آرشیو آخرین مطالب نفت، گاز و پتروشیمی

سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵

جایزه ملی سه ستاره تعالی سازمانی به ایرانول رسید

این جایزه به تفکیک در پنج بخش " ساخت و تولید "، " خدمات "، "سلامت" ، "آموزش" و " عمومی" اهدا می شود.

گزارش «نسیم آنلاین»: پیگیری دولت فعلا با اقدام مجلس بی‌نتیجه ماند، اما تلاش‌ها همچنان ادامه دارد!سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵

تخلف آشکار دولت در بازپس‌گیری پالایشگاه‌ها برای کارزار انتخاباتی!

زنگنه در این سه سال اخیر همواره بر رانت موجود در نرخهای خوراک تاکید کرده، اما گمان می‌رود با نزدیک شدن به ایام انتخابات، چاره‌ای جز بازپس‌گیری سهام شرکت‌های پالایشی و دستکاری شاخص‌ها با هدف سودده نشان دادن شرکت‌های تاثیر گذار پالایشی پیش روی آنها نمانده است.

وزیر نفت:سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵

قرارداد فروش روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت ایران به روسیه ۱۵ روز دیگر نهایی می‌شود

وزیر نفت از امضا قرارداد فروش روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت ایران به روسیه تا ۱۵ روز آینده خبر داد و گفت: ۵۰ درصد از بهای فروش نفت به صورت نقدی دریافت خواهد شد.

گزارش «نسیم آنلاین» از تلاش آشکار بی‌بی‌سی برای ایجاد محدودیت در صنعت نفت و گاز ایران در توافق پاریسپنج شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵

اقدام مذبوحانه رسانه دولت انگلیس برای ضربه زدن به صنعت نفت ایران

این اظهارات آشکار بی بی سی هشداری جدی برای مسئولین کشور به خصوص سازمان محیط زیست است. چراکه جهان غرب قصد دارد در پوششی با عنوان توافقنامه پاریس برای جلوگیری از انتشار گاز دی‌اکسید کربن به عنوان علت گرمای کره زمین(نظریه ای که هنوز اثبات نشده است) زمینه تحریم‌های سخت تر برای صنعت نفت و گاز ایران را فراهم کنند.

واکنش وزیر نفت به شرط گذاشتن توتال برای حضور در ایرانچهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵

زنگنه: توتال برای حضور در ایران ملاحظات سیاسی دارد/ اطلاعات پارس جنوبی را به قطر بدهند غرامت می‌گیریم

وزیر نفت گفت: اگر اثبات شود که این شرکت فرانسوی اطلاعات ما را به طرف قطری داده است مسئله به دعوایی ختم می شود و توتال باید غرامت بپردازد.

سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

وزارت نفت به سراغ ذخایر نفت و گاز شیل رفت

سید صالح هندی گفت: پروژه شناسایی شیل‎های نفتی در کویرکوه و قالی‎کوه پایان یافته، پروژه شناسایی هیدرات‎های گازی دریای عمان به زودی وارد فاز دوم می‎شود و پروژه شناسایی شیل‎های گازی نیز از پیشرفت ۸۰ درصدی برخوردار است.

یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵

تولید نفت در مناطق نفتخیز جنوب به روال عادی برگشت

قطع برق در استان خوزستان و بالتبع آن از مدار خارج شدن چند واحد نمکزدایی، تولید نفت خام در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب را به طور موقت کاهش داده بود.

پنج شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵

سالانه به طور متوسط به سه هزار روستا گازرسانی شد

حمیدرضا عراقی با اشاره به طرح گازرسانی به مرکز استان سیستان و بلوچستان گفت: ۲۶۰ کیلومتر خط انتقال برای تکمیل این طرح احداث شده است و امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد بهره برداری از این طرح باشیم.

چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵

کارخانه تولید روغن ایرانول آبادان پس از ۳۶ سال افتتاح می شود

عیسی اسحاقی،کاهش خام فروشی، ایجاد ارزش افزوده، پایگاه مناسب برای صادرات و داشتن انبار مناسب و کاهش قیمت تمام شده محصولات به دلیل قرار گرفتن درمنطقه آزاد را از مهمترین مزایای این امر دانست.

گزارش «نسیم آنلاین» از ملاحظات انتخاباتی دولت در معطل گذاشتن اصلاح تعرفه ناعادلانه برق و گاز؛چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵

هدیه ۲۰۰ هزار تومانی دولت یازدهم به مشترکین پرمصرف گاز و برق !

ملاحظات انتخاباتی دولت در اصلاح نکردن تعرفه‌های ناعادلانه برق و گاز باعث شده است که مشترکین پرمصرف تنها در حوزه گاز و برق ماهیانه ۲۰۰ هزار تومان یارانه پنهان دریافت کنند.

وزیر نفت پس از دیدار دوجانبه با وزیر امور خارجه و وزیر انرژی ونزوئلا:سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵

اعضای اوپک با قیمت نفت ۶۰ دلاری موافق هستند/ تولید اوپک در ۶ ماه دوم باید اندکی کمتر شود

بیژن زنگنه با اشاره به اینکه قیمت ۶۰ دلار مورد توافق اعضای اوپک است، گفت:‌ بازار نیاز دارد برای ۶ ماهه دوم تولید را کمی کاهش دهد اما این موضوع به بحث و بررسی بیشتری نیاز دارد.

گزارش «نسیم آنلاین» از بی‌عدالتی دولت در تعیین تعرفه گاز/ عذر بدتر از گناه معاون زنگنه در توجیه تعرفه‌های جدیدیکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵

قبض گاز کم مصرف‌ها ۴۵ درصد گران شد/ یارانه پنهان ۸۰ هزار تومانی برای مشترکین پرمصرف!

در حالی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از توجیه افزایش ناچیز قبض گاز مشترکین کم مصرف برای دفاع از شیوه جدید تعرفه‌گذاری گاز استفاده کرده است که در این تغییر مشترکین پرمصرف ماهانه حدود ۱۰۰ هزار تومان یارانه پنهان دریافت می‌کنند.

گلایه‌های یک فعال صنعت نفت از بی‌توجهی به تولید داخل در گفتگو با «نسیم آنلاین»یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵

تلاش وزیر نفت برای سپردن کار به توتالِ بدنام/ سفره چربِ زنگنه برای خارجی‌ها!

نادریان گفت: گفت: در حال حاضر صنعت حفاری ایران بهشت دکل سازان چین شده و ۴۰ دکل توسط شرکت‌های دولتی، شبه دولتی و خصوصی به مبلغ ۲۰ میلیارد دلار از چین ایران خریداری شده است.

آغوش باز وزیر نفت برای شرکت‌های آمریکایی صدای روزنامه اصلاح طلب شرق را هم درآمدچهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵

فرمان جدید ترامپ درباره عدم ورود ایرانیان به آمریکا هم از علاقه زنگنه به آمریکایی‌ها کم نکرد!/ آقای وزیر موضع خود را تغییر دهید

اعلام موضع وزیر نفت درباره «محدودیت قائل‌نشدن برای شرکت‌های نفتی آمریکایی»، آن‌ هم در شرایطی که رئیس‌جمهور جدید ایالات متحده، «ایرانیان را در لیست سیاه ورود به آمریکا قرار داده»، بدسلیقگی و موضع غلطی بود.

سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵

پایانه صادراتی ایرانول بندر امام خمینی(ره) به زودی افتتاح می شود

"عیسی اسحاقی"، به تولید روغن دریایی با همکاری یک برند خارجی در آینده ای نزدیک اشاره داشت و اظهارکرد: در این زمینه رایزنی ها با یک برند خارجی برای تولید روغن دریایی در آبادان صورت گرفت.

واکنش دستیار ویژه رئیس جمهور به شکست ایران در پرونده کرسنتسه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵

امین‌زاده: پرونده کرسنت به ما ربطی ندارد/ وزارت نفت باید پاسخگو باشد

معاون سابق حقوقی ریاست جمهوری با اشاره به شکست ایران در پرونده کرسنت گفت: همه دفاعیه‌ها در داوری بین‌المللی توسط معاونت حقوقی وزارت نفت انجام شده است و آنها باید در این زمینه پاسخگو باشند.

یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵

وزارت نفت عملکرد دولت قبل در پالایشگاه ستاره خلیج فارس را زیر سوال برد!

اگر تنها اندکی وقت بگذاریم و روند ساخت پروژه ستاره خلیج فارس را از سال ۱۳۸۵ تاکنون بررسی کنیم می‎توان به دلایل کند بودن این پروژه دست یافت.

چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵

قیمت نفت در بازارهای جهانی نزولی شد

تحلیلگران دلیل اصلی این افزایش را بالارفتن حجم واردات و تولید نفت‌خام این کشور می‌دانند. علاوه براین، روند فزاینده تولید نفت‌خام کشورهای لیبی و نیجریه که از توافق کاهش تولید اعضای اوپک مستثنی هستند، باعث تضعیف قیمت‌های نفت شدند.

وعده عجیب معاون وزیر نفت به آمریکایی‌هاچهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵

زمانی‌نیا: اگر آمریکایی‌ها به ایران بیایند شغل‌های جدیدی برایشان ایجاد می‌شود!/ فرصت‌های خوبی برای شرکت‌های آمریکایی‌ در ایران داریم

معاون وزیر نفت ایران در گفت‌وگو با شکبه تلویزیونی سی‌ان‌ان گفت: فرصت‌های زیادی برای شرکت‌های آمریکایی برای فعالیت اقتصادی در ایران وجود دارد و این رابطه می‌تواند شغلهای جدیدی را برای آمریکا ایجاد کند.

بیشتر در حال بارگذاری...