کارشناس نظامی پاکستان اعلام کرد

عزم راسخ ایران و پاکستان برای مبارزه با تروریسم

شیرین مزاری

کارشناس نظامی پاکستان با اشاره به عزم راسخ ایران و پاکستان در مبارزه با تروریسم گفت: رزمایش مشترک دریایی دو کشور نشان‌دهنده گسترش روابط امنیتی و نظامی و تلاش برای برقراری امنیت در منطقه است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: "شیرین مزاری" کارشناس نظامی پاکستان و سخنگوی حزب «تحریک انصاف» در اسلام‌آباد اظهار داشت: رزمایش دریایی ایران و پاکستان نشان دهنده گسترش روابط دفاعی بین دو کشور و تلاش برای برقراری امنیت در منطقه است.

وی افزود: پاکستان و ایران مرزهای مشترک طولانی با یکدیگر دارند بنابراین گسترش روابط نظامی و امنیتی بین دو کشور نه تنها به تأمین امنیت این مرزها کمک می‌کند بلکه نقش موثری در ریشه‌کن شدن تروریسم دارد.

مزاری تأکید کرد: نیروهای دریایی پاکستان و ایران می‌توانند با انجام مانورهای مشترک از تجربه یکدیگر برای کنترل مرزهای دریایی،‌ سرکوب تروریست‌ها و سایر موارد استفاده کنند.

این کارشناس نظامی پاکستان گفت: بعد از دستگیر شدن جاسوس هندی از بلوچستان برخی عناصر سعی داشتند روابط ایران و پاکستان را به چالش بکشند اما مانور دریایی اخیر موجب برطرف شدن این موضوع شد و نشان داد دو کشور برای مبارزه با عناصر خرابکار عزم جدی دارند.

وی افزود: اطمینان دارم که مانورهای نظامی بین پاکستان و ایران ادامه خواهد داشت و این روند ادامه پیدا می‌کند.

کارشناس نظامی پاکستان اظهار داشت: روابط امنیتی و نظامی بین پاکستان و ایران دارای سابقه است و طرفین در دانشگاه‌های نظامی همدیگر نیرو داشته‌اند.

شیرین مزاری خاطر نشان کرد: مانور دریایی پاکستان و ایران مسیرهای تازه همکاری دفاعی بین دو کشور را هموار کرد و نقطه عطفی در روابط نظامی دو کشور است.

مزاری تأکید کرد: برگزاری چنین مانورهای نظامی بین دو کشور در دراز مدت سبب گسترش پیوندهای عمیق سیاسی،‌ فرهنگی و اجتماعی خواهد شد.

وی افزود: چنین مانورهایی می‌تواند نقش مهمی در ارتقاع سطح آموزش ایفا کند و در استفاده از تجربیات برای افزایش توان عملیاتی موثر باشد.

«راحیل شریف» فرمانده ارتش پاکستان چندی پیش در ملاقات با «سردار حسین دهقان» وزیر دفاع ایران ضمن استقبال از توسعه همکاری های دفاعی ، نظامی و امنیتی میان دو کشور، لزوم گسترش و شتاب بخشیدن به این همکاری ها را ضروری توصیف کرد و افزود:ما خود را متعهد به تأمین امنیت مرزهایمان با جمهوری اسلامی ایران می دانیم.

طرفین همچنین در این دیدار بر مبارزه همه جانبه با تروریسم و سایر مولفه های ناامنی در منطقه تأکید کردند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:

توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند

۷ نکته درباره قطعنانه ۲۴۶۲ شورای امنیت و FATF

قطعنامه ۲۲۶۴ شورای امنیت تحقیقا هیچ ارتباطی به ایران ندارد و اگر کسانی سعی کنند آن را دستاویزی برای اعمال فشار به مجمع تشخیص برای تصویب دو کنوانسیون پالرمو و CFT نمایند، به اتهام اقدام علیه منافع و امنیت کشور باید مورد تحقیقات قضایی قرار گیرند.

اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش

وزارت کشور رژیم آل سعود اعلام کرد ۳۷ شهروند این کشور را به اتهام فعالیت‌های تروریستی اعدام کرده است. این اعدام‌ها در واکنش به عملیات تروریستی داعش در مرکز تحقیقات «الزلفی» و کشته شدن چهار شهروند آل سعود صورت گرفته است.

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

 بالاخره یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، دی‌روز با اعلام عدم تمدید معافیت‌های تحریم نفتی ایران، آخرین نفس دشمنیِ دشمنان در عرصه اقتصادی رقم خورد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین