مدیرعامل شستا سهم ۳۰ درصدی این شرکت از اقتصاد کشور را رد کرد

مدیرعامل شستا با رد برخی اظهارات در باره سهم ۳۰ درصدی شستا از اقتصاد کشور تصریح کرد: براساس عملکرد واقعی شستا در قالب گزارشات مالی تلفیقی حسابرسی شده، جمع کل ارزش کالا وخدمات فروخته شده در گروه شستا در سال منتهی به ۳۱ خرداد ۹۶ مبلغ ۲۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان محقق شده است. از مقایسه این مبلغ با ارزش کل تولید ناخالص داخلی کشور به قیمت جاری در سال ۱۳۹۵ (به مبلغ ۲،۳۱۳،۸۷۶ میلیارد تومان (منبع امار بانک مرکزی))، سهم شستا از اقتصاد ملی حدود ۲/۱ درصد است.

معاون اجتماعی قوه قضاییه:

شهرداری تهران مراکز توانمندسازی معتادان را فعال کند

تهران- ایرنا- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، ایجاد مراکز توانمندسازی موضوع ماده ۸۰ قانون برنامه ششم توسعه را وظیفه شهرداری دانست و گفت: شهرداری تهران پای کار بیاید و این مراکز را برای معتادان فعال کند.

معاون استاندار تهران: احتکار کالا توسط برندهای معروف در تهران

معاون استاندار تهران با تاکید بر لزوم نظارت همه جانبه بر عرضه کالا در بازار با توجه به نوسانات به وجود آمده، گفت: برخی برندهای معروف، کالاها را در انبارهای تهران احتکار کرده‌اند که باید با چنین اقداماتی برخوردهای قاطعی صورت بگیرد.

رئیس محیط زیست شهرداری تهران خبرداد:

تهیه اطلس پرندگان تهران

رئیس مرکز مدیریت محیط زیست شهر تهران از لانه گذاری برای پرندگان بومی تهران و تهیه اطلس پرندگان تهران خبر داد و گفت: روی گونه های گیاهی در مناطق مختلف تهران هم مطالعه¬ای در دست داریم.

دبیرکل اولین کنفرانس ملی کاتالیست ایران:

بدون حضور کاتالیست‌ها، حیات لحظه‌ای دوام ندارد/مصرف سالانه ۵۰۰۰تن کاتالیست

دبیر کل اولین کنفرانس ملی کاتالیست ایران اظهار کرد: بدون حضور کاتالیست‌ها، حیات لحظه‌ای دوام ندارد.

مشاور رئیس جمهوری:

۹۰ درصد مدیران شستا از بدنه خود شرکت ها هستند

تهران- ایرنا- مشاور رئیس جمهوری، انتصاب مدیران شرکت ها از درون این مجموعه ها را اولویت دیگر شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) عنوان کرد و گفت: از ٣٧٠ انتصاب صورت گرفته، ٩٠ درصد مدیران از بدنه خود شرکت ها هستند.

استنکاف مخابرات از اجرای حکم دیوان عدالت اداری

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری که احکامش حکم قانون را دارد، با شکایت دیوان محاسبات دریافت آبونمان از مشترکین تلفن‌های ثابت را غیرقانونی دانسته و ابطال کرده اما شرکت مخابرات در قبض‌های جدید همچنان از مردم آبونمان دریافت می‌کند.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به نامه ۱۷۰ نماینده مجلس؛

حذف کنکور منوط به به افزایش تدریجی سهم معدل

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به نامه ۱۷۰ نماینده مجلس اظهار کرد: برای حذف کنکور چاره‌ای جز افزایش امتیاز سوابق تحصیلی نیست.

فرمانده مرزبانی جمهوری عراق:

بازگشایی مرز خسروی درخواست به حق ایران است/ مبارزه با مواد مخدر، قاچاق اسلحه و مشروبات الکلی در دستور کار

فرمانده مرزبانی جمهوری عراق گفت: استفاده از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در بحث مبارزه با مواد مخدر و همچنین همکاری اطلاعاتی در خصوص جلوگیری از قاچاق اسلحه و مشروبات الکلی و همچنین آماده سازی سازوکار اربعین از جمله موارد مطرح شده در اجلاس هفتم مرزبانان دو کشور است.

پیشنهاد ایران در اتحادیه بین‌المللی انجمن‌های ریاضی جهان پذیرفته شد

انتخاب روز تولد مریم میرزاخانی بعنوان «روز جهانی زن در ریاضیات»

اتحادیه بین‌المللی انجمن‌های ریاضی جهان با پیشنهاد کمیته بانوان انجمن ریاضی ایران، روز تولد مرحوم "مریم میرزاخانی"، سوم ماه می (۱۳ اردیبهشت) را روز جهانی زن در ریاضیات نامگذاری کرد.

پاسخ به خبر بازگشایی شعبه حزب اعتماد ملی در شهرداری

شهرداری تهران به خبر بازگشایی شعبه حزب اعتماد ملی در شهرداری پاسخ داد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی

هدف گذاری برای ۹۹۹ برج تهران/پلاسکو و باورپذیری خطر برجهای ناایمن

مدیرعامل سازمان آتش نشانی از هدف گذاری و ارائه محتوای آموزشی برای ۹۹۹ برج بالای ۱۲ طبقه تهران خبر داد.

ممنوعیت واردات تجهیزات آتش‌نشانی برداشته می‌شود

مدیرعامل آتش‌نشانی تهران گفت: ماشین‌آلات و بسیاری از تجهیزات آتش‌نشانی در گروه کالایی چهار قرار گرفته بود که این اتفاق کار آتش‌نشانی را با مانع روبه‌رو کرد اما با مساعدتهای صورت گرفته توانستیم گروه کالایی تجهیزات آتش‌نشانی را تغییر دهیم.

پاسخ وزیر آموزش و پرورش به پویش «فرزندت ـ کجاست؟»

وزیر آموزش و پرورش درباره پویشی که اخیرا تحت عنوان "#فرزندت ـ کجاست؟" در فضای مجازی شکل گرفته است گفت: دو فرزند دارم؛ فرزند اولم دختر و خانه‌دار است و پسرم نیز مشغول درس خواندن و گذراندن خدمت سربازی است. تا کنون فرزندانم به جز عتبات عالیات به کشور خارجی، سفر نکرده‌اند.

مشاور رئیس جمهور:

اصلاح مکانیزم فعالیت صندوق های بیمه گر در شرایط فعلی دشوار است

مشاور رئیس جمهور گفت: در شرایط فعلی اصلاح مکانیزم فعالیت صندوق های بیمه گر و رفع مشکلات با دشواری های زیادی مواجه است و کسی جرأت ورود به این مسائل را ندارد.

خرید تجهیزات دندانپزشکی سخت شد/ دو اصول حیاتی در دندانپزشکی

یک متخصص درمان ریشه با تشریح دو اصول حیاتی در دندانپزشکی که باعث میشود افراد در مراجعه به دندانپزشکان به بیماری دیگری مبتلا نشوند، از سخت شدن تهیه و خرید تجهیزات دندانپزشکی خبر داد.

با استناد به پژوهشی در نشست «زندگی خارج از چارچوب ازدواج در ایران» تشریح شد

عمر «ازدواج‌ سفید» در ایران و آمارهایی درباره این شیوه زندگی

یک مردم‌شناس و محقق با استناد به پژوهشی که درباره «ازدواج سفید» روی ۲۱۳ زوج و به شکل میدانی انجام داده است گفت: «عمر» ازدواج سفید در ایران بین یک تا سه سال است. ۴۵ درصد از افرادی که در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته بودند بین ۲۵ تا ۳۰ سال «سن» داشتند. همچنین ۶۲ درصد آنها دارای «تحصیلات» کاردانی و کارشناسی بودند و ۲۳ درصد در مقطع ارشد و دکتری تحصیل می‌کردند؛ این در حالیست که مهمترین «شیوه آشنایی» که از سوی این افراد ذکر شده بود، گروه دوستان و دانشجویی، همکاری در محل اشتغال و فضای مجازی بوده است.

احضار ۸۵۰ نفر در پرونده‌های بزرگ اقتصادی اخیر

رئیس پلیس پایتخت از احضار ۸۵۰ نفر در ارتباط با پرونده‌های بزرگ اقتصادی اخیر تشکیل شده در پلیس ‌آگاهی خبر داد. پرونده تخلفات در حوزه ارز و سکه نیز جزو این پروند‌ه‌ها اعلام شده است.

هزینه "ویزای زائران اربعین حسینی" کاهش می‌یابد

نخست وزیر عراق اعلام کرد: هزینه روادید زائران اربعین حسینی امسال کاهش می‌یابد.

زمان برگزاری "مجمع عمومی سالانه انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان" اعلام شد

نوبت اول از دومین مجمع عمومی سالانه عادی (دهمین دوره) انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان برای انتخاب بازرسین جدید، پنجشنبه یکم شهریور ماه ۹۷ در محل انجمن برگزار می‌شود.

انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه آزاد آغاز شد

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: انتخاب رشته برای دوره های با آزمون دانشگاه آزاد آغاز شده و تا ۳۰ مردادماه ادامه دارد.

علی پور خبر داد

ایران ۴ برابر مصرف جهانی انرژی مصرف می‌کند

رئیس مرکز محیط زیست شهرداری تهران گفت: ۴ برابر مصرف جهانی انرژی مصرف می‌کنیم که با حمایت معاونت شهرسازی و با تاکید بر مبحث ۱۹ باید این میزان کاهش یابد.

تشریح آخرین وضعیت یوزپلنگ نر آسیب‌دیده

مدیر کل دفتر حیات وحش و آبزیان آبهای داخلی سازمان حفاظت محیط زیست، روند اقدامات درمانی انجام گرفته بر روی یک قلاده یوزپلنگ نر آسیب‌دیده را تشریح کرد.

با حکم وزیر بهداشت؛

رئیس سیزدهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت منصوب شد

در حکمی از سوی وزیر بهداشت، دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به عنوان رئیس سیزدهمین دوره المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور معرفی و منصوب شد.

حبس بدهکاران غیر بزهکار از نظر فقها

حکم حبس در قبال محکومان مالی، بویژه بدهکاران ناشی از دیون غیرمعوض از گذشته تا به حال نزد فقهای عامه و امامیه یک حکم واحد دارد که اعتنا به آن کاهش جمعیت زیادی از زندان‌ها را به دنبال دارد.

رئیس پلیس پایتخت عنوان کرد

دستگیری ۱۴۷ سارق حرفه‌ای پایتخت/درخواست از خودروسازان برای نصب GPS

رئیس پلیس پایتخت از دستگیری ۱۴۷ سارق، جاعل و کلاهبردار در عملیات پلیس آگاهی خبر داد.

مدیرکل محیط زیست استان تهران خبر داد؛

صدور ۱۱۴۸ اخطاریه زیست محیطی / ۲۲ واحد متخلف پلمب شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران اعلام کرد: در پایش واحدهای صنعتی استان در چهار ماهه نخست امسال بیش از هزار اخطاریه قانونی به واحدهای آلاینده ابلاغ شد.

فرمانده مرزبانی ناجا:

کشفیات مواد مخدر و قاچاق کالا افزایش یافت

فرمانده مرزبانی ناجا از افزایش کشفیات مواد مخدر و قاچاق کالا خبر داد.

دو خبر از کانون

کرمان میزبان آثار منتخب دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا

تهران- ایرنا- آثار منتخب دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا ۲۴ تا ۳۰ مرداد در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان برای علاقمندان به نمایش در می آید.

مرکز ازدواج آسان در شرق تهران راه اندازی شد

شهردار منطقه ۸ از راه اندازی مرکز ازدواج آسان در سرای محله فدک خبر داد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم خبر داد

ضرورت حمایت دانشگاه‌ها از تقویت جشنواره ملی حرکت

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم جشنواره ملی حرکت را محصول پویایی انجمن‌ها و اتحادیه‌های علمی دانشجویی دانست و گفت: توسعه، تقویت و روزآمدی این جشنواره از جمله سیاست‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی باید از سوی دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

زباله‌های پلاستیکی تا۸۰ درصد زباله‌های دریایی را تشکیل می‌دهند

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: پرداختن به موضوع محیط زیست تعامل بین کشورها را افزایش می دهد و می توان از این فرصت برای برقراری ارتباط بیشتر در منطقه استفاده کرد.

سرقت خودروهای گران قیمت را آموزش می‌دادم/ سارقان مرا لو دادند

جوان مال‌خری که شیوه سرقت ماشین های مدل بالا را به سارقان آموزش می داد، دستگیر شد.

معاون قضایی دادستان کل کشور:

توئیتر رفع فیلتر نمی‌شود

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: دادستان کل کشور طی نامه‌ای به طور رسمی غیر قانونی بودن درخواست وزیر ارتباطات مبنی بر رفع فیلتر توئیتر را صراحتا به ایشان متذکر شده‌اند .

رقابت ۵۴ طرح در مرحله اول چالش ساخت جوهر رسانا

در مرحله اول چالش نوآوری "ساخت جوهر رسانا یا نیمه‌رسانا برای کاربردهای الکترونیک چاپی" ۵۴ طرح از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان و محققان دانشگاهی ارائه شد.

رئیس دبیرخانه مشارکت‌های مردمی بهزیستی در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد

سودهای میلیاردی حرام در حساب‌ بانکی برخی سلبریتی‌ها/ نظام بانکی ورود کند

رئیس دبیرخانه مشارکت‌های مردمی بهزیستی از نظارت جدی بر کمک‌های مردمی خبر داد و گفت: جمع آوری کمک توسط سلبریتی ها و اعلام حساب شخصی‌شان تخلف است و باید در مقابل بهزیستی پاسخگو باشند.

گزارش هواشناسی ازتغییرات دمای کشور در روزهای آینده

گرما کشور را رها نمی کند

مدیر کل شبکه پایش سازمان هواشناسی وضعیت بارش و دمای کشور را از امروز تا تشریح کرد و گفت: از۲۹ مرداد تا ۴ شهریور در غالب مناطق کشور، دما حدود نیم تا یک درجه افزایش می‌یابد.

با همکاری وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو؛

ایران میزبان بزرگ ترین رویداد دارویی در خاورمیانه

بزرگ ترین رویداد دارویی کشور و خاورمیانه، با حضور بیش از ۵۰۰ شرکت فعال در حوزه دارو و صنایع وابسته، در تهران برگزار می شود.

مصدومیت ۵۴۱ نفر بر اثر وقوع طوفان/ ۲۳ مصدوم بستری شدند

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور گفت: بر اثر وقوع طوفان در ۴ شهرستان کشور ۵۴۱ مصدوم در بیمارستان بستری شده‌اند.

در نشست «ف مثل فوتبال، فقر و فریاد» مطرح شد

چرا وزارت ورزش اماکن ورزشی را رایگان در اختیار جوانان نمی‌گذارد؟

یک اقتصاددان با اعلام اینکه در شرایط اقتصادی فعلی ورزش می‌تواند موجب نشاط جوانان شود از اینکه وزارت ورزش و شهرداری‌ زمینهای ورزشی را به صورت رایگان در اختیار عموم نمی‌گذارند، انتقاد کرد.

بیشتر در حال بارگذاری...
استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با نسیم آنلاین:

وزارت خارجه درباره ابهامات سند رژیم حقوقی خزر روشنگری کند

۲ گزاره رژیم صهیونیستی برای مقابله با راهکارهای ابتکاری مقاومت

حماس و مقاومت فلسطین از روزهای ابتدایی فروردین امسال با ابتکار «راهپیمایی بازگشت» و «بادبادک‌های آتشین» به منظور کاهش محاصره، معادلات نوارغزه را برای اسرائیل کاملاً دگرگون کردند. تداوم و گسترده شدن استفاده فلسطینیان از بادبادک‌های آتشین کاملاً امنیت شهرک‌های اطراف نوارغزه را با چالش روبرو کرد.

۹۰ درصد مشکلات افتصادی ناشی از تصمیمات غلط دولت است

در شرایط کنونی مردم و فعالان اقتصادی نسبت به نحوه مدیریت اقتصادی بسیاری از مدیران رده بالای اقتصادی کشور اعتراض دارند، اگر اعتراض آنها شنیده نشود و با این ادبیات اخیر معاون وزیر صنعت پاسخ داده شود، به نفع کشور نخواهد بود.

خطای بزرگ؛ زمینه‌ساز کاهش ارزش پول ملی

رهبر معظم انقلاب اسلامی، کاهش ارزش پول ملی را از مشکلات کنونی اقتصاد کشور دانستند و گفتند: در قضیه ارز و سکه بر اثر برخی بی تدبیری و بی توجهی ارز کشور دست سوءاستفاده کنندگان رفت.

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین

با توجه به آخرین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو که سه مصوبه مهم ازجمله ابطال تأثیر مستقیم و قطعی نمرات‌ سال آخر متوسطه د‌ر کنکور سراسری را طبق رأی دیوان عدالت اداری مطرح نمود، به نظر شما بهترین اقدام در راستای تأثیر معدل در کنکور چه می‌تواند باشد؟