گرافیک اطلاع‌رسان

آیا شما اعتیاد به تلفن همراه دارید؟

ما به‌طور متوسط روزی ۱۱۰ بار گوشی‌مان را چک می‌کنیم. شاید باورش سخت باشد ولی ۴۰% افراد در دستشویی هم گوشی‌شان را چک می‌کنند و ۱۲% از بزرگ‌سالان (و نه نوجوانان) با موبایلشان به حمام می‌روند.

گرافیک اطلاع‌رسان

اتهامات رسمی و غیررسمی دستیار ٦٠ میلیاردی رئیس جمهور

حسین فریدون روز ۲۵ تیر ۱۳۹۶ به اتهام فساد مالی بازداشت شد و روز بعد با وثیقه ۵۰-۶۰ میلیارد تومانی آزاد شد.

گرافیک اطلاع‌رسان

مریم میرزاخانی؛ ملکه ریاضیات جهان

این اینفوگرافیک به مناسبت فوت مریم میرزاخانی ریاضیدان نابغه ایرانی منتشر شده است.

گرافیک اطلاع‌رسان

ره توشه

تاریخچه اداره کتابخانه‌های عمومی، نقاط قوت شهر تهران در توسعه فرهنگ کتابخوانی، سرانه مطالعه در ایران، موانعی بر مسیر توسعه فرهنگ مطالعه در کشور و اهمیت مطالعه و نقش تهران در بالابردن فرهنگ مطالعه در سطح ملی از جمله موضوعات تشریح شده در اینفوگرافیک «ره توشه» می‌باشد که به همت مدیریت کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تبیین و تولید شده است.

گرافیک اطلاع رسان

بحران قطر در یک نگاه

خبرگزاری ایرنا در این اینفوگرافیک به بررسی اجمالی بحران قطر پرداخته است.

گرافیک اطلاع رسان

آیت‌الله سیدجواد حسینی خامنه‌ای

پایگاه Khamenei.ir به مناسبت سالگرد درگذشت آیت‌الله سیدجواد خامنه‌ای، وقایع مهم زندگی پدر رهبر معظم انقلاب را در این اینفوگرافیک مرور کرده است.

گرافیک اطلاع‌رسان

بازگشت توتال به ایران

قرارداد ۵ میلیارد دلاری ایران با توتال فرانسه در قالب قراردادهای جدید نفتی برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی امضا شد. قرار است توتال رهبر کنسرسیومی باشد که سی ان پی سی چین و پتروپارس ایران نیز در آن قرار دارند.

گرافیک اطلاع‌رسان

گرمازدگی و راه‌های پیشگیری از آن

با توجه به گرمای شدید این روزهای هوا، "ایرنا" این اینفوگرافیک را با موضوع گرمازدگی و راه های پیشگیری از آن منتشر کرد.

گرافیک اطلاع‌رسان

تهدید و تحریم علیه ایران در دوران روحانی

دولت یازدهم که با شعار تعامل سازنده با کشورهای منطقه و جهان روی کار آمد، حل و فصل مسئله هسته ای را در اولویت سیاست خارجی خود قرار داد. اما از همان آغاز دور جدید مذاکرات هسته ای و حتی بعد از اجرای برجام، تهدیدها و تحریم های ظالمانه ادامه یافت.

گرافیک اطلاع‌رسان

جنوب شرقی آسیا؛ مقصد جدید داعش

حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ تروریست محلی و حدود ۴۰ تروریست خارجی، کنترل بخش بزرگی از شهر ماراوی فیلیپین را در اختیار گرفتند. این افراد مسلح در نخستین اقدام پرچم سیاه گروه تروریستی داعش را در برخی نقاط شهر برافراشتند. گروه های تروریستی ابوسیاف و مائوته در این بحران نقش داشتند.

گرافیک اطلاع رسان

ترورهای آمریکایی

ترور، ابزار کارآمد سیاست است؛ زیرا تمدن یهودی پروتستانی غرب که طبق اصل «هدف وسیله را توجیه می‌کند» عمل می‌نماید، فارغ از هرگونه محدودیت‌های اخلاقی، آن را به صورت گسترده و در شرایطی که از انتقام‌ترسی نداشته باشد، علیه دشمنان ضعیف‌تر به کار می‌گیرد.

گرافیک اطلاع رسان

حقوق بشر آمریکایی

آنچه در اینفوگرافیک زیر مشاهده می‌کنید نقض حقوق بشر در کشور آمریکا، اقدامات آمریکا به بهانه ارتقاء حقوق بشر در ایران، اعمال فشار دولتمردان آمریکایی به ایران، جنگ طلبی ها و اقدامات جنگی نسبت به کشورهای مختلف جهان توسط آمریکا می‌باشد که گواه بر سواستفاده از نام و عنوان حقوق بشر در جهت امیال و آمال غیر قانونی سیاسی، نظامی و اقتصادی آمریکا می‌باشد.

گرافیک اطلاع رسان

ایران بزرگترین قربانی سلاح‌های شیمیایی

۵۷۲ نوبت حمله شیمیایی در جنگ تحمیلی در ۷ مرحله علیه ایران انجام شد؛ در این اینفوگرافیک حملات شیمیایی که علیه ایران انجام شده مورد بررسی قرار گرفته اند.

گرافیک اطلاع رسان

وقایع هفتم تیر

در این اینفوگرافیک به واقعه هفتم تیر با نگاه تازه ای پرداخته شده و جزئیات آن مورد بررسی قرار گرفته است.

گرافیک اطلاع رسان

توسعه اینترنت اشیا به روایت آمار

در اینفوگرافیک زیر، اطلاعات بیشتری در خصوص تعداد دستگاه های متصل به اینترنت، طی سال های ۲۰۱۲ ، ۲۰۱۷ و ۲۰۲۲ نمایش داده شده است.

گرافیک اطلاع رسان

زکات فطره

زکات فطره یا فطریه یکی از فروع دین اسلام است که در عید فطر پرداخت می‌شود. در این گرافیک اطلاع رسان به برخی شرایط این زکات اشاره شده است.

گرافیک اطلاع رسان

نقشه راه دستگاه قضایی

رهبر معظم انقلاب: صلابت و اقتدار قوه قضائیه، مهمترین خصوصیتی است که می‌تواند این رکن اساسی نظام اسلامی را بر ادای وظیفه اصلی آن یعنی احقاق و احیای حق مظلومان و مقابله با متجاوزان به حقوق افراد و جماعات، قادر سازد. ۷۸/۵/۲۳

گرافیک اطلاع‌رسان

شروط ۱۳ گانه کشورهای عربی برای قطر

چهار کشور عربستان، امارات، مصر و بحرین برای برقراری مجدد روابط با قطر، لیستی از شروط ۱۳ گانه با مهلت ۱۰ روزه را برای دوجه ارسال کرده اند که در این گرافیک به شروط مذکور اشاره شده است.

گرافیک اطلاع رسان

۲۸۴ سال جنایت آل سعود علیه مسلمانان

محمد ابن عبدالوهاب مؤسس فرقه وهابیت با مرگ پدرش مسیری شوم را آغاز کرد و برای گسترش تفکرات انحرافی‌اش به دامان امیران و سلاطین افتاد. آخرین پیوند شوم او با محمدبن سعود(جد آل سعود) امیر یکی از شهرهای عربستان بود و این آغازی شد بر ۲۸۴ سال جنایت آل سعود بر مسلمانان تا کنون که در ادامه گوشه‌ای از این جنایات را مرور می‌کنیم.

گرافیک اطلاع رسان

دلایل نادرستی سند ۲۰۳۰

پایگاه Khamenei.ir دلایل نادرستی سند ۲۰۳۰ از نگاه رهبر معظم انقلاب را در این گرافیک اطلاع رسان مرور کرده است.

گرافیک اطلاع‌رسان

آل سعود در یک نگاه

سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان با صدور فرمانی پادشاهی، محمد بن سلمان را بعنوان ولیعهد و معاون رئیس شورای وزیران با حفظ سمت وزیر دفاع انتخاب کرد و محمدبن نایف را از ولیعهدی برکنار کرد.

گرافیک اطلاع رسان

قیام موشک‌ها

در آخرین ساعات روز یکشنبه ۲۸ خرداد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه به محل فرماندهی نیروهای پشتیبانی تروریست‌های تکفیری در دیرالزور سوریه، با هدف مجازات عاملین حملات تروریستی تهران خبر داد. این واقعه تنها گوشه‌ای از توان نظامی و موشکی جمهوری اسلامی ایران را به دنیا نشان داد.

گرافیک اطلاع‌رسان

فروش اسلحه؛ سود آمریکا از بحران عربی

وزیر دفاع آمریکا و همتای قطری وی در حالی به توافق نامه تسلیحاتی به ارزش ۱۲ میلیارد دلار دست یافتند که تنها چند روز قبل ترامپ قطره را به حمایت از تروریسم متهم کرده بود.

گرافیک اطلاع‌رسان

جزئیات حمله موشکی سپاه به مرکز فرماندهی تروریست‌ها در سوریه

سایت "انتخاب" این گرافیک را تولید کرده است.

گرافیک اطلاع‌رسان

سپاه سَر انصارالفرقان را زد

قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه اعلام کرد در عملیات نیروی زمینی سپاه و قرارگاه قدس در ارتفاعات قصرفند در جنوب شرقی ایران، "جلیل قنبرزهی" سرکرده گروهک :انصارالفرقان" کشته شده است.

گرافیک اطلاع رسان

روی خط آتش

ایران با در اختیار داشتن موشک‌های کوتاه‌برد، میان‌برد و دوربرد، قادر است اهداف متعددی را در خاورمیانه، سرزمین‌های اشغالی و البته پایگاه‌های آمریکا در منطقه هدف قرار دهد. سایت اینفونگاره در این گرافیک اطلاع رسان مروری بر پایگاه‌های آمریکا در منطقه و مشخصات موشک‌های آماده شلیک ایران به آنها داشته است.

گرافیک اطلاع رسان

جهاد سازندگی؛ از تشکیل به فرمان امام تا انحلال توسط لیبرال‌ها

به بهانه ۲۷ خرداد، سالروز تشکیل جهاد سازندگی که یکی از دو نهاد انقلابی تأسیس شده به فرمان امام خمینی(ره) است، در این گرافیک اطلاع رسان نگاهی گذرا خواهیم داشت بر تاریخچه شکل‌گیری و تشکیل این نهاد تا انحلال آن توسط تفکر لیبرالیستی جریان اصلاحات.

گرافیک اطلاع رسان

دهه شصت یک دهه مظلوم است

پایگاه KHAMENEI.IR بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب در مراسم بیست و هشتمین سالروز رحلت امام خمینی(ره) ویژگی‌های دهه شصت از نظر آیت‌الله خامنه‌ای را در اطلاع‌نگاشت «دهه شصت، دهه مظلوم» مرور کرده است.

گرافیک اطلاع رسان

با قرآن آشنا شویم

رهبر معظم انقلاب: ما با مفاهیم قرآن ناآشناییم؛ باید انقدر تلاش کنیم که مفاهیم قرآنی جزو مفاهیم رایج و گفتمان‌های عمومی ملت‌های مسلمان و کشورهای ما قرار بگیرد. ۹۶/۲/۷

گرافیک اطلاع رسان

هرآنچه در مورد سند ۲۰۳۰ باید بدانید

در جلسه مورخ ۱۳۹۵/۶/۲۵ هیئت دولت، اجرای سند ۲۰۳۰ (سند آموزش یونسکو) که در ذیل برنامه توسعه پایدار سازمان ملل است، چراغ خاموش و با تشکیل کارگروهی، الزامی می‌شود. پذیرفتن این سند و پیگیری اجرای آنف در حالی که محتوای آن شامل تعارضات فراوانی است، واکنش‌هایی را به همراه داشته است.

گرافیک اطلاع‌رسان

بهترین نوشیدنی‌ها برای ماه رمضان

در این اینفوگرافیک بهترین نوشیدنی های که برای ماه مبارک رمضان مناسب است، معرفی شده اند.

گرافیک اطلاع‌رسان

آینده غذایی؛ منوی سال ۲۰۳۰

جمعیت جهان، حتی با وجود تکنولوژی های کشاورزی مدرن با سرعت بیشتری از تولید مواد غذایی در حال رشد است. در سال ۲۰۵۰ حدود ۹ میلیارد نفر در کره زمین زندگی خواهند کرد که نیاز به مواد غذایی دارند. در حال حاضر، محققان در حال تحقیق و یافتن منابع جدید غذایی، تولید و افزایش منابع موجود و حتی تولید منابع غذایی کاملا جدید هستند. در ادامه با پیش بینی های موجود در خصوص نوع وعده های غذایی در ۲۰ تا ۳۰ سال آینده بیشتر آشنا خواهید شد.

گرافیک اطلاع‌رسان

قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ در یک نگاه

در این گرافیک اطلاع رسان نتایج قیام ۱۵ خرداد، وقایع تاریخی این حادثه و انعکاس نهضت ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ مورد بررسی قرار گرفته است."ایرنا" این گرافیک را منتشر کرده است.

گرافیک اطلاع رسان

بعد از خمینی

در حالی آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای در جلیه ۱۴ خرداد خبرگان رهبری به عنوان جانشین رهبر کبیر انقلاب اسلامی انتخاب شد که گزینه‌های "رهبری شورایی" و "رهبری آیت‌الله گلپایگانی" در میان خبرگان رأی لازم را کسب نکرده بود.

گرافیک اطلاع‌رسان

بمناسبت روز جهانی مبارزه با دخانیات

این گرافیک به مناسبت روز جهانی مبارزه با دخانیات در «نسیم آنلاین» منتشر می شود.

گرافیک

مجموعه گرافیک "مؤمن باشیم"

پایگاه KHAMENEI.IR هم‌زمان با ایام ماه مبارک رمضان، مجموعه‌ای از پندهای معنوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را جهت استفاده‌ی بیشتر از این فرصت ارزنده‌ی معنوی در قالب سخن‌نگاشت منتشر می‌کند. این مجموعه تا پایان ماه مبارک رمضان به صورت روزانه تکمیل می‌شود.

گرافیک اطلاع‌رسان

تغذیه صحیح در ماه مبارک رمضان

در این اینفوگرافیک تغذیه صحیح و سالم در ماه مبارک رمضان بیان شده است.

گرافیک اطلاع رسان

ماه خدا

رهبر معظم انقلاب: مناسب است سنت افطاری دادن‌های ساده در مساجد و معابر عمومی مورد توجه همه کسانی قرار گیرد که در ماه رمضان، نیت بذل و بخشش و گشاده‌دستی دارند. یکی از حقوق ماه رمضان، همین نیکی به برادران، همراهی با نزدیکان، با برادران مسلمان و کمک به یکدیگر است.

گرافیک اطلاع رسان

اینترنت اشیاء؛ فرصت یا تهدید؟

اینترنت اشیا واژه‌ای نوظهور است که از عبارت Internet of Thing گرفته شده است و اصطلاحاً از آن به IOT نیز یاد می‌کنند. این واژه برای نخستین بار در سال ۱۹۹۹ توسط کوین اشتون مورد استفاده قرار گرفت و جهانی را توصیف کرد که در آن هر چیزی، از جمله اشیا بی‌جان، برای خود هویت دیجیتال داشته باشند و به کامپیوترها اجازه دهند آنها را سازماندهی و مدیریت کنند.

گرافیک اطلاع‌رسان

سفارش و تأکید می‌کنم...

رهبر انقلاب اسلامی پس از انتخابات ریاست جمهوری در پیامی خطاب به دولت دوازدهم مرقوم کردند: به رئیس‌جمهور محترم و همه‌ی کسانی که در دولت آینده شرکت خواهند داشت سفارش و تأکید میکنم که کار و تلاش پرانگیزه و اندیشیده و جوانانه را برای برطرف کردن مشکلات کشور در پیش گیرند و لحظه‌ئی از این خط مستقیم غفلت نکنند. پایگاه KHAMENEI.IR مجموعه این نکات را در اطلاع‌نگاشت «سفارش و تأکید می‌کنم» منتشر کرد.

بیشتر در حال بارگذاری...
یک اقتصاددان در گفتگو با «نسیم آنلاین» از ۳ ایراد بزرگ طرحِ اشتغالزایی دولت رونمایی کرد

بهبود فضای کسب و کار در دولت روحانی روی زمین ماند!

تصمیم اشتباه دولت برای افزایش قیمت بنزین!

چناچه وزارت نفت بر افزایش قیمت حامل‌های انرژی مخصوصا بنزین، تمرکز کند نه تنها باعث بهینه‌سازی مصرف سوخت نمی‌شود، بلکه باعث افزایش نرخ تورم هم خواهد شد.

احتمال تعطیل شدن داخلی‌سازی خودروهای پسابرجامی/ وزارت صنعت زیر حرفش زد!

در شرایطی که فشار برای داخلی‌سازی خودروهای جدید خارجی همچنان ادامه دارد، به‌نظر می‌رسد هم وزارت صنعت، معدن و تجارت و هم قطعه‌سازان به‌عنوان حامیان جدی ساخت داخل، به‌نوعی در این ماجرا دچار تناقض شده‌اند.

مرغ از این هم گران‌تر خواهد شد!/ قیمت مرغ پایین‌تر از 9000 تومان باشد مرغداران ضرر می‌کنند

مدیرعامل مرغ مادر فریمان گفت: هم اکنون در شعب وابسته به شرکت بنده، قیمت مرغ زنده حدود 7 هزار و 800 تومان است و پیش‌بینی می‌شود طی 45 روز آینده در مشهد با کمبود 5 هزار تن گوشت مرغ گرم روبه رو شویم و بی شک قیمت مرغ خیلی گران‌تر خواهد شد.

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین

این فیلم را "حسین یگانه" برای «نسیم آنلاین» ارسال کرده است.