معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان:

جلسه شورای عالی جوانان امروز برگزار می‌شود

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: سی و هفتمین جلسه شورای عالی جوانان امروز به ریاست معاون اول ریاست جمهور برگزار می‌شود.

زمان برگزاری جلسات شورا؛ دو ماه؟ سه ماه؟ هرگز؟

تعیین دبیر برای "شورای عالی جوانان" که در دولت یازدهم تنها یک جلسه داشته!

تعیین دبیر برای شورای عالی جوانان که در طول عمر دولت یازدهم تنها یک جلسه داشته، تنها یک شوخی تلخ به نظر می رسد.

گزارش تلویزیون مرکزی چین از کسب و کار در ایران ۲۰۱۶

تلویزیون مرکزی چین که به اختصار CCTV نامیده می شود، در گزارش ویژۀ خود از «مروری بر دنیا در سال ۲۰۱۶» ضمن بررسی وضعیت فضای کسب و کار در ایرانِ پس از برجام، به بررسی برخی از کسب و کارهای شاخص در دوران پسابرجام پرداخت.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری:

اختصاص بیش از ۳ میلیارد تومان برای احداث پارک بانوان

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری گفت: با همکاری دولت سه میلیارد و ١٠٠ میلیون تومان برای احداث و تجهیز پارک بانوان در شهرهای مختلف کشور تخصیص داده شد.

جهانگیری:

شتاب پیشرفت زنان در سال‌های اخیر بیش از مردان بوده است

معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: در سال‌های اخیر پیشرفت زنان در حوزه‌های مختلف مانند سیاست، کارآفرینی، هنر، ورزش و ... شتاب بیشتری نسبت به مردان داشته است.

پزشکیان:

عقیم‌سازی مشروعیت دادن به کارتن‌خوابی است/ صورت‌مسأله را پاک نکنیم

نایب ریئس مجلس با بیان اینکه نباید به بهانه جلوگیری از تولد نوزادان بیمار، کارتن‌خواب‌ها را عقیم کنیم، گفت: به جای حل مساله صورت مساله را پاک نکنیم.

آخرین وضعیت طلاق و ازدواج در استان‌ها

کاهش رشد نسبت طلاق به ازدواج در ۱۸ استان

مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه گفت: میزان طلاق در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ رشد ۶ درصدی داشته است، در حالی که رشد این شاخص در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ بیش از ۱۲ درصد بوده است.

راهکار معاون استاندار برای معتادان کارتن خواب و روسپیان: عقیم شوند!

مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: باید با پروژه قانع کردن زنان کارتن خواب، عقیم‌سازی صورت گیرد تا جلوی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی گرفته شود.

آخرین خبرها از طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار

در سال‌های اخیر طرح‌هایی توسط سازمان‌ها و نهادهای مختلف برای حمایت از زنان سرپرست خانوار در دستورکار قرار گرفته است. آخرین و پربازتاب‌ترین این طرح‌ها، طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار است که از ۲ سال پیش کلید خورد.

بیانیه بسیج جامعه زنان کشور به مناسبت سالروز حماسه ۹ دی

حضور فعالان فتنه ۸۸ در مناصب دولتی خلاف مصلحت نظام است

بسیج جامعه زنان کشور در بیانیه‌ای با تأکید بر اینکه دولت از به‌کارگیری افرادی که عملکرد ناصوابشان در فتنه ۸۸ تنها تخریب نظام بوده بر حذر باشد، عنوان کرد: حضور فعالان فتنه ۸۸ در مناصب دولتی خلاف مصلحت نظام است.

یک آسیب‌شناس اجتماعی:

هنوز به صورت ریشه‌ای با کودکان کار برخورد نمی‌شود/ راه‌حل‌های مقطعی فقط ظاهر قضیه را تغییر می‌دهد

یک آسیب‌شناسی اجتماعی گفت: تمام نهادهای اجتماعی یک وظیفه ذاتی در رابطه با رسیدگی به مشکلات کودکان دارند و برای آن‌ها وظایف تعریف شده‌ای وجود دارد.

رئیس سازمان بهزیستی:

۲۰۰ هزار نفر دارای اختلالات روانی مزمن در کشور هستند/ شیوع افسردگی در دهک‌های ۱۰ تا ۱۵ سال جامعه

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه ۲۵ درصد افراد جامعه به نوعی با اختلالات روانی دست به گریبان هستند، گفت:در حال حاضر زنان ۱.۳ درصد بیشتر از آقایان در معرض اختلالات روانی و افسردگی هستند.

نظر مولاوردی درباره بودجه معاونت امور زنان/ بودجه معاونت زنان افزایش ندارد

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه اعتبارات این معاونت در بودجه سال ۹۶ افزایش نداشته است، گفت: ستاد ملی زن و خانواده تا هفته آینده تشکیل جلسه خواهد داد.

راغفر:

نرخ باروری زنان ایرانی از خاورمیانه پایین‌تر است

استاد اقتصاد دانشگاه الزاهرا با اشاره به روند اشتغال زنان در ایران افزود: نرخ اشتغال زنان در جامعه ایرانی ۱۳ درصد است این درحالی است که وضعیت نرخ باروری زنان نیز در ایران افت چشمگیری داشته است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس هشدار داد:

وقوع ۱۹ طلاق در هر ساعت در کشور/ فاصله ازدواج و طلاق به ۳ سال رسیده است

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در حال حاضر به ازای هر ساعت ۱۹ طلاق در کشور رخ می‌دهد اظهار داشت: قبلاً فاصله ازدواج و طلاق ۵ تا ۷ سال بود، اکنون ۳ تا ۵ سال تعریف شده است، که این نگران‌کننده است.

۱۱ سال از تصویب یک قانون مهم و همه‌گیر در کشور گذشت

طلاق قانون تسهیل ازدواج!

قانون تسهیل ازدواج جوانان در سال ۸۴ برای رفع موانع اقتصادی، فرهنگی و معیشتی پیش‌روی ازدواج جوانان توسط مجلس به تصویب رسید، قانونی که قرار بود روزهای خوشی را برای جوانان به ارمغان آورد اما پس از گذشت ۱۱ سال از تصویب هنوز اجرایی نشده و در بایگانی‌ها خاک می‌خورد.

آنچه بر انتخابات شورای فرهنگی اجتماعی زنان گذشت

اتفاقات اخیری که در شورای فرهنگی اجتماعی زنان، به عنوان مستقل‌ترین نهاد زنان که پتانسیل تأثیرگذاری زیادی را هم دارد، رخ داد، اتفاقات نادری است که به اهمیت این نهاد زنانه در ساختار قانون‌گذاری کشور اشاره دارد. نگاهی به روند آن‌چه اتفاق افتاد و بررسی قوانین مصوب موجود، تا حدودی می‌تواند وجهه قانونی جریان را مشخص کند.

سه دستور جلسه شورای عالی جوانان به دفتر رئیس‌جمهور ارسال شد

شورای عالی جوانان بزودی تشکیل جلسه خواهد داد

معاون ساماندهی امور جوانان از ارسال سه دستور جلسه برای تشکیل شورای عالی جوانان به دفتر رئیس جمهور خبر داد و گفت: این شورا به زودی تشکیل جلسه خواهد داد.

وزیر کشور:

بازگشت ۸۰ درصدی معتادان به مصرف مجدد مواد مخدر

رحمانی فضلی با بیان اینکه ۸۰ درصد افراد پس از ترک، مجدد معتاد می‌شوند و در این حوزه هزینه‌های اقتصادی و امنیتی و اجتماعی بسیاری می‌پردازیم گفت: نمی توانیم بدون همراهی جامعه ساماندهی امور اجتماعی را پیش ببریم و اجتماعی شدن راه نهادینه کردن و مدیریت سبک زندگی است.

قانونی که ۱۱ سال خاک خورد!

ازدواج جوانان؛ سرگردان بین دولت و مجلس

ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده از سوی رهبر انقلاب در شهریورماه و تأکید بر تسهیل ازدواج موفق و آسان برای همه دختران و پسران در حالی صورت گرفته که ۱۱ سال از ابلاغ "قانون تسهیل ازدواج" می‌گذرد و همچنان وعده‌های امروز و فردای مسئولان برای اجرا ادامه دارد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

توانستیم جلوی رشد اعتیاد را بگیریم/ عدم پذیرش بهبود یافتگان علت بازگشت به اعتیاد است

رحمانی فضلی اظهار داشت: بیش از ۵۰ درصد زندانی‌ها، بیش از ۶۰ درصد سرقت ها و ۵۰ درصد طلاق های ما به دلیل اعتیاد است و در سایر بزه ها نیز اعتیاد فاکتور مهمی محسوب می شود و به همین خاطر کاهش اعتیاد می تواند در کاهش سایر بزهکاری ها موثر باشد.

مویدی خبر داد

راه‌اندازی دو مرکز ویژه زنان معتاد متجاهر در پایتخت/ آغاز جمع‌آوری معتادان از هفته جاری

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: به زودی دو مرکز با ظرفیت ۴۰۰ نفر برای معتادان زن متجاهر در تهران با همکاری شهرداری راه‌اندازی می‌کنیم. همچنین در این هفته تا هفته آینده شاهد جمع‌آوری قابل توجه معتادان مرد متجاهر در سطح شهر تهران خواهیم بود.

یک کار‌شناس تربیتی در گفتگو با «نسیم آنلاین» مطرح کرد:

رفع مشکلات اقتصادی اثر مثبت در تربیت نوجوانان دارد

یک کار‌شناس تربیتی گفت: در زمینه حجاب باید برای جوانان و نوجوانان راهکارهای مناسبی انتخاب کرد چرا که برخوردهای قهری مقطعی بوده و پاسخگو نیستند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس خبر داد

تصویب الزامی‌ شدن غربالگری اولیه پیش از ازدواج

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم مجلس از تصویب الزامی شدن غربالگری اولیه پیش از ازدواج با هدف کاهش نرخ معلولیت در این کمیسیون خبر داد.

یک استاد دانشگاه و کارشناس امور جوانان بیان کرد:

درک مشکلات جوانان اولین مسئولیت وزیر جوانان است/ جوانان ما دچار سردرگمی شده‌اند

این استاد دانشگاه و صاحبنظر در حوزه جوانان گفت: جوانان ما دچار سردگمی شده‌اند، پاسخگویی به این سردرگمی تنها با درک دغدغه‌های جوانان میسر خواهد شد و این مسئله باید برنامه اصلی وزیر جدید ورزش و جوانان باشد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور:

از هر ۲.۲ ازدواج در شمال تهران یک مورد منجر به "طلاق" می‌شود

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در شمال تهران از هر ۲.۲ ازدواج یک مورد و در روستا‌ها از هر ۶ ازدواج، یک مورد طلاق است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

تنها رویکرد مبارزه با پدیده جهانی مواد مخدر اجتماعی شدن آن است

قائم مقام دبیرکل ستاد افزود: امروزه رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر یک شعار نیست بلکه تبدیل به یک برنامه ‏شده است، در مبارزه با این پدیده جهانی راهی جز این رویکرد نیست، رویکردی که همه اجتماع می‌بایست در آن سهیم ‏شوند و مشارکت کنند تا به موفقیت برسیم.‏

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران:

۹۰ درصد دختران بلوغ زودرس دارند/ والدین برای رفتن فرزندانشان به مدرسه عجله نکنند

گفت: در گستره عمر سن بلوغ ۳ تا ۴ سال تغییر کرده و دختران و پسران زودتر بالغ می‌شوند به طوری که ۹۰ درصد دختران و ۱۰ درصد پسران زرودتر بالغ می‌شوند.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت خانواده و مدارس وزارت بهداشت عنوان کرد:

سن ازدواج ۴ تا ۶ سال افزایش یافته است

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هم‌اکنون سن ازدواج چهار تا ۶ سال افزایش یافته است و با برنامه‌ریزی مناسب باید سن ازدواج را تا ۲ سال در کشور کاهش داد.

با حضور متخصصین حوزه کودک و نوجوان صورت می‌گیرد؛

رونمایی از بزرگترین پرتال تخصصی تربیت کودک و نوجوان

با حضور متخصصین و کارشناسان حوزه کودک و نوجوان بزرگترین پرتال تخصصی تربیت کودک و نوجوان با عنوان فرزند پرتال رونمایی می‌شود.

وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد:

فعالیت موسسه همسریابی "امین" غیر قانونی است

وزارت ورزش و جونان در اطلاعیه‌ای فعالیت موسسه «امین» در حوزه همسریابی را غیرقانونی اعلام کرد.

توضیح معاون رئیس‌جمهور در خصوص آخرین وضعیت مصوبه "افزایش مرخصی زایمان"

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده آخرین وضعیت مصوبه افزایش سه ماهه مرخصی زایمان را تشریح کرد.

ربیعی خبر داد:

حاشیه نشینی یک مسأله بوده و آسیب اجتماعی نیست/ اشتغال غیرقانونی ۲ میلیون اتباع خارجی در کشور/ استان‌های برخوردار دارای بیشترین طلاق‌ها

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید براینکه حاشیه نشینی یک مسئله بوده و آسیب اجتماعی نیست، گفت: باید در آسیب انگاری برخی مسائل تجدید نظر کنیم. معتقدم حاشیه نشینی فی نفسه یک مسئله است چرا که نمی‌توان حاشیه نشینی را مساوی با اعتیاد دانست.

سخنگوی سازمان ثبت احوال اعلام کرد:

"فاطمه" و "امیرعلی" محبوب‌ترین اسامی سال ۹۵

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: بالاترین فراوانی در اسامی انتخابی والدین مربوط به فاطمه، زهرا و نازنین زهرا برای دختران و امیر علی، محمد و علی برای پسران بوده است.

معاون جوانان وزارت ورزش تصریح کرد:

احیای سازمان ملی جوانان تا پایان دولت یازدهم

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: احیای سازمان ملی جوانان بهتر از وضعیت کنونی است که به علت انبوه مسایل ورزش، موضوعات جوانان به رسمیت شناخته نمی‌شوند.

وزیر ورزش و جوانان:

سیاست دولت احیای سازمان ملی جوانان نیست

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به ارائه طرحی در خصوص تفکیک حوزه جوانان از ورزش در مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست دولت احیای سازمان ملی جوانان نیست.

ساعت کاری بانوان شاغل در شرایط خاص از ۴۴ ساعت به ۳۶ ساعت کاهش یافت

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به تایید لایحه کاهش ساعت کاری بانوان شاغل دارای شرایط خاص از سوی شورای نگهبان گفت: با توجه به اینکه این موضوع به دولت ابلاغ شده انتظار می‌رود در ماه‌های آینده شاهد کاهش ساعت کاری این دسته از بانوان از ۴۴ به ۳۶ ساعت باشیم.

تلاش برخی جریانات برای برهم زدن انتخابات شورای فرهنگی زنان

اگرچه روز گذشته در انتخابات شورای فرهنگی اجتماعی زنان زهرا آیت اللهی و زهرا راستی با بیشترین رأی به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شدند، شنیده‌ها حاکی است تلاش معاونت زنان ریاست جمهوری برای به نتیجه نرسیدن این انتخابات است.

بیشتر در حال بارگذاری...
گزارش ویژه «نسیم آنلاین» از تحریم‌های متعدد آمریکا علیه ملت ایران در یک سال پس از امضا و اجرای برجام

طراحی ۸۱ تحریم جدید در پسابرجام

یک سال پس از برجام؛ مردم چه می‌گویند؟

خبرنگار نسیم آنلاین به مناسبت 27 دی ماه، سالروز اجرایی شدن برجام به میان مردم رفت و از مردم خواست تا راجع به شرایط زندگی خود در یک سال گذشته صحبت کنند و در پایان نیز پیامی برای رئیس‌جمهور داشته باشند. نظرات مردم در این مصاحبه شنیدنی است.

ترس دولت از افشای جزئیات قرارداد چند ده میلیارد دلاری با ایرباس و بوئینگ

روز پنجشنبه اتفاقات عجیبی در فرودگاه مهرآباد تهران رخ داد. آخوندی و یارانش برای استقبال از یک هواپیمای مرجوعی فرانسوی مراسمی ترتیب داده بودند که در آن، ذوق زدگی شان بدجوری در ذوق میزد! 

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین

با توجه به آخرین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو که سه مصوبه مهم ازجمله ابطال تأثیر مستقیم و قطعی نمرات‌ سال آخر متوسطه د‌ر کنکور سراسری را طبق رأی دیوان عدالت اداری مطرح نمود، به نظر شما بهترین اقدام در راستای تأثیر معدل در کنکور چه می‌تواند باشد؟