۱۳۹۶

مردم قدرت خرید مسکن نوساز را ندارند/ افزایش قیمت مسکن از نرخ تورم سبقت گرفته است

رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه در حال حاضر نرخ مسکن از تورم سبقت گرفته است، گفت: کاهش قدرت خرید مردم به افزایش تقاضا برای خرید و فروش واحدهای قدیمی ساز منجر شده است.

پنج شنبه ۱ تیر ۱۳۹۶

تفاهم‌نامه خرید ۴۵ فروند ایرباس توسط ایران ایرتور امضا شد

ارزش کلی تفاهم‌نامه خرید ۴۵ فروند ایرباس، ۴.۵ میلیارد یورو بوده که در فرانسه و با حضور فابریس برژیه، مدیرعامل ایرباس و رضا موسوی مدیرعامل ایران ایرتور به امضا رسید.

چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶

سالانه ۲۱۵ هزار واحد مسکن مهر تحویل متقاضیان می شود

احمد اصغری مهر‌آبادی افزود: در حال حاضر ۱۵۰ هزار واحد از پروژه‌ها نیازمند آب، ۴۰۰ هزار واحد نیازمند فاضلاب و بیش از۱۵۰ هزار واحد فاقد برق و ۱۸۷ هزار واحد فاقد گاز هستند.

بیشتر در حال بارگذاری...