آرشیو آخرین مطالب زنان، جوانان و خانواده

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان:دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵

جلسه شورای عالی جوانان امروز برگزار می‌شود

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: سی و هفتمین جلسه شورای عالی جوانان امروز به ریاست معاون اول ریاست جمهور برگزار می‌شود.

زمان برگزاری جلسات شورا؛ دو ماه؟ سه ماه؟ هرگز؟دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵

تعیین دبیر برای "شورای عالی جوانان" که در دولت یازدهم تنها یک جلسه داشته!

تعیین دبیر برای شورای عالی جوانان که در طول عمر دولت یازدهم تنها یک جلسه داشته، تنها یک شوخی تلخ به نظر می رسد.

دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵

گزارش تلویزیون مرکزی چین از کسب و کار در ایران ۲۰۱۶

تلویزیون مرکزی چین که به اختصار CCTV نامیده می شود، در گزارش ویژۀ خود از «مروری بر دنیا در سال ۲۰۱۶» ضمن بررسی وضعیت فضای کسب و کار در ایرانِ پس از برجام، به بررسی برخی از کسب و کارهای شاخص در دوران پسابرجام پرداخت.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری:یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵

اختصاص بیش از ۳ میلیارد تومان برای احداث پارک بانوان

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری گفت: با همکاری دولت سه میلیارد و ١٠٠ میلیون تومان برای احداث و تجهیز پارک بانوان در شهرهای مختلف کشور تخصیص داده شد.

جهانگیری:شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵

شتاب پیشرفت زنان در سال‌های اخیر بیش از مردان بوده است

معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: در سال‌های اخیر پیشرفت زنان در حوزه‌های مختلف مانند سیاست، کارآفرینی، هنر، ورزش و ... شتاب بیشتری نسبت به مردان داشته است.

پزشکیان:دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵

عقیم‌سازی مشروعیت دادن به کارتن‌خوابی است/ صورت‌مسأله را پاک نکنیم

نایب ریئس مجلس با بیان اینکه نباید به بهانه جلوگیری از تولد نوزادان بیمار، کارتن‌خواب‌ها را عقیم کنیم، گفت: به جای حل مساله صورت مساله را پاک نکنیم.

آخرین وضعیت طلاق و ازدواج در استان‌هادوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵

کاهش رشد نسبت طلاق به ازدواج در ۱۸ استان

مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه گفت: میزان طلاق در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ رشد ۶ درصدی داشته است، در حالی که رشد این شاخص در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ بیش از ۱۲ درصد بوده است.

یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵

راهکار معاون استاندار برای معتادان کارتن خواب و روسپیان: عقیم شوند!

مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: باید با پروژه قانع کردن زنان کارتن خواب، عقیم‌سازی صورت گیرد تا جلوی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی گرفته شود.

یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵

آخرین خبرها از طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار

در سال‌های اخیر طرح‌هایی توسط سازمان‌ها و نهادهای مختلف برای حمایت از زنان سرپرست خانوار در دستورکار قرار گرفته است. آخرین و پربازتاب‌ترین این طرح‌ها، طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار است که از ۲ سال پیش کلید خورد.

بیانیه بسیج جامعه زنان کشور به مناسبت سالروز حماسه ۹ دیپنج شنبه ۹ دی ۱۳۹۵

حضور فعالان فتنه ۸۸ در مناصب دولتی خلاف مصلحت نظام است

بسیج جامعه زنان کشور در بیانیه‌ای با تأکید بر اینکه دولت از به‌کارگیری افرادی که عملکرد ناصوابشان در فتنه ۸۸ تنها تخریب نظام بوده بر حذر باشد، عنوان کرد: حضور فعالان فتنه ۸۸ در مناصب دولتی خلاف مصلحت نظام است.

یک آسیب‌شناس اجتماعی:شنبه ۴ دی ۱۳۹۵

هنوز به صورت ریشه‌ای با کودکان کار برخورد نمی‌شود/ راه‌حل‌های مقطعی فقط ظاهر قضیه را تغییر می‌دهد

یک آسیب‌شناسی اجتماعی گفت: تمام نهادهای اجتماعی یک وظیفه ذاتی در رابطه با رسیدگی به مشکلات کودکان دارند و برای آن‌ها وظایف تعریف شده‌ای وجود دارد.

رئیس سازمان بهزیستی:پنج شنبه ۲ دی ۱۳۹۵

۲۰۰ هزار نفر دارای اختلالات روانی مزمن در کشور هستند/ شیوع افسردگی در دهک‌های ۱۰ تا ۱۵ سال جامعه

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه ۲۵ درصد افراد جامعه به نوعی با اختلالات روانی دست به گریبان هستند، گفت:در حال حاضر زنان ۱.۳ درصد بیشتر از آقایان در معرض اختلالات روانی و افسردگی هستند.

شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵

نظر مولاوردی درباره بودجه معاونت امور زنان/ بودجه معاونت زنان افزایش ندارد

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه اعتبارات این معاونت در بودجه سال ۹۶ افزایش نداشته است، گفت: ستاد ملی زن و خانواده تا هفته آینده تشکیل جلسه خواهد داد.

راغفر: دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵

نرخ باروری زنان ایرانی از خاورمیانه پایین‌تر است

استاد اقتصاد دانشگاه الزاهرا با اشاره به روند اشتغال زنان در ایران افزود: نرخ اشتغال زنان در جامعه ایرانی ۱۳ درصد است این درحالی است که وضعیت نرخ باروری زنان نیز در ایران افت چشمگیری داشته است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس هشدار داد:دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵

وقوع ۱۹ طلاق در هر ساعت در کشور/ فاصله ازدواج و طلاق به ۳ سال رسیده است

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در حال حاضر به ازای هر ساعت ۱۹ طلاق در کشور رخ می‌دهد اظهار داشت: قبلاً فاصله ازدواج و طلاق ۵ تا ۷ سال بود، اکنون ۳ تا ۵ سال تعریف شده است، که این نگران‌کننده است.

۱۱ سال از تصویب یک قانون مهم و همه‌گیر در کشور گذشتدوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵

طلاق قانون تسهیل ازدواج!

قانون تسهیل ازدواج جوانان در سال ۸۴ برای رفع موانع اقتصادی، فرهنگی و معیشتی پیش‌روی ازدواج جوانان توسط مجلس به تصویب رسید، قانونی که قرار بود روزهای خوشی را برای جوانان به ارمغان آورد اما پس از گذشت ۱۱ سال از تصویب هنوز اجرایی نشده و در بایگانی‌ها خاک می‌خورد.

یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵

آنچه بر انتخابات شورای فرهنگی اجتماعی زنان گذشت

اتفاقات اخیری که در شورای فرهنگی اجتماعی زنان، به عنوان مستقل‌ترین نهاد زنان که پتانسیل تأثیرگذاری زیادی را هم دارد، رخ داد، اتفاقات نادری است که به اهمیت این نهاد زنانه در ساختار قانون‌گذاری کشور اشاره دارد. نگاهی به روند آن‌چه اتفاق افتاد و بررسی قوانین مصوب موجود، تا حدودی می‌تواند وجهه قانونی جریان را مشخص کند.

سه دستور جلسه شورای عالی جوانان به دفتر رئیس‌جمهور ارسال شدجمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵

شورای عالی جوانان بزودی تشکیل جلسه خواهد داد

معاون ساماندهی امور جوانان از ارسال سه دستور جلسه برای تشکیل شورای عالی جوانان به دفتر رئیس جمهور خبر داد و گفت: این شورا به زودی تشکیل جلسه خواهد داد.

وزیر کشور:سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵

بازگشت ۸۰ درصدی معتادان به مصرف مجدد مواد مخدر

رحمانی فضلی با بیان اینکه ۸۰ درصد افراد پس از ترک، مجدد معتاد می‌شوند و در این حوزه هزینه‌های اقتصادی و امنیتی و اجتماعی بسیاری می‌پردازیم گفت: نمی توانیم بدون همراهی جامعه ساماندهی امور اجتماعی را پیش ببریم و اجتماعی شدن راه نهادینه کردن و مدیریت سبک زندگی است.

قانونی که ۱۱ سال خاک خورد!دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵

ازدواج جوانان؛ سرگردان بین دولت و مجلس

ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده از سوی رهبر انقلاب در شهریورماه و تأکید بر تسهیل ازدواج موفق و آسان برای همه دختران و پسران در حالی صورت گرفته که ۱۱ سال از ابلاغ "قانون تسهیل ازدواج" می‌گذرد و همچنان وعده‌های امروز و فردای مسئولان برای اجرا ادامه دارد.

بیشتر در حال بارگذاری...