آرشیو آخرین مطالب سبک زندگی

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷

اقدام جالب پدر شهید احمدی روشن در بزرگذاشت سید العرفا

امروز توقع داشتم خبر این سخنان فضای مجازی را پر کند... وقتی عاشقانه های نجیبانه و مومنانه این چنینی را ضریب نمی دهیم، کار به آنجا می رسد که مجری خام برنامه زنده، به همسر جوان یک روحانی می گوید به شوهرت ابراز علاقه کن تا مردم ببینند این قشر هم اهل این عاشقانه ها هستند.

وسایل دیجیتال ما را گرفتار بدترین نوعِ تربیت فرزند کرده‌اندسه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

آن گوشی لعنتی‌ را بنداز کنار!

بررسی‌ها نشان می‌دهند هر چه استفادۀ والدین از گوشی‌ها بیشتر می‌شود، به همان میزان، کودکانِ بیشتری راهیِ اورژانس بیمارستان‌ها می‌شوند یا آسیبِ روحی و شناختی می‌بینند.

دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶

نمایشگاه لباس عاشورایی فراخوان داد

فراخوان دومین نمایشگاه لباس عاشورایی از سوی بنیاد ملی مد و لباس کشور منتشر شد.

ابراز نگرانی یک آسیب‌شناس یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۶

جشن‌های میلادی جایگزین آداب و رسوم ایرانی می‌شود؟

یک آسیب‌شناس گفت: بیگانگی با هویت خطری است که نسل‌های آینده ما را تهدید می‌کند. در حقیقت برگزاری جشن‌های میلادی، ولنتاین و...جایگزین آداب و رسوم و باورهای زیبا و بی‌نظیر ما شده است و این تغییر و تحول متاسفانه ادامه می‌یابد.

گزارش/شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵

فروشگاه­‌های اینترنتی؛ به نام محصول ایرانی، به کام برند خارجی +تصاویر

با وجود شعارهای فروشگاه‌های اینترنتی در مورد حمایت از تولید داخلی، جهت‌گیری کلان آن‌ها به سمت فروش برندهای خارجی برای کسب سود بیشتر است. همین منفعت طلبی موجب شده تا توجه به سبک زندگی اسلامی-ایرانی به یک شوخی تلخ شبیه شود.

پنج شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵

درس‌هایی برای زندگی

توکل به خدا، بخشیدن دیگران، مثبت‌نگری، اعتماد به نفس و عمل به تکلیف تنها گوشه‌ای از درس‌های واقعه عظیم عاشورا است، درس‌هایی برای آخرت، دنیا و درس‌هایی برای زندگی.

رافع به «نسیم آنلاین» خبرداد:دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵

ارائه خدمات پزشکی رایگان به عزاداران/ توزیع نذورات عاشورایی داوطلبان بر سر ۵ هزار سفره حسینی

رئیس سازمان داوطلبان از توزیع نذورات عاشورایی خیرین و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر بر سر ۵ هزار سفره حسینی و ارائه خدمات پزشکی و پیراپزشکی داوطلبانه به زائران حسینی در استان‌های مرزی خبر داد.

سلبریتی‌ها و جامعه ایران/۶چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵

تحلیل رفتاری و محدودیت‌های سلبریتی‌ها در جامعه

یک فرد چهره (که بیشتر منظور ما در این نوشته بر چهره‌های ورزشی و هنری است) چون قدرت، ثروت و ... را از میزان شهرت و محبوبیت و در پاره‌ای از موارد نفرت نسبت به خود به دست می‌آورد، باید متوجه گفتار و رفتار خود خصوصاً در فضای عمومی و باز مؤکدا در فضای رسانه باشد.

در میزگرد «نسیم آنلاین» با موضوع سلبریتی‌ها مطرح شد:شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵

فناوری آمد و ما خواب بودیم/ مافیای هنری سلبریتی‌سازی می‌کند

نقش هم‌افزایی فضای مجازی و چهره‌ها به نقطه بالایی رسیده است، هم‌افزایی که موجب تغییر سبک زندگی بخش بزرگی از جامعه به ویژه جوانان شده است. بررسی این موضوع در میزگرد «نسیم آنلاین» بررسی شده است.

حاشیه پررنگ‌تر از متن، چهره‌گشایی و چهره زدگیچهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵

نقش سلبریتی‌ها در چهره‌زدگی جامعه

روزی نیست که ما از بمباران تصاویر مختلف سلبریتی‌ها در رسانه‌های تصویری یا مکتوب یا فضای مجازی در امان باشیم. اطلاعات زیادی که بیشتر از این که مربوط به رویدادهای هنری یا ورزشی باشد، مربوط به احوال شخصی چهره‌های فعال در این حوزه است. اتفاقی که حاشیه‌ها را مهم‌تر از متن وقایع برای عموم مردم تبدیل کرده است.

چهره‌ها و جامعه ایران/۴دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۵

نقش سلبریتی‌ها در جنسی زدگی جامعه

سلبریتی‌ها یا چهره‌ها این روزها در صدر اخبار رسانه‌های زرد و فضای مجازی قرار گرفته‌اند. از طرفی تعمد آنها در انتشار اخباری از زندگی خصوصی خود بر این مسئله دامن زده است. با گسترش فضای مجازی سلبریتی‌ها به راحتی نظام جنسی جامعه را دستخوش تغییر کرده‌اند

مسئول روابط عمومی قرارگاه جهادی امام رضا (ع) خبر داد:یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵

برگزاری اردو‌های جهادی غرب کشور از ۲۰ مرداد

اردوهای جهادی قرارگاه جهادی امام رضا(ع) از ۲۰ مردادماه با هدف محرومیت زدایی و انجام اقدامات عمرانی و سازندگی، فرهنگی و علمی در مناطق غربی کشور برگزار می‌شود.

راه‌حل خلاصی جاده‌های شمال از ترافیک‌های سنگین؛چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵

دریا را به تهران بیاورید!

جاده‌های پیری که دیگر توانایی تحمل این حجم از وسیله نقلیه و مسافر را ندارند و مسافرانی که غیر از شمال به لحاظ هزینه جای دیگری غیر از شمال برای رفتن ندارند، باعث شده تا تنها تفریح قشر گسترده‌ای از افراد جامعه به عذاب تبدیل شود.

چهره‌ها و جامعه ایران/۳یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵

سینرژی دوگانه سلبریتی‌ها و رسانه‌های غیررسمی در تغییر سبک زندگی ایرانی

مسئله تأثیرگذاری شبکه‌های اجتماعی و سلبریتی‌ها بر هم مانند داستان مرغ و تخم‌مرغ شده است! معلوم نیست کدام‌یک بیشتر وامدار آن‌یکی است؟ اما در این میان مسئله‌ای که قطعی است این‌که این دو، هم‌افزایی غیرقابل وصفی در جابه‌جایی ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها در جامعه ایرانی داشته‌اند.

گزارش «نسیم آنلاین» از پدیده فحاشی‌های واقعی در فضای مجازی یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵

تاخت‌ و‌ تاز آزادانه "هولیگان‌ها" در شبکه‌های اجتماعی

گزارش «نسیم آنلاین» از چرایی بروز پدیده فحاشی‌های گروهی و دسته جمعی کاربران ایرانی در فضای مجازی، پدیده‌ای که در عرصه بین المللی به حیثیت ملی ایرانیان در حال لطمه زدن است.

جمع بندی طرح همای رحمت در گفتگوی رافع با «نسیم آنلاین»:یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵

مشارکت بیش از ۹۵ میلیارد ریالی خیرین در برنامه ملی همای رحمت/ اهدای خدمات سلامت در ۸۶۰ چادر سلامت

رئیس سازمان داوطلبان از مشارکت بیش از ۹۵ میلیارد ریالی خیرین در سیزدهمین طرح ملی همای رحمت خبرداد.

دکتر قرایی‌مقدم در گفتگو با «نسیم آنلاین» هشدار داد:جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵

حقوق‌های نجومی زنگ خطر فراگیری "شیء سروری" در جامعه است

عضو هیأت علمی و استاد جامعه شناسی دانشگاه با اشاره به فراگیر شدن مقوله شیء سروری در جامعه، گفت: جامعه‌ای که مادیات و اقتصاد حرف اول را می‌زند شی‌ء سروری فراگیر می‌شود و به زندگی افراد جامعه وارد شود.

گزارش «نسیم آنلاین» از فعالیتهای جدید مدل‌ها در فضای مجازی؛سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵

کوچ مدل‌ها به تلگرام/ مدلینگ به دنبال شکارهای جدید از میان جوانان

گسترش موج حرفه مدلینگ در جامعه تنها به اینستاگرام ختم نشد. با فعالیت دستگاه‌های نظارتی و جلوگیری از فعالیت مدل‌ها در اینستاگرام این افراد به تلگرام کوچ کرده‌اند. فضای آماده و مهیا تلگرام برای این افراد بهترین فرصت برای گسترش موج مدلینگ و جذب مدل‌های جدید است. مدل‌ها با برقراری ارتباط با افراد مختلف و با وعده آینده‌ای روشن جوانان کشور را جذب این حرفه می‌کنند.

برای حمایت از بیماران صعب العلاجدوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵

مراسم ضیافت "باران مهربانی" با حضور هنرمندان برگزار شد

مراسم ضیافت "باران مهربانی" جمعیت هلال احمر در حمایت از بیماران صعب العلاج شب گذشته با حضور جمعی از هنرمندان کشورمان برگزار شد.

چهره‌ها و جامعه ایران/۲دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵

"چهره‌ها" کاتالیزورهای سطحی‌سازی سبک زندگی در جامعه

به اذعان بسیاری از جامعه شناسان سبک زندگی جوانان و نوجوانان ایرانی به سرعت به سوی سطحی سازی پیش می‌رود، نقش سلبریتی‌ها در این زمینه به شدت مورد توجه است؛ مساله‌ای که غالب کارشناسان علوم اجتماعی نقش این طبقه را تسریع در این امر ارزیابی می‌کنند

بیشتر در حال بارگذاری...