گرافیک اطلاع‌رسان

آل سعود در یک نگاه

سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان با صدور فرمانی پادشاهی، محمد بن سلمان را بعنوان ولیعهد و معاون رئیس شورای وزیران با حفظ سمت وزیر دفاع انتخاب کرد و محمدبن نایف را از ولیعهدی برکنار کرد.

گرافیک اطلاع رسان

قیام موشک‌ها

در آخرین ساعات روز یکشنبه ۲۸ خرداد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه به محل فرماندهی نیروهای پشتیبانی تروریست‌های تکفیری در دیرالزور سوریه، با هدف مجازات عاملین حملات تروریستی تهران خبر داد. این واقعه تنها گوشه‌ای از توان نظامی و موشکی جمهوری اسلامی ایران را به دنیا نشان داد.

گرافیک اطلاع‌رسان

فروش اسلحه؛ سود آمریکا از بحران عربی

وزیر دفاع آمریکا و همتای قطری وی در حالی به توافق نامه تسلیحاتی به ارزش ۱۲ میلیارد دلار دست یافتند که تنها چند روز قبل ترامپ قطره را به حمایت از تروریسم متهم کرده بود.

گرافیک اطلاع‌رسان

جزئیات حمله موشکی سپاه به مرکز فرماندهی تروریست‌ها در سوریه

سایت "انتخاب" این گرافیک را تولید کرده است.

گرافیک اطلاع‌رسان

سپاه سَر انصارالفرقان را زد

قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه اعلام کرد در عملیات نیروی زمینی سپاه و قرارگاه قدس در ارتفاعات قصرفند در جنوب شرقی ایران، "جلیل قنبرزهی" سرکرده گروهک :انصارالفرقان" کشته شده است.

گرافیک اطلاع رسان

روی خط آتش

ایران با در اختیار داشتن موشک‌های کوتاه‌برد، میان‌برد و دوربرد، قادر است اهداف متعددی را در خاورمیانه، سرزمین‌های اشغالی و البته پایگاه‌های آمریکا در منطقه هدف قرار دهد. سایت اینفونگاره در این گرافیک اطلاع رسان مروری بر پایگاه‌های آمریکا در منطقه و مشخصات موشک‌های آماده شلیک ایران به آنها داشته است.

گرافیک اطلاع رسان

جهاد سازندگی؛ از تشکیل به فرمان امام تا انحلال توسط لیبرال‌ها

به بهانه ۲۷ خرداد، سالروز تشکیل جهاد سازندگی که یکی از دو نهاد انقلابی تأسیس شده به فرمان امام خمینی(ره) است، در این گرافیک اطلاع رسان نگاهی گذرا خواهیم داشت بر تاریخچه شکل‌گیری و تشکیل این نهاد تا انحلال آن توسط تفکر لیبرالیستی جریان اصلاحات.

گرافیک اطلاع رسان

دهه شصت یک دهه مظلوم است

پایگاه KHAMENEI.IR بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب در مراسم بیست و هشتمین سالروز رحلت امام خمینی(ره) ویژگی‌های دهه شصت از نظر آیت‌الله خامنه‌ای را در اطلاع‌نگاشت «دهه شصت، دهه مظلوم» مرور کرده است.

گرافیک اطلاع رسان

با قرآن آشنا شویم

رهبر معظم انقلاب: ما با مفاهیم قرآن ناآشناییم؛ باید انقدر تلاش کنیم که مفاهیم قرآنی جزو مفاهیم رایج و گفتمان‌های عمومی ملت‌های مسلمان و کشورهای ما قرار بگیرد. ۹۶/۲/۷

گرافیک اطلاع رسان

هرآنچه در مورد سند ۲۰۳۰ باید بدانید

در جلسه مورخ ۱۳۹۵/۶/۲۵ هیئت دولت، اجرای سند ۲۰۳۰ (سند آموزش یونسکو) که در ذیل برنامه توسعه پایدار سازمان ملل است، چراغ خاموش و با تشکیل کارگروهی، الزامی می‌شود. پذیرفتن این سند و پیگیری اجرای آنف در حالی که محتوای آن شامل تعارضات فراوانی است، واکنش‌هایی را به همراه داشته است.

گرافیک اطلاع‌رسان

بهترین نوشیدنی‌ها برای ماه رمضان

در این اینفوگرافیک بهترین نوشیدنی های که برای ماه مبارک رمضان مناسب است، معرفی شده اند.

گرافیک اطلاع‌رسان

آینده غذایی؛ منوی سال ۲۰۳۰

جمعیت جهان، حتی با وجود تکنولوژی های کشاورزی مدرن با سرعت بیشتری از تولید مواد غذایی در حال رشد است. در سال ۲۰۵۰ حدود ۹ میلیارد نفر در کره زمین زندگی خواهند کرد که نیاز به مواد غذایی دارند. در حال حاضر، محققان در حال تحقیق و یافتن منابع جدید غذایی، تولید و افزایش منابع موجود و حتی تولید منابع غذایی کاملا جدید هستند. در ادامه با پیش بینی های موجود در خصوص نوع وعده های غذایی در ۲۰ تا ۳۰ سال آینده بیشتر آشنا خواهید شد.

گرافیک اطلاع‌رسان

قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ در یک نگاه

در این گرافیک اطلاع رسان نتایج قیام ۱۵ خرداد، وقایع تاریخی این حادثه و انعکاس نهضت ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ مورد بررسی قرار گرفته است."ایرنا" این گرافیک را منتشر کرده است.

گرافیک اطلاع رسان

بعد از خمینی

در حالی آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای در جلیه ۱۴ خرداد خبرگان رهبری به عنوان جانشین رهبر کبیر انقلاب اسلامی انتخاب شد که گزینه‌های "رهبری شورایی" و "رهبری آیت‌الله گلپایگانی" در میان خبرگان رأی لازم را کسب نکرده بود.

گرافیک اطلاع‌رسان

بمناسبت روز جهانی مبارزه با دخانیات

این گرافیک به مناسبت روز جهانی مبارزه با دخانیات در «نسیم آنلاین» منتشر می شود.

گرافیک

مجموعه گرافیک "مؤمن باشیم"

پایگاه KHAMENEI.IR هم‌زمان با ایام ماه مبارک رمضان، مجموعه‌ای از پندهای معنوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را جهت استفاده‌ی بیشتر از این فرصت ارزنده‌ی معنوی در قالب سخن‌نگاشت منتشر می‌کند. این مجموعه تا پایان ماه مبارک رمضان به صورت روزانه تکمیل می‌شود.

گرافیک اطلاع‌رسان

تغذیه صحیح در ماه مبارک رمضان

در این اینفوگرافیک تغذیه صحیح و سالم در ماه مبارک رمضان بیان شده است.

گرافیک اطلاع رسان

ماه خدا

رهبر معظم انقلاب: مناسب است سنت افطاری دادن‌های ساده در مساجد و معابر عمومی مورد توجه همه کسانی قرار گیرد که در ماه رمضان، نیت بذل و بخشش و گشاده‌دستی دارند. یکی از حقوق ماه رمضان، همین نیکی به برادران، همراهی با نزدیکان، با برادران مسلمان و کمک به یکدیگر است.

گرافیک اطلاع رسان

اینترنت اشیاء؛ فرصت یا تهدید؟

اینترنت اشیا واژه‌ای نوظهور است که از عبارت Internet of Thing گرفته شده است و اصطلاحاً از آن به IOT نیز یاد می‌کنند. این واژه برای نخستین بار در سال ۱۹۹۹ توسط کوین اشتون مورد استفاده قرار گرفت و جهانی را توصیف کرد که در آن هر چیزی، از جمله اشیا بی‌جان، برای خود هویت دیجیتال داشته باشند و به کامپیوترها اجازه دهند آنها را سازماندهی و مدیریت کنند.

گرافیک اطلاع‌رسان

سفارش و تأکید می‌کنم...

رهبر انقلاب اسلامی پس از انتخابات ریاست جمهوری در پیامی خطاب به دولت دوازدهم مرقوم کردند: به رئیس‌جمهور محترم و همه‌ی کسانی که در دولت آینده شرکت خواهند داشت سفارش و تأکید میکنم که کار و تلاش پرانگیزه و اندیشیده و جوانانه را برای برطرف کردن مشکلات کشور در پیش گیرند و لحظه‌ئی از این خط مستقیم غفلت نکنند. پایگاه KHAMENEI.IR مجموعه این نکات را در اطلاع‌نگاشت «سفارش و تأکید می‌کنم» منتشر کرد.

گرافیک اطلاع رسان

حسن روحانی دوازدهمین رئیس‌جمهور ایران شد

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ۲۹ ازدیبهشت ۱۳۹۶ برگزار شد و حسن روحانی با کسب ۵۷ درصد آرا به عنوان رئیس‌جمهور ایران انتخاب شد.

گرافیک اطلاع رسان

"ترین"های ۱۱ دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران

از ۱۱ دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، ۷ نفر بر مسند ریاست جمهوری ایران نشسته‌اند که آخرین آن‌ها حسن روحانی بوده است. از این بین دو نفر در یک دوره و چهار نفر در دو دوره رئیس‌جمهور بوده‌اند.سرنوشت روحانی نیز با رأی ملت ایران به زودی مشخص خواهد شد.

گرافیک اطلاع‌رسان

پرتکرارترین توصیه‌های اقتصادی رهبر انقلاب در ۴ سال اخیر

پایگاه KHAMENEI.IR توصیه های اقتصادی رهبر انقلاب به مسئولین کشور در ۴ سال اخیر را جمع آوری و دسته بندی کرده است. این اطلاع نگاشت شامل پرتکرارترین توصیه های اقتصادی رهبر انقلاب اسلامی به مسئولین کشور و تعداد دفعات تکرار هریک است.

گرافیک اطلاع رسان

نقشه دشمن را کامل نکنید

پایگاه KHAMENEI.IR به مناسبت بیانات رهبر معظم انقلاب در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) و برشمردن سه هدف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت دشمن در مواجهه با جمهوری اسلامی، گرافیک اطلاع رسان «نقشه دشمن را کامل نکنید» را در آستانه‌ انتخابات دوازدهمین دوره‌ ریاست جمهوری و پنجمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا منتشر کرد.

گرافیک اطلاع رسان

آیا روحانی در همان مرحله اول پیروز خواهد شد؟

در این گرافیک اطلاع رسان درصد مشارکت و درصد آرای رؤسای جمهعوری که دو دوره متوالی رئیس‌جمهور شده‌اند مورد بررسی قرار گرفته است و اینکه آیا آرای روحانی بیشتر یا کمتر از درصد آرای دور اول (۵۰.۷ درصد) خواهد شد؟

گرافیک اطلاع رسان

انتخابات ۹۶

پایگاه KHAMENEI.IR نکات مهم بیانات رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات۹۶ که در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) بیان شده‌اند را در این گرافیک اطلاع رسان مرور کرده است.

گرافیک اطلاع رسان

وضعیت نامطلوب کارگران

در سال‌های اخیر حاشیه‌های بسیاری گریبان کارگران کشور را گرفته، با این حال اخیراً یکی از معاونین وزیر کار گفته است که دولت یازدهم کمترین تنش کارگری را شاهد بود. اما واقعاً برچه اساسی این مقایسه صورت می‌گیرد؛ در حالی که کشور در این مدت با تعطیلی کارخانه‌ها، اخراج تعداد بسیاری کارگر، مشکلات معیشتی کارگران و تجمعات آنها روبرو بوده است؟

گرافیک اطلاع رسان

کتاب‌خوانی و فضای مجازی

سایت‌های اینترنتی، شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام‌رسان ابزارهای جدیدی برای توسعه فرهنگ و هنر در یک جامعه اطلاعاتی هستند. ترویج کتاب‌خوانی از راه شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، یکی از محورهای جدید در این جامعه اطلاعاتی است.

گرافیک

نامزدهای دور دوم انتخابات ۲۰۱۷ ریاست جمهوری فرانسه

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در فرانسه از صبح امروز آغاز شده است.

گرافیک اطلاع‌رسان

میزان تحقق وعده بهبود اشتغال توسط روحانی

حسن روحانی خرداد ماه سال ۹۲ اعلام کرد که جدی ترین برنامه اش در ماه های اول، حل معضل اشتغال است. در این گرافیک میزان تحقق وعده های رئیس جمهور مورد بررسی قرار گرفته است.

گرافیک اطلاع رسان

نرخ بیکاری در ایران چقدر است؟

نرخ بیکاری ۱۲.۴ درصدی ایران که عددی بالاتر از ۳ میلیون نفر می‌باشد، از آمار خاورمیانه و شمال آفریقا بالاتر است. بیشتر از ۱۰ درصد شاغلان دارای اشتغال ناقص هستند، که اگر این رقم به تعداد بیکاران اضافه شود، آمار بیکاران واقعی ایران ۶ میلیون نفر خواهد بود.

گرافیک اطلاع‌رسان

انواع سرقت علمی و تحقیقی را بشناسید

به بهانه مطرح شدن پرونده دوباره مدرک دکتری حسن روحانی، در این گرافیک انواع سرقت علمی و تحقیقی مورد بررسی قرار گرفته است.

گرافیک اطلاع‌رسان

مدیر قوی می‌خواهیم

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی در حرم مطهر رضوی، «قوی شدن کشور» را مستلزم داشتن «اقتصاد قوی» به‌همراه «مدیریت قوی» می‌دانند. ایشان در دیگر سخنرانی‌ها «مدیر قوی» را با عناوین «مدیر انقلابی»، «مدیر جهادی» و «مدیر کارآمد» نیز ذکر کرده‌اند. به همین مناسبت پایگاه KHAMENEI.IR خصوصیات مدیر قوی را براساس بیانات ایشان در این اطلاع‌نگاشت بررسی کرده است.

گرافیک اطلاع رسان

پرخرج‌ترین دولت پس از انقلاب را بشناسید

براساس آمارهای بانک مرکزی هزینه‌های جاری دولت روحانی که به نوعی ریخت و پاش دولت محسوب می‌شود، حدود ۷۳ درصد رشد کرده است.

گرافیک اطلاع رسان

نبرد انتخاباتی در شبکه‌های اجتماعی

"فیس‌بوک و توئیتر در پیروزی من نقش کلیدی ایفا کرده‌ند." این سخنان دونالد ترامپ پس از پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بود. او در حالی پیروز انتخابات شد که رقیبش هیلاری کلینتون، برای تبلیغات خود ترجیح را بر استفاده از تبلیغات سنتی دانست. انتخابات در ایران نیز بی‌شباهت با دیگر کشورهای جهان نیست. شبکه‌های اجتماعی در ایران توانستند بسیار سریع جای خود را در میان رسانه‌ها بازکنند؛ بطوری که ممکن است کم‌کم جایگزین سایر رسانه‌ها شوند.

گرافیک اطلاع رسان

ایجاد شغل با گسترش انرژی‌های نو

آمریکا در سال ۲۰۱۶، ۱.۹ میلیون شغل در بخش انرژی‌ها ایجاد کرده است که سهم بخش انرژی خورشیدی حدود ۳۷۴ هزار شغل بوده است. تکلیف انرژی‌های نو و تجدیدپذیر در جامعه ما چیست؟ چرا تا کنون آماری توسط دولت از وضعیت ایجاد استغال در بخش‌های گوناگون صنعت ارائه نشده است؟

گرافیک اطلاع رسان

هشدارهای انتخابات

رهبر معظم انقلاب درباره مسئله رقابت‌های انتخاباتی، خطاب به نامزدهای انتخابات و طرفداران آنها هشدارهایی بیان کردند که مجموعه‌ای از مهم‌ترین این موارد در این گرافیک اطلاع رسان مرور شده است.

گرافیک اطلاع رسان

چگونه رنگ‌ها روی خرید مردم تأثیر می‌گذارند؟

برای خرده‌فروش‌ها، فروش همان هنر ترغیب مردم است. عوامل زیادی بر روی چگونگی خرید مشتریان تأثیرگذار هستند. بخش مهمی از هر تصمیمی بر اساس نشانه‌های بصری شکل می‌گیرد که مهمترین و متقاعدکننده‌ترین عامل آن، رنگ است.

گرافیک اطلاع رسان

چگونه رنگ مناسب را برای اتاق‌هایمان انتخاب کنیم؟

اتاق‌های خانه‌ ما باید چه رنگی باشند؟ هرکدام از رنگ‌ها از نظر روانی چه تاثیری روی ما دارند و با توجه به کاربری اتاق‌ها، چه رنگ‌هایی مناسب کدام اتاق‌ها هستند؟ رنگ اتاق‌ خواب چه تفاوتی باید با رنگ اتاق نشیمن یا اتاق کار داشته باشد؟ برای فهمیدن این موضوع گرافیک اطلاع رسان زیر را مطالعه کنید.

گرافیک اطلاع رسان

سونامی بیکاری فارغ‌التحصیلان

بسیاری از دانش‌آموختگان مقطع لیسانس چون نمی‌توانند وارد بازار کار شوند، به ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می‌پردازند تا از این طریق هم اوقات بیکاری خود را سپری کرده و هم در امید یافتن کاری بهتر باشند. امروز کشور ما با سونامی فارغ‌التحصیلان بیکار فوق لیسانس و دکترا روبرو است.

بیشتر در حال بارگذاری...
گزارش «نسیم آنلاین»: سکوت سازمان بورس در مقابل واگذاری‌های مشکوک سایپا به زیرمجموعه‌های خود!

زیان انباشته ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بزرگترین تولیدکننده خودروهای سنگین ایران!

امروز مبارزه با رژیم صهیونیستی مبارزه با استکبار و نظام سلطه است/ آمریکا از این حرکت، احساس ضربه و دشمنی می‌کند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: امروز مبارزه با رژیم صهیونیستی، مبارزه با استکبار و نظام سلطه است و به همین علت، سیاستمداران آمریکا از این حرکت، احساس ضربه و دشمنی می‌کنند.

اقدام موشکی سپاه، گوشه کوچکی از عزم ایران در مبارزه با تروریسم بود/ پیام ایران برای حامیان تروریست‌ها

آیت‌الله آملی لاریجانی اقدام اخیر موشکی سپاه پاسداران در استان دیرالزور سوریه را ابلاغ کننده پیامی روشن برای تروریست‌ها و حامیان منطقه‌ای و بین المللی آنها دانست و گفت: این اقدام، گوشه بسیار کوچکی از عزم پولادین ایران برای مبارزه با تروریسم را نشان داد.

برش‌هایی تحلیلی از انتخابات دوازدهم

رقبای روحانی برای پیروزی بر او، لازم بود به لحاظ اجتماعی و به شکل باورپذیر به مردم نشان دهند که سرجمع، از ترجیح بیشتری از روحانی برای اداره اجرایی کشور برخوردارند. آنها باید نشان می‌دادند که آلترناتیو بهتری از او در حل مسائل کشور و تحقق مطالبات مردم‌اند که در مسائل اقتصادی متمرکز بود.

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین

این فیلم را "حسین یگانه" برای «نسیم آنلاین» ارسال کرده است.