آرشیو آخرین مطالب اینفوگرافیک

گرافیک اطلاع رسانسه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶

اینترنت اشیاء؛ فرصت یا تهدید؟

اینترنت اشیا واژه‌ای نوظهور است که از عبارت Internet of Thing گرفته شده است و اصطلاحاً از آن به IOT نیز یاد می‌کنند. این واژه برای نخستین بار در سال ۱۹۹۹ توسط کوین اشتون مورد استفاده قرار گرفت و جهانی را توصیف کرد که در آن هر چیزی، از جمله اشیا بی‌جان، برای خود هویت دیجیتال داشته باشند و به کامپیوترها اجازه دهند آنها را سازماندهی و مدیریت کنند.

گرافیک اطلاع‌رساندوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶

سفارش و تأکید می‌کنم...

رهبر انقلاب اسلامی پس از انتخابات ریاست جمهوری در پیامی خطاب به دولت دوازدهم مرقوم کردند: به رئیس‌جمهور محترم و همه‌ی کسانی که در دولت آینده شرکت خواهند داشت سفارش و تأکید میکنم که کار و تلاش پرانگیزه و اندیشیده و جوانانه را برای برطرف کردن مشکلات کشور در پیش گیرند و لحظه‌ئی از این خط مستقیم غفلت نکنند. پایگاه KHAMENEI.IR مجموعه این نکات را در اطلاع‌نگاشت «سفارش و تأکید می‌کنم» منتشر کرد.

گرافیک اطلاع رسانشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

حسن روحانی دوازدهمین رئیس‌جمهور ایران شد

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ۲۹ ازدیبهشت ۱۳۹۶ برگزار شد و حسن روحانی با کسب ۵۷ درصد آرا به عنوان رئیس‌جمهور ایران انتخاب شد.

گرافیک اطلاع رسانچهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

"ترین"های ۱۱ دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران

از ۱۱ دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، ۷ نفر بر مسند ریاست جمهوری ایران نشسته‌اند که آخرین آن‌ها حسن روحانی بوده است. از این بین دو نفر در یک دوره و چهار نفر در دو دوره رئیس‌جمهور بوده‌اند.سرنوشت روحانی نیز با رأی ملت ایران به زودی مشخص خواهد شد.

گرافیک اطلاع‌رسانچهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

پرتکرارترین توصیه‌های اقتصادی رهبر انقلاب در ۴ سال اخیر

پایگاه KHAMENEI.IR توصیه های اقتصادی رهبر انقلاب به مسئولین کشور در ۴ سال اخیر را جمع آوری و دسته بندی کرده است. این اطلاع نگاشت شامل پرتکرارترین توصیه های اقتصادی رهبر انقلاب اسلامی به مسئولین کشور و تعداد دفعات تکرار هریک است.

گرافیک اطلاع رسانسه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

نقشه دشمن را کامل نکنید

پایگاه KHAMENEI.IR به مناسبت بیانات رهبر معظم انقلاب در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) و برشمردن سه هدف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت دشمن در مواجهه با جمهوری اسلامی، گرافیک اطلاع رسان «نقشه دشمن را کامل نکنید» را در آستانه‌ انتخابات دوازدهمین دوره‌ ریاست جمهوری و پنجمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا منتشر کرد.

گرافیک اطلاع رسانجمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

آیا روحانی در همان مرحله اول پیروز خواهد شد؟

در این گرافیک اطلاع رسان درصد مشارکت و درصد آرای رؤسای جمهعوری که دو دوره متوالی رئیس‌جمهور شده‌اند مورد بررسی قرار گرفته است و اینکه آیا آرای روحانی بیشتر یا کمتر از درصد آرای دور اول (۵۰.۷ درصد) خواهد شد؟

گرافیک اطلاع رسانجمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

انتخابات ۹۶

پایگاه KHAMENEI.IR نکات مهم بیانات رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات۹۶ که در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) بیان شده‌اند را در این گرافیک اطلاع رسان مرور کرده است.

گرافیک اطلاع رساندوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

وضعیت نامطلوب کارگران

در سال‌های اخیر حاشیه‌های بسیاری گریبان کارگران کشور را گرفته، با این حال اخیراً یکی از معاونین وزیر کار گفته است که دولت یازدهم کمترین تنش کارگری را شاهد بود. اما واقعاً برچه اساسی این مقایسه صورت می‌گیرد؛ در حالی که کشور در این مدت با تعطیلی کارخانه‌ها، اخراج تعداد بسیاری کارگر، مشکلات معیشتی کارگران و تجمعات آنها روبرو بوده است؟

گرافیک اطلاع رسانیکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

کتاب‌خوانی و فضای مجازی

سایت‌های اینترنتی، شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام‌رسان ابزارهای جدیدی برای توسعه فرهنگ و هنر در یک جامعه اطلاعاتی هستند. ترویج کتاب‌خوانی از راه شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، یکی از محورهای جدید در این جامعه اطلاعاتی است.

گرافیکیکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

نامزدهای دور دوم انتخابات ۲۰۱۷ ریاست جمهوری فرانسه

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در فرانسه از صبح امروز آغاز شده است.

گرافیک اطلاع‌رسانجمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

میزان تحقق وعده بهبود اشتغال توسط روحانی

حسن روحانی خرداد ماه سال ۹۲ اعلام کرد که جدی ترین برنامه اش در ماه های اول، حل معضل اشتغال است. در این گرافیک میزان تحقق وعده های رئیس جمهور مورد بررسی قرار گرفته است.

گرافیک اطلاع رسانجمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

نرخ بیکاری در ایران چقدر است؟

نرخ بیکاری ۱۲.۴ درصدی ایران که عددی بالاتر از ۳ میلیون نفر می‌باشد، از آمار خاورمیانه و شمال آفریقا بالاتر است. بیشتر از ۱۰ درصد شاغلان دارای اشتغال ناقص هستند، که اگر این رقم به تعداد بیکاران اضافه شود، آمار بیکاران واقعی ایران ۶ میلیون نفر خواهد بود.

گرافیک اطلاع‌رسانجمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

انواع سرقت علمی و تحقیقی را بشناسید

به بهانه مطرح شدن پرونده دوباره مدرک دکتری حسن روحانی، در این گرافیک انواع سرقت علمی و تحقیقی مورد بررسی قرار گرفته است.

گرافیک اطلاع‌رسانچهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

مدیر قوی می‌خواهیم

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی در حرم مطهر رضوی، «قوی شدن کشور» را مستلزم داشتن «اقتصاد قوی» به‌همراه «مدیریت قوی» می‌دانند. ایشان در دیگر سخنرانی‌ها «مدیر قوی» را با عناوین «مدیر انقلابی»، «مدیر جهادی» و «مدیر کارآمد» نیز ذکر کرده‌اند. به همین مناسبت پایگاه KHAMENEI.IR خصوصیات مدیر قوی را براساس بیانات ایشان در این اطلاع‌نگاشت بررسی کرده است.

گرافیک اطلاع رساندوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

پرخرج‌ترین دولت پس از انقلاب را بشناسید

براساس آمارهای بانک مرکزی هزینه‌های جاری دولت روحانی که به نوعی ریخت و پاش دولت محسوب می‌شود، حدود ۷۳ درصد رشد کرده است.

گرافیک اطلاع رسانیکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

نبرد انتخاباتی در شبکه‌های اجتماعی

"فیس‌بوک و توئیتر در پیروزی من نقش کلیدی ایفا کرده‌ند." این سخنان دونالد ترامپ پس از پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بود. او در حالی پیروز انتخابات شد که رقیبش هیلاری کلینتون، برای تبلیغات خود ترجیح را بر استفاده از تبلیغات سنتی دانست. انتخابات در ایران نیز بی‌شباهت با دیگر کشورهای جهان نیست. شبکه‌های اجتماعی در ایران توانستند بسیار سریع جای خود را در میان رسانه‌ها بازکنند؛ بطوری که ممکن است کم‌کم جایگزین سایر رسانه‌ها شوند.

گرافیک اطلاع رسانجمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

ایجاد شغل با گسترش انرژی‌های نو

آمریکا در سال ۲۰۱۶، ۱.۹ میلیون شغل در بخش انرژی‌ها ایجاد کرده است که سهم بخش انرژی خورشیدی حدود ۳۷۴ هزار شغل بوده است. تکلیف انرژی‌های نو و تجدیدپذیر در جامعه ما چیست؟ چرا تا کنون آماری توسط دولت از وضعیت ایجاد استغال در بخش‌های گوناگون صنعت ارائه نشده است؟

گرافیک اطلاع رسانپنج شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

هشدارهای انتخابات

رهبر معظم انقلاب درباره مسئله رقابت‌های انتخاباتی، خطاب به نامزدهای انتخابات و طرفداران آنها هشدارهایی بیان کردند که مجموعه‌ای از مهم‌ترین این موارد در این گرافیک اطلاع رسان مرور شده است.

گرافیک اطلاع رسانچهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

چگونه رنگ‌ها روی خرید مردم تأثیر می‌گذارند؟

برای خرده‌فروش‌ها، فروش همان هنر ترغیب مردم است. عوامل زیادی بر روی چگونگی خرید مشتریان تأثیرگذار هستند. بخش مهمی از هر تصمیمی بر اساس نشانه‌های بصری شکل می‌گیرد که مهمترین و متقاعدکننده‌ترین عامل آن، رنگ است.

بیشتر در حال بارگذاری...