داغ‌ترین پرونده‌ها:

اگر کلاه نیست، پس چیست؟!

گفتنی است که این ۱۵ میلیارد دلار اولاً؛ نقد نیست بلکه فقط یک خط اعتباری است، ثانیاً؛ درحالی وزارت خارجه کشورمان از آن با عنوان «پیش فروش نفت» یاد می‌کند که در آن تضمینی برای فروش نفت نیست بلکه سخن از تبادل نفت در مقابل دارو و غذاست!

آرشیو پرونده اقتصاد تحریم
حیثیت دولت در گرو نرخ ارز
اقتصاد تحریم - ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳

واقعیت این است که نگاه دولت‌ها به مقوله نرخ ارز، نگاهی اقتصادی نیست. علت اهمیت آن‌ها به نرخ ارز هم همین است که مسئله نرخ ارز برای‌شان مسئله‌ای حیثیتی است. به گونه‌ای که نرخ ارز به حیثیت آن‌ها گره خورده است. این موضوع در دولت فعلی بسیار پررنگ‌تر است.

روزنه‌ای جدید علیه تحریم
اقتصاد تحریم - ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵

موقعیت ژئواستراتژیک ایران در منطقه و دستیابی به آبهای آزاد، اشتیاق اعضای این اتحادیه برای پیوستن ایران به اوراسیا را دو چندان کرده است و قدرت‌های نوظهوری چون چین و هند را نیز متقاعد می‌سازد که هر چه سریعتر و از طریق جاده ابریشم و بنادر جنوبی همکاری با این اتحادیه را آغاز نمایند.

اروپا پیشگام در تحریم ایران
اقتصاد تحریم - ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲

تجارت ایران و ۲۸ عضو اتحادیه اروپا در ۷ماهه نخست سال جاری میلادی ۷۳درصد کاهش یافت و به ۳میلیارد و ۸۷میلیون یورو رسید.

تحریم‌های آمریکا علیه ایران نتوانسته اقتصاد ایران را از پا دربیاورد
اقتصاد تحریم - ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷

مراودات مالی و تجاری غیردلاری ایران با سایر کشورها تاثیرپذیری اقتصاد ایران از تحریم‌ها را به حداقل رسانده و ارزش پول ملی را افزایش داده است.

تحریم، عامل رونق تولید در صنعت دارویی
اقتصاد تحریم - ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵

«ایران‌فارما» عنوان نمایشگاهی شناخته‌شده در صنعت دارویی است که در تقویم نمایشگاهی ثبت شده است. این نمایشگاه با هدف معرفی توانمندی و پتانسیل صنعت دارویی کشور، ارائه آخرین تحولات و دستاوردهای صنعت دارو، آشنایی با بازارهای جدید و ایجاد بستر لازم برای انتقال دانش فنی از سال ۹۳، در چهار دوره برگزار شده است.

ماکرون: ممکن است در نیویورک درباره ایران اتفاقی بیفتد
اقتصاد تحریم - ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶

رئیس جمهوری فرانسه گفت: ممکن است در نیویورک درباره ایران اتفاقی بیفتد.

تحریم جدید علیه بانک مرکزی، آثار اقتصادی ندارد
اقتصاد تحریم - ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱

تحلیلگر اقتصاد سیاسی با اشاره به تحریم‌های اعمال شده از سوی ایالات متحده آمریکا علیه بانک مرکزی ایران، گفت: آثار اقتصادی این تحریم، از سال ۲۰۱۲ به مرور در اقتصاد ایران تخلیه شده است.

افشای جزئیات جدید مذاکرات هسته‌ای از سوی شرمن
اقتصاد تحریم - ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

وندی شرمن ، عضو تیم مذاکراتی آمریکا در برجام ، در کتابی به عنوان «بدون هراس» جزئیاتی از مذاکرات هسته‌ای را تشریح کرده است.

۵ نکته پیرامون تحریم «صندوق توسعه ملی» از سوی آمریکا
اقتصاد تحریم - ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹

مسعود براتی، کارشناس حوزه تحریم در واکنش به اقدام آمریکا در تحریم صندوق توسعه ملی، در صفحه مجازی خود در توئیتر نکاتی یادآور شد.

فیلم:‌ چرا تحریم پتروشیمی توسط آمریکا اثری ندارد؟
ویدئو - ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵

سید رضا نوروززاده، معاون سابق وزیر نفت در امور پتروشیمی در گفتگو با «نود اقتصادی» توضیح می‌دهد چرا تحریم پتروشیمی ایران توسط آمریکا اثری ندارد؟