داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده آمریکا
۴ نکته درباره استیضاح ترامپ و روسای جمهور پیشین آمریکا
آمریکا - ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱

اوکراین گیت به ماجرای گفتگوی تلفنی رئیس جمهور آمریکا و رئیس جمهور اوکراین اشاره دارد که ترامپ از ولادمیر زلنسکی در مورد فعالیت‌های تجاری پسر جو بایدن، رقیب انتخاباتی او در 2020 تحقیق کرده و در مقابل، به زلنسکی قول داده از بقای او در قدرت در اوکراین حمایت کند.

ابعاد جنگ هیبریدی آمریکا علیه ایران + فیلم
آمریکا - ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶

جنگ‌های هیبریدی یا ترکیبی، به شیوه نبردی گفته می‌شود که در آن تمام ابزارها و روش‌های ترکیبی نظامی نوین جایگزین نبرد‌های سنتی خواهد شد. نیروی هیبریدی در این نبردها توانایی فوق العاده‌ای بر اثر گذاری در جامعه دارند،  در ایران از جنگ هیبریدی با عنوان جنگی ترکیبی یاد می‌شود. 

کاهش اختیارات جنگی ترامپ؛ نمادین یا واقعی؟
آمریکا - ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹

آنچه در مورد قطعنامه اخیر قابل بررسی است آن است که این قطعنامه که به «قطعنامه هم زمان» معروف است، صرفا جنبه نمادین داشته و غیرالزام آور است و حتی اگر در مجلس سنا نیز تصویب شود نیازی به امضای رئیس جمهور آمریکا نداشته و هیچ محدودیتی برای ترامپ ایجاد نمی کند و صرفاً جنبه اعلام نظر کنگره در این مورد را دارد.

چرا حمله آمریکا تنها یک «توهم» است؟
آمریکا - ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹

جنگ با آمریکا خیلی نزدیک و خیلی خطرناک است!» این پیامی است که این روزها از ماشین جنگی رسانه های داخلی و خارجی دشمن به ذهن ایرانیان منتقل می شود.

نگاهی به گزارش کنگره آمریکا درباره ایران؛ از تغییر رژیم و تحریم تا حمایت از گروهک منافقین
آمریکا - ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹

تحریم های اقتصادی و تغییر رژیم با زیر فصل های توسعه دموکراسی و تلاش برای آزادی اینترنت بخش هایی از گزارش اخیر کنگره آمریکا علیه ایران است

شوک به انتخابات ۲۰۲۰:‌ «مایکل بلومبرگ» اعلام نامزدی کرد!
آمریکا - ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۴

رسانه های غربی در خبری فوری و عجیب اعلام کردند میلیاردر آمریکایی برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا از حزب دموکرات، رسماً اعلام نامزدی کرده است.

ترامپ در ۴۵ روز اخیر بیشتر چه کلماتی توئیت کرد؟
آمریکا - ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵

اینگونه به نظر می رسد که ترامپ بر روی انتخابات تمرکز کرده و کلمات رئیس جمهور، دموکرات‌ها و بزرگ (آمریکای بزرگ) که شعار انتخاباتی اش بود بیش از دیگر کلمات تکرار شده اند.

شوک به انتخابات ۲۰۲۰: چهره کلیدی پیشبرد پرونده استیضاح ترامپ درگذشت!
آمریکا - ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶

یکی از نمایندگان ارشد دموکرات که در پیشبرد پرونده استیضاح «دونالد ترامپ» نقشی کلیدی داشت، امروز به دلیل بیماری درگذشته است.

چهارمین مناظره انتخاباتی آمریکا برگزار شد+جزئیات
آمریکا - ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱

۱۲ نامزد دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا چهارمین دور مناظره خودشان را در ایالت اوهایو برگزار کردند.

شمخانی: تظاهرات میلیونی مردم عراق نشانه‌ای از پیشتازی آن‌ها در اخراج آمریکا است
اخبار - ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی برپایی تظاهرات میلیونی و تاریخی مخالفت با اشغالگری آمریکا و حمایت از استقلال و حاکمیت ملی عراق را نشانه‌ای از پیشتازی و پرچمداری مردم پرافتخار عراق در مسیر اخراج آمریکا از منطقه عنوان کرد.