بذرپاش در جمع مردم مشهد:

می‌خواهند جوانان را با کنسرت، سرگرم کنند تا جیب‌هایشان را از حقوق‌های نجومی پر کنند/حقوق شهروندی یعنی اشتغال جوان ایرانی

مهرداد بذرپاش، عضو هیات رئیسه مجلس در مناظره با حق‌شناس در دانشگاه شریف

این نماینده سابق مجلس با بیان اینکه جوانان را فقط برای کف و هورا می‌خواهند و حداکثر اینکه عکس‌های آنها را لایک کنند اظهار داشت: می‌خواهند سر جوانان با کنسرت گرم شود تا جیب خود را با حقوق نجومی پر کنند. جالب است حقوق نجومی می‌گیرند و فاجعه نجومی به بار می‌آورند.

به گزارش «نسیم آنلاین»،‌ مهرداد بذرپاش نماینده سابق مجلس در همایش "پایان فتنه،  پایان فریب"،  در مشهد مقدس با اشاره به سالروز حماسه 9 دی اظهار داشت: خراسان را به وفا، ادب و بزرگواری می شناسند، سرزمینی که میزبان خورشیدی سراسر مهربانی است و میزبان امام رئوفی است که فخر ایران است و شیعه.

بذرپاش با بیان اینکه خراسان، سرزمینی غنی به لحاظ مفاخر فرهنگ و ادب و هنر است اظهار داشت: سرزمین حکیم ابوالقاسم فروسی، خواجه نصیرالدین طوسی، خیام، عطار، خواجه نظام الملک توسی، محمد غزالی، شیخ طوسی، جابر ابن حیان که بخشی از افتخارات خراسان و ایران اند و دارای مردمی انقلابی،مؤمن و رشید است که باتقدیم 17000 شهید،  48000 جانباز و 3400 آزاده مانند شهیدان کاوه، برونسی،  صیاد،  شوشتری و چراغچی و نیز شهدای مدافع حرم شهید قاجاریان ،حریری و شهید جهانی جلوه ی ایثارگری را بطور کامل به رخ کشیده اند.

وی خاطر نشان کرد: ملت مشهد و خراسان در همه مقاطع انقلاب اسلامی جزو پیشتازان حرکت های مردمی و مؤمنانه و مجاهدانه بوده اند و تاریخ خراسان مملو از تصمیم های درست است؛ تصمیم هایی که معمولا برخی از آن ناراحتند.

این نماینده سابق مجلس افزود: علی رغم تلاش هایی که شده، حاشیه مشهد مقدس از کمبودها رنج زیادی می برد. باید هر چه سریعتر برای آن تصمیماتی اتخاذ کرد و متاسفانه در نرخ بیکاری که همیشه در کل کشور جزو استانهای بهتر بوده ولی در 3-2 سال اخیر نرخ بیکاری افزایش چشم گیری نشان می دهد که از وضعیت اشتغال بسیار نامناسب حکایت دارد. تعطیلی بسیاری از بنگاه های تولیدی و خدماتی کشور و این استان، همه را نگران ساخته و به هیچ عنوان در شأن مردم این خطه نمی باشد.واردات بی رویه کالاهای غیر ضرور، تولید را در وضعیت بحران جدی قرار داده و از آن طرف، قاچاق کالا اقتصاد کشور را زمینگیر کرده است که گویا برای همه عادی شده و همه در حال نقد آن هستیم.طرحهای مربوط به کنترل کالاها را تعطیل کردیم و هیچ ایده ای مناسب بجای آن ارائه نشد.

بذرپاش در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: برخی در داخل، مدیریت مدل قاجار را بهترین مدل مدیریت برای خود می دانند، مدل مدیریت قجری در کنار تجویز "ما نمی توانیم"  حتی لول هنگ هم بسازیم چرا حرف بزرگ بزنیم و آرمان بزرگ تعریف کنیم و این کارها را در ماجراجویی می دانند، این افراد از دوران قاجاریه خیلی لذت می برند چرا که این روش اداره را بسیار می پسندند و هر چه می گردند یک نمونه موفق آن دوران پیدا کنند موفق نمی شوند چرا که آن دوران، دوران افول تمدنی ایران زمین بود . بسیاری از دانشمندان ما را از بین بردند و سرکوب نمودند، ایران را در ضعیف ترین موقعیت خود در دنیا قرار دادند، در آن دوره بسیاری از قراردادهای ننگین را به اسم تأمین امنیت و رفاه به این مردم تحمیل کردند و نه از امنیت خبری شد و نه از رفاه و  روز به روز سرزمین های ایران از این پیکره بزرگ جدا شد.هنوز عده ای در داخل می گویند از کف پا تا فرق سر باید فرنگی شویم تا پیشرفت کنیم و به این ایمان دارند. اکنون نیز مدل استفاده از روش کیف انگلیسی برای همرا سازی عده ای واداده در داخل، با روشهای دیگر در جریان است.

عضو سابق هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: این‌ها جوانان را فقط برای کف و هورا می خواهند و حداکثر اینکه عکسهای آنها را لایک کنند. می خواهند  سر جوانان با کنسرت گرم شود تا جیب خود را با حقوق نجومی پر کنند.جالب است حقوق نجومی می گیرند و فاجعه نجومی به بار می آورند.

وی در پایان تاکید کرد:‌ حقوق شهروندی یعنی اشتغال برای جوان ایرانی، حقوق شهروندی یعنی امنیت سپرده ها و سرمایه های مردم مظلوم را حفظ کنیم و با سیاستهای نادرست آن را نابود نکنیم مانند پرونده هایی چون موسسات مالی و اعتباری و پروژه های بزرگ گردشگری، حقوق شهروندی یعنی به فکر تکریم ارباب رجوع در دستگاه ها باشیم، حقوق شهروندی یعنی رأی مردم ولو به ضررمان بود بپذیریم، حقوق شهروندی یعنی اموال عمومی مردم را زیر پا لگدمال نکنیم، حقوق شهروندی یعنی رکود را از بازار برداریم تا ملت نفس بکشند، حقوق شهروندی یعنی علیه جمهوریت شورش نکنیم.

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام
دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد
آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین