درخواست وقیحانه آمریکا از روسیه: سامانه موشکی جدیدت را به طور کامل نابود کن!

عنوان

«رابرت وود» سفیر آمریکا در امور خلع سلاح با ادعای اینکه روسیه به پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد پایبند نیست، از مسکو خواست سامانه موشکی جدیدش را به طور کامل از بین ببرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، «رابرت وود»، سفیر آمریکا در امور خلع سلاح امروز (دوشنبه) در یک کنفرانس با ادعای اینکه سامانه موشکی جدید روسیه تهدیدی جدی برای اروپا و آسیا محسوب می شود، از مسکو خواست این سامانه موشکی را به طور کامل از بین ببرد.

وی در این خصوص مدعی شد: این سامانه موشکی قابلیت حمل دو کلاهک هسته ای و متعارف را دارد و یک «تهدید مستقیم و جدی برای اروپا و آسیا» محسوب می شود؛ زیرا قابلیت پرتاب تا برد ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ کیلومتر را دارد.

رابرت وود در ادامه ادعا های ضد روسی خود افزود: متأسفانه آمریکا هر روز بیشتر به این مسئله پی می برد که روسیه برای متعهد بودن به تعهدات مربوط به کنترل تسلیحات، قابل اعتماد نیست و اقدامات خشونت آمیز آن در سراسر جهان باعث تشدید تنش ها می شود.

وی همچنین با ادعای اینکه روسیه «موشکی غیرقانونی» را به صورت آزمایشی به پرواز درآورده و در نتیجه به بند های پیمان منع موشک های هسته ای میان برد پایبند نبوده است، گفت: این موشک پیمان منع موشک های هسته ای میان برد را نقض می کند. روسیه باید همه موشک ها، پرتاب کننده ها و تجهیزات موشکیِ نوع SSC-۸ خود را از بین ببرد تا نشان دهد به این پیمان پایبند است.

رابرت وود در بخش دیگری از سخنانش در کنفرانس خلع سلاح های هسته ای سازمان ملل حمایت روسیه از «بشار اسد»، رئیس جمهور سوریه و فراهم کردن سامانه دفاع موشکی اس-۳۰۰ برای ایران را محکوم کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین