سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری:

دانشگاه نهادی ارزشمند و دارای جایگاهی رفیع است

عنوان

سرپرست وزارت علوم دانشگاه را نهادی ارزشمند و دارای جایگاهی رفیع برشمرد و گفت: دانشجو هم که جوینده دانش است جایگاه رفیع و برجسته ای دارد اما بالاتر از دانشجو استاد و معلم است که جایگاهی ویژه دارد.

به گزارش ایسنا،دکتر سیدضیا هاشمی در مراسم دانش آموختگی دانشجو معلمان ورودی 92 پردیس امام خمینی (ره) استان گلستان (خواهران) که در گرگان برگزار شد،با بیان این مطلب اظهار کرد: امروز کار معلمان بسیار ظریف و حساس است و حتما نسبت به قبل دشوار تراست از این منظر که دانش آموزان ما نسبت به قبل آگاه ترند و در معرض چالش های بیشتری قرار دارند. بنابراین معلم بایستی مربی هم باشد و بدون اشراف به ابعاد کار معلمی، انگیزه کافی، علقه و تعلق قلبی نمی تواند موفق باشد.

وی تصریح کرد: من به همین یک جمله اکتفا می کنم که معلمانی عاشق و مربیانی فداکار باشید. به تعبیر شهید بزرگوار شهید رجایی اگر به عنوان شغل به معلمی نگاه کنید نمی‌توانید از آن بهره کافی ببرید اما اگر آن را به عنوان هنر، عشق و علاقه تلقی کنید گوارای وجودتان باد.

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: معلمی کاری است سترگ که بهره آن صرفا مادی و دنیوی نیست و هر حقوقی که به معلم بدهند نسبت به ارزش کار او ناچیز است.

وی خطاب به دانشجو معلمان گفت: برای شما که معلمان ماه‌ها و سال‌های آینده این مملکت هستید آرزو می کنم بتوانید با دو عنصر عشق و فداکاری کار خود که تعلیم و ترییت است را پیش ببرید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش گلستان، هاشمی در پایان گفت: دانش آموزان وقتی در برابر شما قرار می گیرند، فرزندان شما هستند که زندگی آنها تحت تاثیر کار و تلاش شما خواهد بود. در این ایام مبارک چشم انداز روشنی پیش روی خود ترسیم کرده و با اتکا به تلاشتان مسیر پیش رو را هموار کنید.


انتهای پیام

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با نمایندگان مجلس

معاهدات مشکل‌دار را تصویب نکنید!

اجاره‌نشین‌ها!

در این گزارش از مجموعه ویدئوهای "آوانت"، تلاش شده تا گوشه ای از مشکلات مستاجران پس از گرانی های اخیر مسکن زیر ذره بین قرار گیرد.

جدال روحانی با وعده‌هایش ادامه دارد...

در این کلیپ برخی وعده ها و شعارهای انتخاباتی روحانی که در پیروزی سهم بسزایی داشتند، مورد بررسی قرار گرفته تا مشخص شود چه مقدار از این وعده ها محقق شده است.

موشن گرافیک "توتال"

در این موشن گرافیک سوابق همکاری شرکت ملی نفت و گاز ایران با شرکت فرانسوی توتال مورد بررسی قرار گرفته و خلف وعده های توتال به تصویر کشیده شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین