آرشیو آخرین مطالب اینفوگرافیک

گرافیک اطلاع رسانپنج شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵

بالاترین آمار کشتار انسان‌های بی‌گناه در طول تاریخ مربوط به چه کسی است؟

بدترین انسان‌ها و افراد جنایتکار و بدذات تاریخ چه کسانی هستند؟ برای پاسخ به این سؤال راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان افراد را بر اساس ظلم‌ها و جنایاتی که نسبت به همنوعان خود انجام داده‌اند دسته‌بندی کرد. در این گرافیک اطلاع رسان نام افرادی از بدترین انسان‌های تاریخ براساس تعداد کشتارهایی که مرتکب شده‌اند ذکر شده است.

گرافیک اطلاع رسانپنج شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵

ذخایر تسلیحات هسته‌ای در جهان

ذخایر تسلیحات هسته‌ای در جهان از تعداد آن در دهه ۱۹۸۰ تا کنون حدود دو سوم کاهش یافته است. در حال حاضر ۹ کشور جهان مالک بیش از ۱۵۰۰۰ کلاهک هسته‌ای می‌باشند.

گرافیک اطلاع‌رسانچهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵

همه برای فلسطین

تاکنون پنج دوره "همایش بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین" در نقاط عطف تاریخی منطقه و فلسطین برگزار گردیده است که در اینفوگرافیک ذیل که به همت دبیرخانه ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تهیه شده، شرح داده شده است.

گرافیک اطلاع‌رسانچهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵

۵ درصد ایرانی‌ها آسم دارند

بر اساس اعلام معاون آموزشی وزارت بهداشت، ۵ درصد از جمعیت ایران به آسم مبتلا هستند. ابتلاء به آسم در ایران شیب صعودی دارد و میزان شیوع آن در کلان‌شهرها و شهرهای پرترافیک بالاتر است.

گرافیک اطلاع رسانسه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵

وعده‌های سید حسن نصرالله برای جنگ آینده با اسرائیل

اینفوگرافیکی از وعده‌های حجت الاسلام والمسلمین سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان، برای جنگ احتمالی آینده رژیم صهیونیستی علیه لبنان در «نسیم آنلاین» منتشر شد.

گرافیک اطلاع رسانسه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵

حقایق ها و آمارها از زندانیان فلسطینی در اسارت اسرائیل

حبس ابزاری است که اسرائیل سال‌هاست برای سرکوب فلسطینیان از آن استفاده می‌کند. طبق آمارها هم‌اکنون ۶هزار فلسطینی در زندان‌های اسرائیل هستند. این اینفوگرافیک حقایقی تکان‌دهنده از وضعیت زندانیان فلسطینی در اسرائیل نشان می‌دهد.

گرافیک اطلاع رسانسه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵

راهنمای بازداشت بدون حکم در اسرائیل!

در ماه می سال ۲۰۱۲ بیشتر از ۲۰۰۰ زندانی و بازداشت‌شده‌ فلسطینی برای مبارزه با وضعیت بد زندان‌های اسرائیل وارد اعتصاب غذا شدند. آن‌ها خواستار پایان‌یافتن دستگیری‌های بی‌دلیل و بازداشت‌های بدون حکمی بودند که سال‌هاست توسط اسرائیل انجام می‌شود. امروزه با وجود اعتراض‌های بین‌المللی این بازداشت‌های بدون حکم همچنان ادامه دارد.

گرافیک اطلاع رسانیکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵

استفاده آگاهانه از فضای مجازی

سرعت پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات سبب شده است که معمولاً فرزندان در استفاده از این تکنولوژی‌ها از والدین خود پیشی بگیرند و این موضوع سبب شده تا والدین نسبت به بسیاری از خطرات دنیای مجازی آگاهی نداشته باشند. حتی در صورت آگاهی، پیشگیری از خطرات احتمالی، ظرافت خاصی دارد.

گرافیک اطلاع رسانشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵

کاهش ۱۳ درصدی بارش‌ها

ارتفاع کل ریزش‌های جوی از اول مهر لغایت ۲۹ بهمن سال آبی ۹۶-۹۵ بالغ بر ۱۲۲ میلیمتر است. این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت (۱۳۰ میلیمتر) ۶ درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته(۱۴۱ میلیمتر) ۱۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

گرافیک اطلاع رسانچهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵

سرقت در فضای مجازی

اینفوگرافیکی با موضوع سرقت در فضای مجازی در "نسیم آنلاین" منتشر شد.

گرافیک اطلاع رسانسه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

تاریک‌خانه دیجیتال

گرافیک اطلاع رسان تاریکخانه دیجیتال به نرم افزار فتوشاپ و شباهت کارایی‌های آن با تاریک‌خانه‌های عکاسی در گذشته پرداخته است.

گرافیک اطلاع رساندوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵

با ماده مخدر "تسبیح" آشنا شویم

ماده مخدر تسبیح، از دانه‌های گرد و با رشته‌هایی از جنس خود و به هم پیوسته درست شده که مخلوطی از آمفتامین و شیشه با دو یا سه اسید بسیار خطرناک است که به شکل تسبیح ساخته می‌شود.

گرافیک اطلاع‌رسانجمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵

وحشتناک‌ترین محاصره‌ها در تاریخ جهان کدام‌اند؟

ابعاد محاصره، محاصره اقتصادی، ممانعت‌های ورود و خروج، بیکاری و از بین رفتن صنایع، ممانعت از کمک‌های بشر دوستانه، مشکلات حاد بهداشتی و درمانی و خطر مرگ و مقایسه آن با محاصره‌های غزه و شعب ابی طالب از جمله موضوعات تشریح شده در گرافیک اطلاع رسان «یمن در محاصره» می‌باشد.

گرافیک اطلاع رسانچهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵

منجلاب‌ها

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «امامِ انقلابیِ ما کشور را از منجلابها بیرون کشید... از منجلاب وابستگی، عقب‌ماندگی، فساد سیاسی، فساد اخلاقی و حقارت بین‌المللی». این عباراتی‌ست که رهبر انقلاب در تاریخ ۹۵/۳/۱۴ در حرم امام خمینی رحمه‌الله بیان فرمودند. در این گرافیک اطلاع رسان «منجلابها»، وضعیت ایرانِ دوران پهلوی را در عرصه اقتصادی براساس بیانات رهبر انقلاب مرور میکند.

گرافیک اطلاع رسانچهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵

نامزدهای بخش سودای سیمرغ سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر

اسامی نامزدهای بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ) سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در حالی اعلام شده که در این میان فیلم "تابستان داغ" از ۱۸ بخش مختلف جشنواره، با کاندید در ۱۳ بخش، رکورددار این دوره از رقابت‌هاست.

گرافیک اطلاع رسانسه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵

اتباع کدام کشورها بیشتر برای آمریکا خطرناکند؟

دونالد ترامپ پس از ورود به کاخ سفید در یک فرمان اجرایی ورود مهاجران به آمریکا را تا ۱۲۰ روز به حالت تعلیق درآورد. وی همچنین صدور روادید برای شهروندان کشورهای عمدتاً مسلمان از قبیل ایران، سوریه، عراق، لیبی، سومالی، یمن و سودان را با هدف آنچه "جلوگیری از حملات تروریستی به خاک آمریکا" خواند، به مدت ۳۰ روز متوقف کرد.

گرافیک اطلاع رسانجمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵

خطرهای اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های مجازی به عنوان یک ابزار هیچ مشکلی ندارند اما آنچه باعث می‌شود که این شبکه‌ها امروز منشأ تهدید باشند نه فرصت، محتوای نامناسب و آسیب‌های اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی است.

گرافیک اطلاع‌رسانسه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵

سرکه ای که شراب شد!

عوامل مهم پیروزی رهبر انقلاب اسلامی، عوامل مهم شکست رهبران نهضت مشروطه، مقایسه میزان مشارکت مردم، انگیزه‌ها، اهداف اصلی و نگاه استعمار به انقلاب از جمله موارد تشریح شده در این گرافیک اطلاع رسان می‌باشد.

گرافیک اطلاع‌رسانیکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵

چگونه فرزندان آگاهانه از فضای مجازی استفاده کنند؟

بنابر توصیه‌های کارشناسان و پژوهش‌های انجام شده، لازم است در فضای مجازی نکات خاصی را رعایت کنیم که این نکات در این گرافیک اطلاع رسان گردآوری شده است.

گرافیک اطلاع رسانشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵

سودای سیمرغ

در بخش مسابقه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، ۲۸ فیلم حضور دارند که در این گرافیک اطلاع رسان به معرفی آنها اقدام می‌شود.

بیشتر در حال بارگذاری...