اخبار آرشیوی

کشتار مسلمانان میانمار

انجمن‌های طلاب کشورهای مختلف اسلامی با صدور بیانیه‌ای، نسل‌کشی مسلمانان در میانمار را محکوم و خواستار توقف این جنایات و مجازات عاملان آن شدند/ "دولت میانمار گزارش دقیق و جامعی به مسلمانان جهان ارائه کرده و هرچه سریع‌تر امنیت مسلمانان این کشور را تأمین کند"

انجمن‌های طلاب کشورهای مختلف اسلامی در محکومیت قتل عام مسلمانان میانمار بیانیه ای صادر کردند که به شرح زیر است:

انتشار اخبار قتل عام مسلمانان میانمار، حادثه‌ی است که نه تنها قلب مسلمانان بلکه قلب هر انسانی با وجدان را به درد می‌آورد. در آستانه ماه مبارک رمضان، مسلمانان میانمار، خشونت‌بارترین روزهای تاریخ را آن هم در سکوت ننگین بانیان و مدعیان حقوق بشر پشت سر می‌گذارند و این خود موجی از نگرانی و نفرت را نسبت به مدعیان دروغین حقوق بشر در میان جوامع اسلامی به راه انداخته است.
بی‌تردید این حرکات فجیع و ددمنشانه جز در جهت استمرار سیاست اسلام‌ستیزی غرب و کشورهای غربی علی الخصوص آمریکای جنایتکار نیست. طلاب و دانشجویان مسلمان از کشورهای مختلف جامعه المصطفی العالمیه، مجتمع عالی امام خمینی(ره)، ضمن محکوم کردن قتل عام مسلمانان میانمار و ابراز همدردی با بازماندگان، آوارگان و مردم مظلوم این کشور و همچنین سرکوب مردم مظلوم بحرین و اعمال تروریستی در سوریه، پاکستان و عراق را محکوم نموده، از جوامع جهانی، سازمان ملل،‌ سازمان حقوق بشر و ملت‌های بیدار بویژه سازمان کشور های اسلامی، خواستار عکس العمل جدی نسبت به این فجایع و جنایات ضد بشری و پایان دادن به این شیوه برخورد تبعیض‌آمیز نسبت به مسلمانان در اقصی نقاط جهان است.
همچنین طلاب و دانشجویان کشورهای مختلف اسلامی، این کشتار و نسل‌کشی هدفمند مسلمانان میانمار توسط افراطیون بودایی تحت حمایت دولت های استکباری غربی در این کشور را به شدت محکوم کرده و توقف این جنایات و نسل کشی مسلمانان را خواستار شده است و از دولت میانمار می‌خواهند که ضمن رعایت حقوق مسلمانان این کشور، گزارش دقیق و جامعی به مسلمانان جهان ارائه کرده و هرچه سریعتر شرایطی را فراهم کنند که خشونت‌ها پایان یافته و امنیت مسلمانان این کشور تأمین شود.

ارسال نظر

برنامه «عصر جدید» محصول چیست؟!

«عصرجدید» رسانه در «وضعیت الاکلنگی»

پالایشگاه، راهکار دائمی بی‌اثر کردن تحریم میعانات گازی

راهکار بی‌اثر کردن تحریم میعانات گازی، ساخت پالایشگاه‌های این مواد است که با تبدیل میعانات به مواد با ارزش‌افزوده و امکان صادرات بیشتر موجب رفع معضل انبار آن‌ها هم می‌شود.

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس جمعه پیشِ‌رو را روز خیزش و حرکت ملت فلسطین به مسجد الاقصی برای پاسداری از آن اعلام کرد.

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین